Yenice Müftülüğü'nde hizmet içi eğitim sona erdi

Karabük İli, Yenice İlçe Müftülüğü'nde D grubu camilerde görev yapan (hafız olanlar hariç) personel için 08 Ekim 2014 tarihinden itibaren mahalinde Kur'an-ı Kerim hizmet içi eğitim kursları düzenlenmeye başlandı.

Yenice Müftülüğü'nde hizmet içi eğitim sona erdi

Karabük İli, Yenice İlçe Müftülüğü'nde D grubu camilerde görev yapan (hafız olanlar hariç) personel için 08 Ekim 2014 tarihinden itibaren mahalinde Kur'an-ı Kerim hizmet içi eğitim kursları düzenlenmeye başlandı.

26 Mart 2015 Perşembe 14:48
Yenice Müftülüğü'nde hizmet içi eğitim sona erdi
Grup Sayfamız için

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca, vatandaşların dini hayatına rehberlik eden personelin, cami hizmetlerinde daha etkin ve verimli hizmet sunabilmeleri, Kur'an Kerim'i usulüne uygun okumaları, imamet ve müezzinlik becerilerini geliştirerek mesleki yeterliliklerini artırmaları amacıyla D grubu camilerde görev yapan (hafız olanlar hariç) personel için  08 Ekim 2014 tarihinden itibaren mahalinde Kur'an-ı Kerim hizmet içi eğitim kursları düzenlenmeye başlandı.
 
Yenice İlçe Müftülüğünce 02 Şubat 2015 tarihinde başlayan “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu”  26 Mart 2015 Perşembe günü  sona erdi.

Cami içi din hizmetleri kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması amacıyla cami görevlilerine yönelik “Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Programı” çerçevesinde Yeşil  Camii müştemilatında başlayıp daha sonra İlçe Müftülüğü bünyesinde DİNİ REHBERLİK bürosunda Formatör Öğretici Karabük Müftülüğü Çağrı Mescidi İmam Hatip Çetin TÜKENMEZ ‘in öğretici olarak görev yaptığı  kurs sonunda yapılan sınavda 20 personel başarılı oldu ve katılım belgesi aldılar. Kurs sonunda yapılan sınav neticesinde tüm kursiyerler kursu başarıyla tamamladı..

26 Mart 2015 Perşembe günü yapılan kapanış ve belge takdimi merasiminde İlçe Müftüsü, Ramazan ÖKTEN  yaptığı konuşmada,  “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarının devam edeceğini ve istisnasız bütün cami görevlilerinin kursa alınacağını. hizmet içi eğitim seminerlerinin personelin mesleki bilgi ve birikimlerini artırmasındaki önemine dikkat çekerek, bu seminerlerin tüm din görevlilerini kapsayacak şekilde devam edeceğini ifade etti ÖKTEN: “Efendimiz (s.a.v.) ‘iki günü eşit olan zarardadır’ buyurarak her gün yeni bir şeyler öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerektiğine işaret etmektedir. ‘Beşikten mezara kadar ilim talep ediniz’ buyurarak ta ilmin yaşının ve zamanının olmadığını, her zaman okumak ve öğrenmek gerektiğini vurgulamaktadır. İlim sahili olmayan bir deryadır, kim ben âlimim derse Anca cahilliğini ortaya koyar. Ben oldum, bittim demeden sürekli okuyacağız, sürekli öğreneceğiz. Var olan bilgimizi sürekli geliştireceğiz. İşte bu nedenle Başkanlığımızın da talimatı üzerine tüm personelimizi Hizmet İçi Eğitimden geçireceğiz. Camilerimizden D grubu olanlar görev mahallinde C grubu olanlar Bolu gibi Eğitim Merkezlerinde seminer görmektedirler. Ders veren Hocalarımıza, Kursa katılan İmam-Hatiplerimize, kursa ev sahipliği yapan, hizmeti geçen görevlilerimizi tebrik eder, emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra topluca yemeğe geçilip, belge takdiminin ardından sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali 2015-03-26 18:43:05

öncelikle kursa katılıp başarı ile tamamlayan meslektaşlarınızı tebrik ediyorum.Kursiyerlere sadece yol parası mi yoksa gündelik de veriliyor mu büyük şehir olup olmaması fark ediyor mu