Yeniköy'de Kutlu Doğum
YENİKÖY’DE KUTLU DOĞUM BEREKETİ

Gelibolu Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘Hz.Peygamber, Tevhid ve Vahdet: Gelin Birlik Olalım’ temalı 2016 yılı “Kutlu Doğum Haftası” programları kapsamında Yeniköy’de düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinliğinde köy halkı meydana akın etti.


Yeniköy’de gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası etkinliği vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan İmam Hatip Selahattin Turan; Hz. Muhammed (sav)’in Kutlu Doğumu münasebetiyle toplandıklarını belirterek,  her yıl Nisan ayında Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını söyledi.


Daha sonra Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler de bir konuşma yaptı. Müftü Özler konuşmasında; her sene Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde farklı bir ana tema ile Peygamberimiz (sav)’in hayatının ele alındığını söyledi.


Özler konuşmasının devamında; Hz. Peygamber (sav)’in insanlığa huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik öğütlediğini çeşitli örneklerle açıkladı.

Müftü Özler konuşmasını; düzenlenen bu etkinlikte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ettikten sonra yapılan etkinliklerin tüm insanlığın uyanışına vesile olması temennisi ile tamamladı. 

Düzenlenen program, Müftü Özler’in yaptığı duanın ardından dağıtılan ikramlar ile birlikte sona erdi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol