Sinop'ta Hacı Adayları Aşı Oldu
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Sinop’tan kutsal topraklara gitmeye hazırlanan Hacı Adayları, bulaşıcı hastalıklara karşı korunmaları amacıyla aşı oldu.

Sinop’tan bı yıl kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adayları, bulaşıcı hastalıklara karşı korunmaları amacıyla aşı oldu. Sinop İl Müftülüğünün Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen ve Sinop Halk Sağlığı Müdürlüğü görevliler tarafından, menenjit ve polyo aşısı olan Hacı adayları 04 Ağustos ve 06 Eylül tarihleri arasında kutsal topraklara gidecekler.

Aşı programı sırasında bir açıklama yapan Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan; “Hacı adaylarımızın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde vazifelerini ifa etmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken tüm önlemleri almıştır. Hacı Adaylarımıza sağlıklı bir şekilde gitmeleri ve ibadetlerimizi en güzel şekilde eda ederek yine ailelerimize sağlıklı bir şekilde geriye dönmeleri muhakkak arzu edilen bir husustur. Bu çerçevede vatandaşlarımıza kutsal topraklardaki iklimden, hastalıklardan etkilenmemeleri için Sağlık Bakanlığımızla iş birliği içerisinde koruyucu aşılarını yaptırıyoruz ” dedi.

Aşı Programında konuşan Sağlık memuru Beyhan Aydemir “Suudi Arabistan'ın sıcak ikliminden dolayı Menenjit ve Çocuk Felci hastalığına yakalanma riskinin yüksek olduğunu ifade ederek, bu amaçla aşılama çalışmalarının gereklidir.”dedi.

Aşı olan umreciler ise; “Bugün aşımızı da olduk, Umre yolculuğuna hazırız. Sağlık açısından bu aşının olması çok önemli. Farklı bir coğrafyaya gideceğiz. İlgililere çok teşekkür ediyoruz.

Haber:Ahmet Ermiş


 
Anahtar Kelimeler:
SinopHacıAşı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol