Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Faaliyetleri

Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi ve İl Müftülüğü Beşkonaklar Aile ve Dini Rehberlik Bürosu işbirliği ile 04.10.2017 tarihinden başlamak üzere bazı Kur'an Kurslarında "Türkiye Diyanet Vakfı Sizlerle" başlığı altında vakfın tanıtım ve duyurumu adına bir çalışma başlattı.

Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Faaliyetleri

Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi ve İl Müftülüğü Beşkonaklar Aile ve Dini Rehberlik Bürosu işbirliği ile 04.10.2017 tarihinden başlamak üzere bazı Kur'an Kurslarında "Türkiye Diyanet Vakfı Sizlerle" başlığı altında vakfın tanıtım ve duyurumu adına bir çalışma başlattı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 14:18
Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Faaliyetleri
banner283

Program kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı Şube Yöneticisi Rıdvan Erdem, Din Hizmetleri Uzmanı Kaya Oflaz, Beşkonaklar Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Görevlileri Yasemin Çatı ve Mukaddes Demir'den oluşan bir ekip Ahmediye Yatılı Kur'an Kursu, Fahri Kiğılı Yatılı Kur'an Kursu, Mescid-i Takva Fatma Arslan Kur'an Kursu ve Rabiatül Adeviye Yatılı Kur'an Kurslarını ziyaret ederek, tanıtım faaliyeti gerçekleştirdiler.

Kurslarda programı tanıtmak üzere Beşkonaklar Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Görevlisi Yasemin Çatı, Kadim bir geçmişe sahip olan Türkiye Diyanet Vakfı'nın tanıtım ve duyurumu noktasında vakfın faaliyetlerini, misyon ve hedeflerini ve bu gün gelinen noktayı Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi ile işbirliği içerisinde duyurmayı ve Kur'an Kurslarından eğitim alan öğrenciler ile Kadın Din Görevlilerinin desteğini almayı hedeflediklerini belirtti. Programın amaç ve hedeflerini açıklayan Çatı; " 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Türkiye Diyanet Vakfı gerek ilimizde gerek ülkemizde gerekse de İslam coğrafyasında, samimi çalışmaları ile halkın da teveccühünü alan saygın bir kurumdur. Bizler Diyanet Personeli olarak bu anlamda vakfımızı daha yakından tanıyıp, yaptığı iyilik faaliyetlerine ortak olabiliriz.Türkiye Diyanet Vakfı, "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyası ile bu güne değin yurt içinde ve yurtdışında 665 bini aşkın Kur'an-ı Kerim'i ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır. "Arakan'ı Yalnız Bırakma" çalışmasıyla yüzlerce Arakanlı kardeşimize destek ulaştırmış ve ulaştırmaya da devam etmektedir. Eğitim faaliyetleri ile yüzlerce evladımız burs imkanı sunmuştur. Daha pek çok faaliyetleri ile İslam coğrafyasında iyilik köprüleri kuran vakfımıza gereken duyarlılığı göstermek, hayra vesile olan amellerde ortak olmak kardeşliğimizin pekişmesine katkıda bulunacaktır." dedi.

Yasemin Çatı

Programda konuşan Türkiye Diyanet Vakfı Şube Yöneticisi Rıdvan Erdem, Malatya'da, ülke çapında ve İslam coğrafyasında Türkiye Diyanet Vakfı'nın bu güne kadar sürdürdüğü iyilik faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Türkiye Diyanet Vakfı ile ilgili sinevizyon sunumunu paylaşan Rıdvan Erdem, "Vakıf faaliyetlerinde gönüllülük esastır. Hamdolsun bu güne kadar yaptığımız çalışmalarda hayra ortak olan iyilik temsilcileri bizleri yalnız bırakmadı. "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyasına Malatya'dan büyük bir destek geldi. Malatya İl Müftülüğü Beşkonaklar Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile kurs ziyaretlerimize şu ana kadar yoğun ilgi geldi. Malatya'da Türkiye Diyanet Vakfı kadın kolları yapılanmayla başlıyor. Bu anlamda bayan din görevlilerinin faydalı çalışmalar yapacağına inanıyorum." dedi.

Yasemin Çatı

Din Hizmetleri Uzmanımız Kaya Oflaz da Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olarak bizatihi gittiği Sudan'daki Kurban organizasyonundan izlenimlerini aktardı. 12 gün kaldığı Sudan'da gönül köprüleri kurduğunu ifade eden Oflaz; ülkesine geldiğinde daha yapılacak çok şey olduğunu ve İslam coğrafyasında Türkiye'nin nasıl vefayla anlatıldığına değindi. "Küçücük bir balona sevinen minik yavruların renkleri, dilleri, ırkları farklıydı ama yaşadıkları mutluluk her yerde aynı ve evrenseldi." dedi.

Program sonunda katılımcılara Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi Malatya Şubesini tanıtan Mukaddes Demir, katılımcılara broşür dağıttı. "Türkiye Diyanet Vakfı Sizlerle" tanıtım faaliyetlerinin il genelinde devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 08.11.2017 14:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.