Tesettürde peygamber efendimizin ailesini örnek almalıyız

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Nazmi TOKER İmam Hatip Ortaokulu tarafından İl Müftülüğü konferans salonunda “ Tesettür” konulu bir program düzenlendi.

Programa Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin GÜVEN, İl Müftü Yardımcıları Atıf AKŞİT, Salih SEZİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut TATLI, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay DEMİR, Melikgazi İlçe Müftüsü Musa DOLAR, Nazmi TOKER İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gökhan ORAK, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü GÜVEN, “Tesettür fıtri bir duygudur. Hz. Adem ve Hz. Havva yasaklı meyveyi yedikten sonra dünyaya gönderilince çıplaklıklarını fark ettiler ve ilk önce örtündüler. Alimlerimiz “İnsan haya ve edep duygusu sebebiyle örtünür” diyorlar. Tesettürde asıl olan avret mahallerimizi kapatmaktır. Tesettür iffeti korumaktır. Tesettür, Mümine kadının inancı ile yaşamasıdır. Biz bu hususta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in eşlerini, kızlarını örnek alacağız. Tesettürümüz onlarınki gibi olmalıdır.” dedi.

Programda kompozisyon ve şiir dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Program, Melikgazi İlçe Vaizesi Sezer TUNÇ’un “ Tesettür” konulu sunumu ile son buldu. Katılımcıların keyifle dinlediği programın begenildigi gözlendi.

Tesettürde peygamber efendimizin ailesini örnek almalıyız


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol