Soma Müftülüğü'nden Türk Tasavvuf Musukisi konseri
Camiler ve Din Görevlileri haftasının kapanış programı, Soma Din görevlileri ve ailelerine yönelik olarak düzenlenen konser ile tamamlandı.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlilerinden Erdoğan ATEŞ’in sevk ve idaresinde gerçekleşen konser, izleyenler tarafından çok beğenildi ve ayakta alkışlandı.

Soma Müftüsü Mehmet KARATUĞ açılış konuşmasında özetle şunları söyledi; ''Hafta münasebetiyle konferans, yarışma, ziyaret vb. değişik programlar yapıyoruz. Zaman zaman personelimizce tenkit sadedinde dile getirilen bir husus vardı. Kendimize yönelik neden bir program yapmıyoruz? diye. İşte bu gün bu talebi de gerçekleştiriyoruz. Eş ve çocuklarımızla beraber, kaynaşmaya vesile olacağına inandığım bu programı gerçekleştiriyoruz. Konser heyetimize, katılan personelime ve ailelerine teşekkür ediyoruz'' dedi.

Öğretim görevlisi Erdoğan ATEŞ de cami medeniyeti üzerine kısa bir konuşma yaptıktan sonra Tasavvuf musiki konserine geçildi. Segah, Hicaz, Uşşak ve Hüseyni makamlarında cami ve tekke musikisine ait eserler icra edildi.

Cami ve cemaate yönelik programlara ilaveten Din görevlilerine yönelik olarak gerçekleştirilen program ile Soma’da hoş bir sada bırakıldı.


KAYNAK: SOMA MÜFTÜLÜĞÜ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol