Van Müftülüğü Kutlu doğum istişaresi

Van Müftülüğü Kutlu doğum haftası öncesinde "ilçe müftüleri istişare toplantısı" düzenledi‏

Van Müftülüğü Kutlu doğum istişaresi

Van Müftülüğü Kutlu doğum haftası öncesinde "ilçe müftüleri istişare toplantısı" düzenledi‏

10 Nisan 2014 Perşembe 00:50
Van Müftülüğü Kutlu doğum istişaresi
banner221

14-20 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası öncesinde Van’da görev yapan ilçe müftüleri ile istişare toplantısı yapıldı.

09.04.2014 Çarşamba günü Van İl Müftülüğünün Yukarı Nurşin Okuma Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Van Müftüsü Nimetullah Arvas ve ilçe müftüleri katıldı. Gündeme ilişkin konuların değerlendirildiği toplantıda konuşan Van Müftüsü Nimetullah Arvas,Diyanet İşleri Başkanlığımızın ilk kez 1989 yılında kutlamaya başladığı Kutlu Doğum Haftası artık tüm halkımıza mal olmuş durumdadır. Toplumumuzun her kesimi, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinliklerde bir araya geliyor.Bildiğimiz gibi Kutlu Doğum Haftası her yıl farklı bir tema ile kutlanıyor.  Bu yıl ana tema olarak “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” seçilmiş diyen Van Müftüsü Nimetullah Arvas, “Din nasihattir” Hadis-i Şerifi ile ilgili çeşitli kaynaklara dayanan bir konuşma yaptı ve “Bu son derece önemli bir konu.Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerde bu konunun tüm boyutları ile anlatılması büyük önem arz ediyor.” dedi.

Toplantıda daha sonra, Kutlu Doğum Haftasında alınacak tedbirler ve diğer konularla ilgili istişare yapıldı. Ayrıca ilçe müftülerinin 01-06 Nisan tarihleri arasında katıldıkları “İlçe Müftüleri Kongresi” ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220