Sinop’ta Tashih-i Huruf Kursu Mülakatı Yapıldı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kastamonu Eğitim Merkezinde düzenlenen Tashih-i Huruf kursu mülakatı Sinop İl Müftülüğü binasında yapıldı.

Sinop İl Müftülüğü’nde Kastamonu Eğitim Merkezinde 6 ay süreli gerçekleştirilecek olan Tashih-i Huruf Kursu seçme mülakatı gerçekleşti.

Sinop ili Merkez ve İlçelerinde görevli, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların, cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur'an-ı Kerim'in manası da dikkate alınarak güzel bir eda ile okumayı sağlamak amacıyla, düzenlenecek "Tashihi Huruf Kursu" seçimi için mülakat sınavı 06.10.2016 Pazartesi günü saat 10.00 da İl Müftülüğünde yapıldı.

Kastamonu Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Mehmet Ali Kurt  başkanlığında, Eğitim Merkezi Görevlisi Abdullatif Ak ve Erfelek İlçe Müftüsü Mikail Özkan’dan oluşan komisyon tarafından mülakat gerçekleştirildi.

Sinop İli ve İlçelerinden 44 kişinin müracaat etmiş olup, yapılan mülakat sonucunda 5 görevlimiz başarılı olmuştur. Mülakatı kazananlar Kastamonu Eğitim Merkezinde 07 Kasım 2016 tarihinde kursa başlayacaklar.

Haber:Ahmet ERMİŞ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol