Bu günkü yazıma çocuklarımıza anlatacağım bir hikaye ile başlamak istiyorum. 


Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Osmanlı diye bir devlet varmış. Bu devlet bir zamanlar tüm Dünyaya hükmetmiş gel zaman git zaman bu ülke vesayetçi topluluğa yenik düşmüş!

Vesayetçi topluluk ülkelerin topraklarına göz diker yeraltı yerüstü zenginliklerine sahip olabilmek içen en az 100 senelik iktidarlarını sürdürmek adına A-B-C planlarını yaparlarmış. İstediği partileri iktidara getirir istediği partileri de iktidardan indirirlermiş.Hükümeti oluşturan partilerin de içine sızıp nüfuzlarını artırırlarmış.

Vesayetçiler  vatan ve  millet kavramı olmayan insanları seçerler ülkelerin üzerindeki vesayetlerinin devamı için seçtikleri kişileri eğitip ülkelerine  gönderirler iktidara getirirler halk bu liderleri istemediğinde veya  tepkilerini  gösterdiğinde al aşağı ederlermiş. 


Bunlar Osmanlı'nın bekasına göz dikmişler ve Anadolu topraklarında hüküm süren Osmanlı'yı yıkmak istemişler. Planları dahilinde günlerden bir gün bu vesayetçiler Anadolu'ya  birini seçip eğitip yetiştirip göndermişler.Bu seçilen lider ve beraberindekiler  halka biz bu ülkeyi savaştan kurtaracağız bu topraklar da istediğiniz gibi inanç dil ırk ayrımı yapılmadan barış ve huzur içinde yaşayacaksınız demişler. Osmanlı'yı seven ve devamını isteyen halka tarihini kötüleme adına  iyiyi kötü, kötüyü iyi anlatmışlar. İnsanların algısını kirletip zihinlerini bulandırıp ve onlardan destek istemişler. Halkın desteğini alan bu liderler Cumhuriyetin ilanı ile birlikte halka hizmet etmek yerine bir bir planlarını devreye koyuyorlarmış. İslam'ın istediği  tüm düşünceleri hafızalardan sildirip yeni bir ateist topluluk yetiştirmeye çalışıyorlarmış.


Güya bunlar Anadolu'da yaşayan milletin topraklarını kurtarmak huzur ve barış içinde yaşamalarını isteyen vatanperverlermiş.. 

Bu liderler Lozan görüşmeleri sonucunda Peygamberimizin kurmuş olduğu hilafet makamını kaldırmışlar... Milletin öz dilini unutturmak için Latin alfabesini getirmişler... Rakam devrimi yapmışlar..  Müslümanlar için önemli olan Mekke'den Medine'ye hicretin başlangıcı kabul edilen ve uygulanan hicri takvim kaldırılmış  yerine Hristiyanlar'ın kutsal saydıkları miladi takvim getirilmiş... 


Müslümanların tatili olan cuma günü kaldırılıp yerine Hristiyanlar'ın tatili olan pazar günü  getirilmiş.. Dini tahsilin yapıldığı medreseler kapatılmış tevhidi tedrisat kanununu getirmişler...İnsanların kıyafetlerine karışıp kıyafet devrimi şapka devrimi yapmışlar... Arapça ezanı kaldırıp Türkçe okunması için yasalar çıkarmışlar... Anayasadan devletin dini İslam'dır ibaresini çıkartmışlar... Vesayetçiler ve cumhuriyeti kuran onların hizmetkarları Cumhuriyet'in ilanı ile hedeflerine ulaşmışlar İslam dinini reddeden birçok yasalar çıkartmışlar ve tam bir batıcılıkla İslam dinini reddetmişler.


Hemen arkasından darbe hükümetleri gelmiş hak ve özgürlükler askıya alınmış ülkenin geleceği üzerine bir sis bulutu çökmüş düşünmeyen bilmeyen araştırmayan itaatkar bir insan modeli oluşturulması için her türlü baskı uygulanmış ülkenin geleceği ipotek altına alınmış.

Vesayetçiler  sindirme ve yıldırma politikaları ile, eğitim, öğretim ve yönetimde yaptıkları değişikliklerle siyasal,sosyal ve ekonomik alanlardaki çağdaşlaşma ve ilerleme adımını silerek toplumsal çöküşün altyapısı oluşturmuşlar, şiddet ve kargaşa devamlı yönetimlerle amaçlarını gerçekleştirmişler.
Bu dönemlerde üretim azalmış... Karaborsacılık oluşmuş... Döviz darboğazları ... Develiasyonlar ... Sürgünler...i damlar... işkenceler.. ekonomik istikrarsızlık...  işsizlik almış başını gitmiş...


Vesayetçiler ve hizmetkarları planlarını eyleme dökerken halkı da birbirlerine düşürelim demişler... Sen sağcısın, sen solcusun, sen irticacısın, sen Kürtsün diye yaftalamalar yapılmış  sağcı-solcu kütçü- milliyetçi birbirleriyle çatışırken olayın farkına varan düşünen konuşan insanlar  da bize karşı gruplaşmasın bizim planlarımızı bozmasın diye  berdest edilmişler.

Öyle bir gün gelmiş ki zulümden karanlıktan bıkan bu halk vesayetçilere  dur demiş.


Bizi halkın içinden biri olan bizim manevi değerlerimizi sahip çıkacak, ülkesini, milletine sevecek  ve bu ülkeye hizmet edecek, ülkeyi vesayetçilere peşgeh çekmeyecek ,vatanperver evlatlar yönetsin demişler... Halk kendi içinden biri olan Uzun Adam adıyla bilinen muhtıra maduru birine bu ülkeyi biz sana emanet ediyoruz bu ülkeyi sen yönet kurda kuşa yedirme demişler.

Uzun adam da biz ancak  Rabbimizin huzurunda eğilir ondan başka kimseye boyun eğmeyiz deyip tam bir ümmet bilincine sahip vatanperverlikle ülkesinin emanetini alıp Vesayetçilere dur demiş...


Bu bilinçle yoluna devam eden Uzun Adam  zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem demiş tüm vesayetçi zihniyete meydan okumuş  ve hakimiyet ancak milletindir  diyerek iman gücü ile ülkesine ve İslam alemine hizmet etmeye devam ediyormuş.Bu Milletin içinden gelen bu evlat Asımın neslini canlandırma mücadelesi veriyormuş, halka hizmeti hakka hizmet biliyor hiçbir insanın heba olmasına gönlü razı olmuyormuş...


Şöyle söylüyormuş bu millet..
Evdeşimi atımı verdim çünkü benimdir.
Toprak verilemez çünkü devletimindir.


Vatan sevgisi imandandır.Biz yalnızca Allaha boyun eğeriz !İnancımızdan asla taviz vermeyiz ve bu değerleri taşıyan ülkesine ve milletini seven ve hizmet eden evlatlarımıza sahip çıkarız ve bu değerleri bilmeyenlere de bu ülkeyi dar ederiz diyormuş.

NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE!...
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Menderes öztürk 1 yıl önce

O büyük oyunu hikayeleştirerek güzel yorumlamışınız gerçekleri anlayacagımız şekilde yazmışınız elinize yüreginize saglık

Avatar
Mustafa Özcan 1 yıl önce

benim ülkemde bu müslüman topraklarında müslümanların iyi niyetleri temiz duyguları hep istismar edildi laiklik moderinlik medeniyet aydınlık özgürlük adı altında bu devlete çok kahpelikler yapıldı halada yapılıyor Allah uzun adama kolaylık ve sabır versin onu ilhi zırhıyla zırhlandırsın muhafaza etsin iç ve dış düşmanlarımızı kahrı perişan etsin tuzaklarını başlarına çeviriversin yukarıdaki yazı çok anlamlı ve dikkatle ounması ve geçmişten ve günümüzde oynanan oyunlara milletce dikkat edip uzun adamın yanında olmanın ne kadar doğru olduğunu anlama bakımından vatandaşlarımızın kendilerine gelmeleri bakımından çok önemlidir aklı olan düşüne bilen yüreginde vatan millet Allah peygamber ve kuran sevgisi olan gayet iyi derler çıkaracağını umuyorum ve yazara başarılar diliyorum.

Avatar
gök 1 yıl önce

çok güzel yazı .. teşekkürler

banner205