Van Müftülüğü Dünya Kadınlar Günü'nde anneleri unutmadı
 
Van İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik bürosunun 08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlediği program çerçevesinde engelli annelerine yönelik olarak yemekli toplantı düzenlendi.  08 Mart Pazar günü Şişli Öğretmen Evi’nde düzenlenen programa İl Müftüsü Nimetullah ARVAS, engelli anneleri ve aileleri iştirak etti. 
 
Programın açılışı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile yapıldı. Yemek ikramından sonra İl Müftümüz Nimetullah ARVAS engelli ailelerine kısa bir sohbet mahiyetinde konuşma yaptı. 
 
Konuşmasında 08 Mart’ın İslam tarihi açısından önemli bir yerinin olduğunu belirten ARVAS, “Hicretin 10. Yılı Zilhicce ayında Miladi takvime göre 08 Mart 632 yılında Efendimiz (SAV) Arafat’ta bir hutbe irad etmiştir. Hutbenin adı “Veda Hutbesi”dir. Bu hutbede başta insan haklarına dikkat çeken Efendimiz (SAV) hutbenin bir bölümünde kadınların da haklarına riayet edilmesini tavsiye ederek, kadınların “Allah’ın birer emaneti” olduğunu bütün insanlığa ilan etmiştir. 
İl Müftülüğü olarak 08 Mart Dünya Kadınlar Gününde engelli annelerini unutmamak ve üstlendikleri sıkıntılara dikkat çekmek istedik. Zira en fazla engellilerin anneleri zorlukla karşı karşıya kalmaktadırlar. Efendimiz (SAV) bir Hadislerinde “Mü’minin her hali hayırdır. Bir kolaylıkla karşılaştığında şükretmesi Mü’min için hayırdır. Sıkıntıyla karşı karşıya geldiğinde sabretmesi Mü’min için hayra vesile olur” buyurmaktadır. Hayrın neticesi de Allah’ın mükâfat yurdu olan Cennettir. Sabrınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Van Müftülüğü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol