Tayland'dan Tatvan'a gelin geldi Müslüman oldu
Mehmet EKİNCİ'nin Haberi / TATVAN

Tanıştığı Türk gençle evlenmeye karar veren Ayşe,Türk eşi, kayınpederi, kaynanası ve akrabalarıyla ile Tatvan İlçe Müftülüğü'ne gelerek Müslüman olan Tayland Uyruklu Natchava, İlçe Müftüsü Sebhetullah KIZILŞAH'tan 'İhtida Belgesi'ni' aldı.

Belgeyi vermeden önce kısa bir açıklamada bulunan Müftü Sebhetullah KIZILŞAH, Müslümanlığın getirmiş olduğu bazı gerekliliklerden bahsetti.

Ardından  Müftü Sebhetullah KIZILŞAH ile birlikte Kelime-i Şahadet getiren Ayşe Müslüman oldu. Ayşe, bir hafta önce Tatvan\'a geldiği  ve eşinin kendisine Kur'an-ı Kerim'in İngilizce diline çevrilmiş halini aldığını ve bundan etkilenerek Müslümanlığı tercih ettiğini söyledi.

Müslüman olduktan sonra Ayşe ismini çok sevdiğini bu yüzden bundan sonraki yaşamımda Ayşe olarak yaşamak istiyorum dedi.  

Ayşe (NATCHAVA)'nın eşi ise, "Sevgili eşimin bu kararı beni oldukça mutlu ve memnun etti. Kendisini hiç bir şekilde buna zorlamadım. Buraya geldikten sonra kendisine Kuran-ı Kerim'in İngilizce diline çevrilmiş halini hediye etmiştim. Kendisi de bana Kuran-ı Kerim'den etkilendiğini ve Müslüman olmak istediğini söyledi. Bende buraya gelerek Tatvan Müftülüğü'ne başvurdum ve eşim şimdi çok şükür Müslüman oldu. Çok mutlu ve gururluyum " dedi.

İhtida Belgesi'ni İlçe Müftüsü Sebhetullah KIZILŞAH'tan  alan Ayşe (NATCHAVA) Işık, NATCHAVA olarak geldiği İlçe Müftülüğü'nden Ayşe ismini alarak mesrur bir şekilde ayrıldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tatvanlı 3 yıl önce

Allah Bereket versin, devamını daim etsin. Tatvan Müftülük Personellerine de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çalışmalarında başarılar dilerim.