Sultanbeyli'de gençlik şöleni

Sultanbeyli'de Camiler Haftası konferansı gençlik şölenine dönüştü.

Sultanbeyli'de gençlik şöleni

Sultanbeyli'de Camiler Haftası konferansı gençlik şölenine dönüştü.

22 Ekim 2014 Çarşamba 21:50
Sultanbeyli'de gençlik şöleni
banner221
Sultanbeyli Müftülüğü tarafından 14.10.2014 tarihinde Belediye Kültür Merkezinde  İmam –Hatip Lisesi ve diğer  Lise öğrencilerine  yönelik ‘GENÇLİK VE BİLİNÇLİ YAŞAM’ konulu konferans düzenlendi.

Sultanbeyli Müftülüğü tarafından 14.10.2014 tarihinde Belediye Kültür Merkezinde İmam –Hatip Lisesi ve diğer Lise öğrencilerine yönelik ‘GENÇLİK VE BİLİNÇLİ YAŞAM’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü,Daire Amirleri, Emekli Müftüler,Din Görevlileri, Kuran Kursu Öğreticileri,Dernek Başkanları ve 600 aşkın lise öğrencisi katıldı.

Konferans merkez Kur'an Kursunda hafızlık bir öğrencinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.İlçe Müftüsü Bürhan KELEŞ yaptığı konuşmada; ''Camiler haftasında ‘cami ve gençlik ‘ temasının işlenmesinin çok anlamlı olduğunu, toplumların geleceğine ümitle bakabilmeleri için camilerin asıl fonksiyonlarını icra edebilmeleri,gençlerin camilerin manevi iklimiyle şuurlanmalarının önemini vurgulayarak, Sultanbeyli Müftülüğü faaliyetlerinde gençlere yönelik çalışmalara ağırlık verileceğini söyleyerek ilk icraatımız olan bu konferansın gençlik şölenine dönüşmesi bundan sonra gençlere yönelik yapılacak faaliyetlerin habercisidir'' dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin KESKİN gelecegimizin teminatı gençlere yönelik yapılan her faaliyeti önemsediklerini, belediye olarak müftülük faaliyetlerini destekleyeceklerini söyledi.

İlçe Kaymakamı İbrahim ÖZEFE'de konuşmasında geçliğe sahip çıkılmasına vurgu yaparak,programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mehmet Zeki AYDIN tarafından verilen konferans sonunda öğrencilere Sultanbeyli Müftülüğü tarafından Cami ve Gençlik isimli kitap hediye edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220