Sinop'ta Kutlu Doğum Aşı

Sinop’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, düzenlenen çeşitli programlarla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Sinop İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesince Cuma Namazı çıkışı Alaaddin Camii bahçesinde ve Aşıklar Parkı’nda Sinoplulara etli pilav ikramında bulunuldu. Kutlu Doğum Aşı dağıtımı İl Müftüsü Mustafa Erkan’ın yaptığı dua ile başladı. Müftülük çalışanlarının görev aldığı pilav dağıtımı sırasında renkli görüntüler yaşandı. Alaaddin Camii bahçesinde ve Parkta oluşturulan standların üzerine yerleştirilen kazanların önünde uzun kuyruk oluşurken, her iki etkinlikte yaklaşık üçbin kişiye Kutlu Doğum Aşı ikramında bulunuldu. Pilav dağıtımı için 300 kilo pirinç ve 200 kilogram et kullanıldığı belirtildi.


Yaptığı konuşmada, her yıl geleneksel olarak Sinop’ta Kutlu Doğum aşı dağıttıklarını belirten İl Müftümüz Mustafa Erkan, etkinlik hakkında bilgi verdi. Erkan; “1989 yılından bu yana 14-20 Nisan tarihleri arasını Kutlu Doğum Haftası olarak kutluyoruz ve her yıl da değişik bir konuyu toplumumuzun nazarına sunuyoruz. Bu yıl da Hz.PeygamberTevhid ve Vahdet konusunu tema olarak işliyoruz. Elhamdülillah yurt içi ve yurt dışında düzenlenen birçok programla bu konuyu toplumumuzun gündemine getirdik. Sinop’ta da birçok etkinliği gerçekleştirdik. Bu gün de burada Kutlu Doğum etkinliklerinden birisini yapıyoruz. Şu anda İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından   vatandaşlarımıza Kutlu Doğum Aşını ikram ediyoruz.” dedi.


İl Müftüsü Mustafa Erkan, toplumun tüm kesimlerine İnsanlığı Diriltmek için,İnsanlığı Yüceltmek için ve İnsanlığı Yaşatmak için gelin birlik olalım Cenab-ı Hak İslam Âleminin tek vücut olabilmesini nasip eylesin, Ümmeti Muhammed arasında Fitne  çıkartanlara fırsat vermesin Amin”diyerek konuşmasını tamamladı. Erkan etkinlik sırasında görevlilere birlikte Kutlu Doğum Aşı dağıttı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol