Uzungürgen Köyünde Keşkek Duası
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Her yıl geleneksel olarak 6 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Hıdırellez keşke günleri yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Programa İl Müftüsü Mustafa Erkan, Sinop İmam Hatip Müdürü Şükrü Eraltan, Mübadele ve Balkan Hakları Kültür ve Araştırmaları ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Aral, İlçelerden ve civar köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma Namazından evvel Program Karadeniz Bölge 1.cisi olan Sinop İmam Hatip Lisesi 3. Sınıf öğrencisi Muhammed Ali Aslan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Programda konuşan Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan şunları söyledi “Bu tür güzel etkinlikler insanların kaynaşmalarına,birlik ve beraberliklerinin pekişmesine vesile olmaktadır. Birlik ve beraberlik Günümüzde insanlarımızın en çok ihtiyacı olduğu husutur. Cenab-ı Hak bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin”dedi.

İl müftüsü Mustafa Erkan’ın yapmış olduğu duanın ardından misafirlere et yemeğive keşkek ikram edildi. Bir sonraki Hıdırellez keşkek gününde buluşmak temennisi ile program sona erdi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol