Sinop Müftüsü Erkan, Vali Çetinkaya’yı Ziyaret Etti
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABERSinop İl Müftüsü Mustafa Erkan, Hz. Peygamberin dünyayı şereflendirmesinin 1445’nci seneyi devriyesi olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, müftülük personeli ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette İl Müftüsü Mustafa Erkan, bu yıl Kutlu Doğum Haftasında yapılacak etkinliklerle ilgili Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’ya bilgi verdi. İl Müftüsü Mustafa Erkan, Vali Çetinkaya’ya Kutlu Doğum Haftası’nın sembolü olan bir buket gül takdim etti.

Ziyaretten memnuniyet duyan Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ise, “Diyanet İşleri Başkanlığımız büyük bir hassasiyet göstererek bu yıl İslam Âleminin en fazla bu dönem ihtiyacı olan birlikte yaşama kültürünü tema olarak seçmiştir. İslam Âleminin bugün içine düştüğü durumda aynı Sinop Limanının her mevsim tüm denizcilere kol kanat germesi gibi ülkemizde tüm Müslüman ülkelerde yaşanan zulümlere karşı mazlumların sığınabileceği tek huzur limanı olarak dimdik ayaktadır.

Rabbimden bu konuda ülkemizin huzur ve sükûnunu daim etmesi ve tüm âlemin bu huzur ve sükûndan nasiplendirmesi konusunda ülkemizin gücünü arttırmasını diliyor hepinizin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”
dedi.

Haber:Ahmet ERMİŞ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol