Tavşanlı'da Hafızlık Merasimi Düzenlendi

Tavşanlı İlçe Müftülüğümüzce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kur’an Ziyafeti ve Hafızlık Merasimi düzenlendi.

Tavşanlı'da Hafızlık Merasimi Düzenlendi

Tavşanlı İlçe Müftülüğümüzce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kur’an Ziyafeti ve Hafızlık Merasimi düzenlendi.

22 Nisan 2014 Salı 15:48
Tavşanlı'da  Hafızlık Merasimi Düzenlendi
banner221
Merkez (Kavaklı) Erkek Kuran Kursunda bu yıl hafızlığını tamamlayan 5 erkek öğrenci için hafızlık merasimi düzenledi. Tavşanlılıların yoğun ilgi gösterdiği gecede unutulmaz bir Kuran ziyafeti yaşandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Davut Kaya, Eminönü Cami İmam Hatibi Ferruh Muşluer, Başakşehir Hoca Ahmet Yesevi Cami İmam Hatibi Mustafa Giden ve Fatih Cami Müezzini Recep Hasan'ın da katıldığı gece de okunan Kuran-ı Kerim tilaveti salonda bulunanları mest etti.
 
Geceye Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belde Belediye Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık lçe Müdürü, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, GLİ Müessese Müdür yardımcıları, Tavşanlı protokolü ve yaklaşık 2000 civarında Tavşanlı’lı katıldı.


-Tavşanlı Müftülüğü Kutlu Doğum Hatıra Ormanı-

" Kutlu Doğum Haftası " faaliyetleri çerçevesinde Kütahya Yolu Üzerindeki mevkiye Müftülüğümüz tarafından " Tavşanlı Müftülüğü Kutlu Doğum Hatıra Ormanı " için fidan dikimi yapılmıştır.
 
Fidan dikimine İlçe Müftü Vekili Yusuf ŞENER, Din Görevlileri, Daire personeli, Kur’an Kursu Öğretici ve Öğrencileri ve İlçe Orman Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
 
İlçe Müftü Vekili ŞENER ; Hz.Peygamberin “Dikilen ağacın meyvesinden ve gölgesinden insanlar hatta diğer bütün canlılar faydalandığı sürece onu dikenin sevap defteri kapanmayacak, kendisi ölüp gitse de Allah katında derecesi yükselmeye devam edecektir” buyurmuşlardır. Keşke her yıl yeni yetişen neslimiz, torunlarımız için bir fidan dikebilsek ve bu dikilen fidanları da koruyabilsek. Herkes ağaçlandırma çalışmalarına katılarak gereken hassasiyeti gösterse o zaman amacımıza ulaşabilir ve güzel bir çevreye sahip olabiliriz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220