Tekman bir Kur’an Kursuna daha kavuştu

Tekman bir Kur’an Kursu daha kavuştu.

Tekman bir Kur’an Kursuna daha kavuştu

Tekman bir Kur’an Kursu daha kavuştu.

14 Mayıs 2016 Cumartesi 18:49
Tekman bir Kur’an Kursuna daha kavuştu
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Tekman Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından Turnagöl Mahallesi Ali Şeker Kız Kur\'an Kursu ve Taziye Evi açılış töreni düzenlendi. Tekmanlı Hayırsever İş adamı Akşeker Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali ŞEKER’in doğduğu köye yaptırmış olduğu Kur\'an Kursu ve taziye evinin açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Erzurum Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra TAŞKESENLİOĞLU, Erzurum İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa ÇELİK, Erzurum İl Emniyet Müdürü. Kamil KARABÖRK, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet KOÇAK, Erzurum İl Müftü Vekili Celal BÜYÜK ve İlçe Kaymakamı Lütfullah ÜN ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekman Müftüsü Yasin BAYKAL: ''İlçemize yaptırdığı 100 öğrenci kapasiteli yatılı hafızlık kursu ve 17 adet prefabrik Kur’an Kurslarıyla maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Ali ŞEKER beye çok teşekkür ediyoruz. Kur’an kurslarımız Allah’ın kelâmı olan Kur’an’ı öğrenmek, okumak ve anlamak, ayrıca O’nun Son Elçisi Hz. Muhammed’in (sas) rehberliğinde daha bilgili, bilinçli ve huzurlu birer Müslüman nesil yetiştirmek gayesine matuf olarak hizmet vermektedir. Bu değerli amacı gerçekleştirebilmek için Kur’an eğitiminin yanı sıra iman ve ibadet dünyamıza dair temel dinî bilgiler, insanî ve ahlâkî erdemler, Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı gibi dersler verilmekte, dinî danışmanlık ve manevî rehberlik hizmetleri yürütülmektedir'' dedi.

Törenin sonunda Ali ŞEKER ve misafirlere plaket ve hediye takdimi yapıldı. Dualar eşliğinde kurdela kesimiyle yapılan açılıştan sonra yemek ikramında bulunuldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 14.05.2016 19:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220