Sinop'ta Kur’an Ziyafeti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Ramazanı Şerif ayında Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı kapsamında Sinop’a gelen 3 ünlü hafız Kuran-ı Kerim ziyafeti verdi…

Sinop'ta Kur’an Ziyafeti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Ramazanı Şerif ayında Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı kapsamında Sinop’a gelen 3 ünlü hafız Kuran-ı Kerim ziyafeti verdi…

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
23 Haziran 2016 Perşembe 21:20
Sinop'ta Kur’an Ziyafeti
banner221
Muhteşem Kur’an-ı Kerim Ziyafeti

Teravih Namazı öncesi Sinop Alaaddin Camiin’de gerçekleştirilen programa Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin,derceye giren hafızlar ve çok sayıda vatandaşlar iştirak etti.

Sinop il Müftüsü Mustafa Erkan  program için gelen misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti: "Kur’ân-ı Kerim’in Allah katından insanlığa sunulan en büyük lütuf ve aynı zamanda bir hidayet kaynağı olduğunu belirterek "İnsanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran yüce ve kusursuz bir kaynak olan Kur’ân-ı Kerim, bütün kitapların ve ilimlerin ana menbaıdır.”dedi.

Filipinler’den Dünya birincisi Muhammed Nezir Asgar,Kosava’dan Dünya İkincisi olan Egzan İbrahim ve İstanbul Ataköy Camii İmam Hatibi Faruk Yazar’ın güzel Kur’an-ı Kerimimizi güzel tilavetleri Sinoplular tarafından ilgiyle dinlendi.


Programdan sonra cemaate konuşan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ise şunları söyledi. “Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına Dünyanın 46 ülkesinden 82 hafızın katıldığı Türkiye IV. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması İstanbul’da yapıldı. Akabinde geçen sene dereceye giren , bu senenin finalinde yarışan hafızlarımızla ve Türkiye’mizdeki güzide hafızlardan bir karma yaparak 36 ilde Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programlarını Pazar gününden itibaren yapmaya başladık.Bu program kapsamında önce Boyabat İlçemizde ve akabinde de burada programımızı icra ettik. Kur’an-ı Kerime karşı bizlerin sorumlulukları vardır.Bunların başında Kur’an-ı Kerim’e iman etmemiz ,ikincisi Kur’an-ı Kerim’i okumamız,üçüncüsü de Kur’an-ı Kerim’i anlamamız gerekmektedir.Yani Cenab-ı Hakkın emirlerini ve nehiylerini iyi anlayıp ona göre kulluk vazifelerimizi yapmamız gereklidir. Ramazan-ı şerif ayı Kur’an-ı Kerim ayıdır.Rasülullah Efendimiz (s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmaktadır. “Kur’ansız bir kalp harap bir ev gibidir” o yüzdendir ki Kur'an-ı Kerim'i hakkıyla okumak, hakkıyla kavramak ve onunla hakkıyla amel etmek gerekmektedir”dedi.

Toplu çekilen fotoğrafla program sona erdi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 25.06.2016 20:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220