''Teşekkür Etmeyen Şükretmiş Olamaz''

13.05.2014 Salı günü gerçekleştirilen toplantıya, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, İpekyolu Müftüsü Faruk Gürbüz, Edremit Müftüsü Seyfullah Arık, Tuşba Müftüsü Abdullah SAĞIR ve Erciş Müftü V. Ahmet Elmas katıldı.

Düzenlenen toplantıda, TOKİ yerleşkelerinde yapılan camilerde 5 vakit müdavim cemaatin olduğu ayrıca buralarda açılan Kur’an kurslarının çok faydalı olduğu, gerek din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri gerekse öğrencilerin Kutlu Doğum Haftası, vaaz programları vb. faaliyetlerde gayret içerisinde bulunduklarının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Müftü Arvas, her nimetin mukabilinde teşekkür etmenin gerektiğini hatırlattı. Peygamber Efendimiz’in (sav) : ‘’İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah’a da şükretmez’’ve ‘’Kendisine bir iyilik yapılan kimse, imkânı varsa bu iyiliğe iyilikle karşılık versin. İyilik yapacak bir şey bulamazsa, iyilik yapanı övsün. Kim iyilik yapanı överse, ona teşekkür etmiş olur. Kim de kendisine yapılan iyiliği gizlerse, ona nankörlük etmiş olur.’’ Hadis-i Şeriflerini aktararak depremden sonra bu imkânları bize bahşeden Rabbimize şükrediyor ve bu hizmetleri çok kısa süre içerisinde istifademize sunan devlet büyüklerimize de teşekkür ediyoruz dedi.

TOKİ yerleşkelerinde toplam 31 cami, 28 Kur’an kursu yapıldığını hatırlatarak burada yürütülen din hizmetlerinin son derece önemli olduğunu söyledi. Ayrıca yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin şimdiden gerekli çalışmalar yapmasını isteyen Müftü Arvas daha sonra TOKİ tarafından depremzedeler için inşa edilen yerleşkelerde görev yapan görevlileri dinledi, daha iyi hizmet üretmek için bazı hususları kendileri ile paylaştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol