Tekman Müftülüğü “Gelin Gönüller Yapalım” İftar Programı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Tekman İlçe Müftülüğü 2016 yılı Ramazan ayı ana teması olan Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Zaman kapsamında  bir iftar yemeği verdi.

Tekmanlı Hayırsever İş Adamı Ali ŞEKER’in  finanse ettiği, iftar yemeği Tekman Öğretmenevi Konferans salonunda verildi. Tekman Kaymakamı Lütfullah ÜN ve kurum amirlerinin de iştirak ettiği iftar programına yaklaşık 300 kişi katıldı.

Program ile ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Yasin BAYKAL “Gönüller, paylaşmak ve yardımlaşmakla inşa edilir. Paylaşmak, evvela gönlümüzü muhabbet ve samimiyetle birbirimize açmaktır. Düşmanlığı,  kini, nefret ve intikamı,  kalbimizden söküp atmaktır. Paylaşmak, dünyanın neresinde olursa olsun muhtaçlara, kimsesizlere, insanlığın insafına terkedilmişlere yardım eli uzatmaktır. Paylaşmak, duyduğumuz her yardım çığlığına  nereden geldiğine, kimliğine, etnik yapısına, mensubiyetine bakmaksızın karşılık verebilmektir. Ramazan ayı, birlik ve beraberliğe bizleri davet eden, dayanışmayı ve paylaşmayı sağlayan, komşuluk vecibelerini en güzel şekilde öne çıkaran bir aydır. Fakirin, fukaranın, yetimlerin, öksüzlerin, yaşlıların, kimsesizlerin elinden tutulacağı bir aydır. Baştanbaşa manevi duygularımızı öne çıkaran bir aydır.” Bu duygularla İftar programımızın finansörü olan ve Tekman’a 21 gündüzlü ve 100 kapasiteli Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu kazandıran Ali ŞEKER beyefendiye ve iftara iştirak eden herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol