Uluslararası İlahiyat Öğrencilerine ikinci konferans
Grup Sayfamız için


Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde okutulan uluslararası İlahiyat Öğrencilerinden kalabalık bir grup öğrenci TDV temsilcileri ile beraber 10 günlük kamp yapmak üzere Safranbolu’ya gelmişlerdi.

09.01.2016 Cumartesi günü Safranbolu Müftülüğü Toplantı Salonunda misafirlerimize yapılan ilk konferansı Karabük İl Müftümüz Halil BEKTAŞ vermişti.

Misafir öğrencilere yönelik ikinci konferans 12.01.2016 Salı günü Müftülük Toplantı Salonunda Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Yard. Doç. Dr. İbrahim YENEN tarafından verildi.

Konferansta kısa bir açılış konuşması yapan Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan GÜNEŞ; ''Ecdadımızın inşa ettiği bir şehirde kamp yaptıklarını, ecdadımızın her şeyi güzel yaptığını dolayısı ile onlara layık bir yaşam sürdürmenin önemine vurgu yaptı. Allah’ın insanı yeryüzünde halife olarak yarattığını, Din görevlileri olarak bizlerin insan olarak ve Allah’ın dininin halifesi olarak iki defa halife olduğumuzu, bunun da ayrı bir sorumluluk getirdiğini söyledi. Uluslararası ilahiyat öğrencilerinin dinimizin Avrupa’daki temsilcisi olacaklarını ve Türkiye ‘de kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiğini'' anlattı.

Açılış konuşmasının ardından Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Yard. Doç. Dr. İbrahim YENEN Uluslararası İlahiyat öğrencilerine konferansını sundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol