Tuşba'da Kutlu Doğum startı verildi
Grup Sayfamız için

Kutlu doğum haftası münasebetiyle yeni köşk mahallesinde düzenlenen mevlit programına tüşba belediye başkanı, Ak parti ilçe başkan, belediye meclis üyeleri, Tuşba müftüsü, Çevre mahalle ve yeni köşk mahallesi sakinleri katıldı.

Sakal-ı şerifin de ziyarete açıldığı yeni köşk mahallesi camiine vatandaşlar akın etti. Saat 10:00 da başlayan programda yeni köşk mahallesi imamı Şaban Songürcu, Veysel karani camii imam hatibi  Sahip Acar, Özkaynak camii imam hatibi  Hayrettin Acar  ve Yeşilsu Camii imam hatibi Mazhar Kurt tarafından mevlid-i şerif ve kur’an-ı kerim okundu.

 Daha sonra Tuşba müftüsü Zahit Demirel kutlu doğum haftasının önemi ve Hz. Peygamberin hayatıyla ilgili sohbet yaptı. Müftü Demirel Sohbetinde sahabenin hayatından kesitler anlatarak, kutlu doğum haftasının ana teması olan Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakının önemine vurgu yaptı.

Sohbetten sonra müftü Demirel’in yaptığı mevlid duasıyla duygulu anlar yaşandı. Öğle namazından sonra erkeklere ve kadınlara ayrı ayrı olarak sakal-ı şerifin ziyarete açılması ile program devam etti.  

Yoğun coşkuyla kutlanan programın sonunda verilen yemekle program sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol