Suriyeli Mütefekkir Cevdet Said’den Konferanslar
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Kayseri İl Müftülüğü, Birleşik Kafkasya Derneği, İlim Yayma Cemiyeti ve Kayseri Düşünce Okulu ile ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyon çerçevesinde 24-25 Nisan tarihlerinde konferans vermek üzere Kayseri'ye gelen Suriyeli Yazar ve Mütefekkir Cevdet Said 25.04.2016 Pazartesi günü saat 11.00’da Uluslararası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, 13.00’da Ali Rıza Özdereci Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere konferans verdi.

Programlara Kayseri Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Suriyeli Yazar ve Mütefekkir Cevdet Said, Yalova Üniversitesi İİBF. Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fethi Güngör, Uluslararası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sıddık Kaya, Ali Rıza Özdereci Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Efe, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Suriyeli Yazar ve Mütefekkir Said, Hem İslam tarihinde hem de günümüz Müslüman coğrafyasından örnekler vererek İslam ümmetinin vahdetine giden yolda neler yapılması gerektiğini anlattı.

Suriyeli Yazar ve Mütefekkir Cevdet Said’in konuşmasını Yalova Üniversitesi İİBF. Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fethi Güngör tercüme etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol