Van'da Kuran Kursları Kur'an-ı Kerim'i Okuma Yarışması

Van'da Kuran Kursu Öğrencileri Arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasının Bölge Finali Yapıldı‏ .

Van'da Kuran Kursları Kur'an-ı Kerim'i Okuma Yarışması

Van'da Kuran Kursu Öğrencileri Arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasının Bölge Finali Yapıldı‏ .

01 Mayıs 2014 Perşembe 01:41
Van'da Kuran Kursları Kur'an-ı Kerim'i  Okuma Yarışması
banner221

Kur’an Kursu öğrencileri arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali 30.04.2014 Çarşamba günü Van Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

Van Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Bitlis, Hakkari, Siirt ve Şırnak ile Van illerinden katılan Kur’an Kursu öğrencileri, erkekler ve bayanlar olmak üzere iki ayrı kategoride Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okumak üzere müsabaka yaptılar.

Yarışma neticesinde bayanlar kategorisinde Şırnak'dan katılan Muazzez Atan birinci olurken erkekler kategorisinde ise Siirt ilimizden katılan İzzet Küfrevi birinciliği elde etti.
Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Van Müftüsü Nimetullah Arvas, “Bakara Suresi 148. Ayet-i Kerime’de “Hayırda yarışın” buyrulmaktadır. Bu gün burada öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okumak için birbirleri ile yarıştılar. Bu nedenle her biri aslında yarışmayı kazanmış oldu. Ancak yarışmanın doğası gereği birinci olanları belirlememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Daha sonra yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz, Türkiye finalinde bölgemizi temsil etmeye hak kazandılar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220