Sivas Altınyayla'da Kutlu Doğum ve Açılış Etkinlikleri

Sivas Altınyayla Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum ve Açılış Programı Gerçekleştirildi

Sivas Altınyayla'da Kutlu Doğum ve Açılış Etkinlikleri

Sivas Altınyayla Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum ve Açılış Programı Gerçekleştirildi

20 Nisan 2017 Perşembe 15:32
Sivas Altınyayla'da Kutlu Doğum ve Açılış Etkinlikleri
banner221

Nisan ayı içerisinde kutlanılan Kutlu Doğum Programı kapsamında Sivas Altınyayla İlçe Müftülüğü tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Yapılan etkinliklerde Müftülükçe yapımı tamamlanan ve hizmete sunulan Müftülük Hizmet Binası, Gençlik Merkezi , 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu ve Bayan Kuran Kurslarının açılışı yapıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı Sayın Musa Aydemir, D.İ.B. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, D.İ.B. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Sayın Yaşar Çuhadar ve Sayın Fatih Okumuş, Sivas İl Müftüsü Sayın Recep Şükrü Balkan ilçe protokolü ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Açılışın ardından konferans programı için Kapalı Spor Salonuna geçildi. Buradaki program İlçe Müftüsü Bilal Albayrak’ın yapmış olduğu açılış konuşması ve Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, Kaymakam Musa Aydemir ve Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın selamlama konuşmalarının ardından D.İ.B. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Yaşar Çuhadar ve Sayın Fatih Okumuş hocaları tarafından Kur’an Ziyafeti verildi.

D.İ.B. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Sayın Hafız Osman Şahin’in vermiş olduğu “Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansın ardından Altınyayla İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri tarafından Sema gösterisi düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu program hediye takdiminin ardından misafirlere yemek ikramıyla sona erdi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 20.04.2017 15:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220