Kıyametin kopmasını Said Nursi engellemiş!...

620 ayeti tefsir ediyormuş gibi Risale yazan Said Nursi, peşine takılan akılsızları ustaca 5616 ayetten uzak tuttu. Bunun sonucunda yalancı ve ayakta yürürken rüya gören tipler türedi. Öyle ki kıyametin kopma saatini risalelere bağlayıp ertelendiğini iddia eden türedi tipler, Said'in yazdığı risalelerin eseri...

Kıyametin kopmasını Said Nursi engellemiş!...

620 ayeti tefsir ediyormuş gibi Risale yazan Said Nursi, peşine takılan akılsızları ustaca 5616 ayetten uzak tuttu. Bunun sonucunda yalancı ve ayakta yürürken rüya gören tipler türedi. Öyle ki kıyametin kopma saatini risalelere bağlayıp ertelendiğini iddia eden türedi tipler, Said'in yazdığı risalelerin eseri...

06 Mart 2018 Salı 23:00
Kıyametin kopmasını Said Nursi engellemiş!...
banner283

Videodaki eleman, cemaatlerin kendi içinde 2 kitap okutup 3-5 sene cemaatin büyüklerine yaptırılan kölelik sonrası hocalık/abilik ünvanı verilip başkalarına ders verdirecek kadar kendini alim zanneden türedi bir tip.

Hem de bu İmamı Rabbani temelli cemaatlerin yetiştirdiği alimler öyle bir alimler ki Allah nazar değdirmesin! Postu kimseye kaptırmadıkları gibi ne İlahiyat öğretim üyesi  ve mezunu takıyor ne de camideki İmam Hatip ve müezzinleri...

İşi bilmeyen cahiller kendini alim zannedip ortaya çıkınca icazet verdikleri cahiller de kendilerine taş çıkaracak müsvedde alimler olup çıkıveriyor. 

Videodaki cahil de Said Nursi'nin pek büyük alim olduğunu iddia eden cahiller halkasında büyümüş, sonuçta ders verecek abi rolü alan bir zat. 

Zatı muhterem, Kur'an'ın tefsiri zannederek okuduğu Risale-i Nurların herşeyi ihtiva ettiğini düşünerek Kur'an'ı dahi okumaya gerek duymuyor.

İşte 620 ayetle meşgul edilip 5616 ayetten habersiz bu hoca müsveddesi de özelde Kur'an'ı, genelde İslam'ı Said Nursi'nin kaleme aldıklarından ibaret sanınca ameliyat masasında dahi rüya görmeye başlıyor.

Zaten Kur'an ve sünnetten kopuk cemaatlerin genel yapısında yalan ve rüya dinin bel kemiğini oluşturur. 

Bu elaman da dikkat çekmek için geçirdiği kaza sonucu girdiği koma anında gördüğü bir rüyadan bahisle ya yalan söylüyor ya da Kur'an'ı görmezden gelen her tarikatçı gibi yüksek ihtimal kendine cin musallat olmuş durumda. 

İmamı Rabbani'nin Arş-ı Âlâ'da gezindiği bir yerde müridinin ameliyat masasında levhi mahfuza gitmesi gayet normal...

Müsevedde alime yakaza halinde demişler ki: "Kıyamet kopacaktı. Aslında kainatın devamına gerek kalmamıştı. İşlenen günahlar, yapılan hatalar kıyametin kopmasına netice verecekti. Ancak Bediüzzaman hazeretleri Risale-i Nurları yazmakla Allah kainatın ömrünü uzattı. Yaşayan insanlar üçe ayrılır.

1- Risale-i Nur okuyup yaşayanlar,
2- Risale-i Nur külliyatından haberi olup okumayanlar,
3- Risale-i Nurdan hiç haberi olmayanlar. 

Birinciler yüzde yüze yakın kurtuluyor. İkinciler yani okumayanların durumu beyne beyne. Durumu şüpheli. Üçüncü yani haberi olmayanların ise yüzde yüze yakını tehlikede..." 

Ve ilave ediyor müsvedde alim: Kainat Bediüzzamana ne kadar teşekkür etse az!...

Tabi Risale-i Nur okuyan müsvedde Kur'an'a bir kez olsun dönüp bakmayınca şu ayetlerden haliyle haberi olmuyor. Said Nursi pulları bastıran Milletvekili Said Yüce ile 40 yıl Küfürbaz Senai Demirci gibi Risale-i Nur okuyup bir ay bile Kur'an'a bakmayınca haliyle Nurcular gördükleri rüyayı vahiy sanmaya başlıyor. 


"Kıyamet saatinin bilgisi, şüphesiz Allah'ın Katındadır... Hiç şüphesiz Allah bilendir, haberdardır." (Lokman, 34)

"Gerçekten Allah'ın va'di haktır, kıyamet-saatinde hiçbir kuşku yoktur" denildiği zaman..." (Casiye, 32)

"Şimdi bunlar, kendilerine Allah'ın azabından kapsamlı bir bürümenin gelivermesinden veya onların hiç haberleri yokken kıyametin onlara apansız gelmesinden kendilerini güvende mi buldular?" (Yusuf, 107)

"Kıyamet-saatinin ilmi O'na döndürülür. O'nun ilmi olmaksızın..." (Fussilet, 47)

Demek ki Kıyametin saati Allah'ın bilgisinde. Bu konuda kimseye verilmiş bir bilgi yok!

Ve bu konuda görülen rüyalar ile fısıldayan şeytanlara da inanmamak gerekiyormuş.

SAİD NURSİ KUR'AN'DAN HABERSİZDİ

Hoş! Gerçi Said Nursi'nin de Kur'an'dan pek haberi olmadığı açık!

Risalelerde Kur'an ve sünnete aykırı bir çok hatalar yapan Said Nursi, Kıyamet saati konusunda da çuvallar. Aslında Said Nursi, çuvallamaktan ziyade kendi dinlerini oyuncak haline getiren Hristiyan ahlakını Müslümanlara enjekte etmektedir. 

Said'in Kur'an'dan habersizliğine bir delil de şu ayettir:

"Onda acele edenler, (gerçekte) ona inanmayanlardır. İman edenler ise, ona karşı bir korku içindedirler ve onun gerçekten hak olduğunu bilirler. Haberiniz olsun; kıyamet-saati konusunda tartışanlar, gerçekte uzak bir sapıklık içindedirler." (Şura, 18)

Ne imiş? Kıyamet saati hakkında tartışanlar gerçekte bir sapıklık içinde imişler. Peki Said bu ayete rağmen ne yaptı dersiniz?

Hadislerin metin olarak değil meal olarak aktarıldığından dinihaber.com habersiz eline geçen bir hadis üzerinde ebced hesabıyla Kıyamet'in kopacağı saati tahmin etmeye çalışan Said, ayetin ilan ettiği sapıklar zümresine dahil olduğunun farkında bile değildir. 

Said bulduğu bir hadisi ebced ve cifir ilmiyle tahlil eder ve bir takım tarihler çıkarır. “Lâ tezâlü tâifetün min ümmetî zâhirine ale’l-hakkı hattâ ye’tiyallahü bi emrihî.” Meâlen: “Ümmetimden bir taife Allah’ın emri gelinceye kadar hak üzerinde galip olacaktır.”

“Lâ tezâlü tâifetün min ümmetî.” Ebced ve cifir ilmiyle rakam değeri Rumi1542. (Milâdî 2126), Hicri 1542 (Miladi 2118)

“Zâhirine ale’l-hak.” Rumi 1506 (Milâdî 2090), Hicri 1545 (miladi 2083)

“Hattâ ye’tiyallahü bi emrihî.” Rumi 1545 (Milâdî 2129), Hicri 1506 (miladi 2121)

Bu hadis üzerinde neden çalıştığını da Said izah eder. Tıpkı videodaki müsvedde gibi Said efendi, Risâle-i Nur talebelerinin ne zamana kadar devam edeceğini düşündüğü bir sırada, Ramazan-ı Şerifin onuncu gününün ikinci saatinde birden kalbine bu hadisin ihtar edildiğini söyler.

Tarihte saatte pek özenle tevafuk etmiş.

İşe bakın ki, 1506 tarihine yâni 2090 Milâdî tarihine kadar zâhir, âşikârâne, belki galibâne hizmetler yapılacağını sonra 1542 tarihine kadar yâni Milâdî 2126 yılına kadar gizli ve mağlûbiyet içinde irşad ve tenvir vazifesini sürdüreceğini; sonra 1545 de yâni Milâdî 2129 yılında kâfirlerin başında kıyametin kopmasını îma ettiğini ve bunların Allah’ın ilminde olup ve doğrusunun Allah tarafından bilinebileceğini ifâde eder.

Said Nursi, kıyametin kafirlerin başına kopacağını iddia eder. Lakin Allah, mü'min kafir ayırdetmeden tüm insanlık üzerine kıyametin kopacağını beyan eder: 

“Sur’a bir defa üfürüldüğünde, yeryüzü ve dağlar yerinden kaldırılır, birbirine defalarca çarpmakla darma dağın edilir. İşte o zaman olan olmuştur. Gök yarılmış, intizamından çıkmıştır.” (Hakka, 13-15)

“Kıyamet günü ne zamanmış?” derler. Gözler kamaştığı, ay tutulduğu, güneş ve ay bir araya getirildiği zaman. İşte o gün insan, ‘Kaçacak yer neresi?’ der. Hayır; sığınılacak hiçbir yer yoktur. O gün varılacak yer, ancak Rabbinin huzurudur. Yaptığı ve yapmayıp geri bıraktığı her şey o gün insana bildirilir.” (Kıyamet, 6-13)

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 06.03.2018 23:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nurcu selo 2018-03-07 00:41:55

Tam isabet olmuş. Dinihaberler tebrikler. Altına imzamı atarım

Avatar
hakan 2018-03-07 00:20:54

Allah adina yalan uydurandan daha zali̇m ki̇m olabi̇li̇r

Avatar
pirifani 2018-03-07 08:12:02

papazlar ve hahamlar gibiler. ogrendikleri yanlislari hakikat zannedip dunyaya o gozle bakiyorlar. kendi yanlislarina uymayan dogrulari yanlis zannediyorlar. bununda en onemli sebeblerinden biri bu cemaatlerle tanismadan once saglam bir kuran ve tevhid bilgi ve anlayisina sahib olmamalari. kurani risalelerden ogrenirsen rislalerin mesajini kurana uygun yazarinida alim zannedersin. ama once kuran bilgin olursa sana sagdan yaklasan seytanlari Allahin izniyle desifre edebilirsin.

Avatar
memur 2018-03-07 09:05:32

bu rüyaların bir hakikatmiş imajı verilerek anlatılması çok cüretkar bir tutum ve hiç hoş değil. rabbim hidayet versin.

Avatar
Ehli sünnet 2018-03-07 00:09:57

Ehli sünnet cemaatlere ve ulemalara saldırarak neye ve kime hizmet ettiğin aşikar dini haber yazıklar olsun.

_____ADMİNİN YORUMU___ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN. MÜŞRİKLER HATASINI GÖRMEZ, KABUL ETMEZ, GÖZLERİ KÖRDÜR GÖRMEZ, KULAKLARI SAĞIRDIR İŞİTMEZ.

Avatar
Mehmet Öztürk 2018-03-07 17:32:51

Osmanlı Devleti on yıl sürecek bir savaş dönemine giriyordu. Said Nursi 1913 kışında talebelerine: “Büyük bir musibet ve felâket bize yaklaşıyor." dedi. Medresesinde derslerle birlikte talebelerine bizzat silah eğitimi vermeye başladı.

Sarıkamış cephesinde savaştı…

Erzurum cephesindeki harplere öğrencileriyle katıldı…

Rus topçularının atışları arasında, soğuk siperin içinde, Molla Habib ile "İşârâtül-İ'caz”adındaki tefsirini tamamlamak için çalıştı.

1914 Aralık ayında açılan Rus cephesinde III. Ordu vaizi olarak görev aldı.

Bölgedeki muazzam nüfuzunu Türk Milleti aleyhine kullanmak isteyen dış güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı “Ben Müslüman Türk milleti aleyhine çalışamam. Esareti riyasete tercih ederim” diye korkusuzca haykırdı.

Bir keresinde vücuduna dört mermi yedi.

Bitlis muhasarasında Rus bataryalarından atılan üç gülle vücuduna isabet etti. Biri de şalvarını delip iki ayağının arasından geçti. O tehlikeli vaziyette dahi sipere oturmaya tenezzül etmedi…

Cephede ağır yaralı, ayağı kırık, su ve çamur içinde otuz dört saat ölümü bekledi…

Bitlis muhasarasında ayağı kırılıp Rus askerlerine esir düştü.

Sibirya’ya gönderildi…

İki buçuk yıl esir hayatı yaşadı…

Rus Başkumandanı Nikola Nikolaviç’in teftişinde ayağa kalmadığı için Divan-ı Harp’te yargılandı ve Rus Çarını ile Rus ordusunu tahkir maddesinden hakkında idam kararı verildi.

Bu karara karşı :“Ben Müslüman âlimiyim. Kalbimde iman vardır. Kendisinde iman olan bir şahıs, imanı olmayan şahıstan efdaldir. Ben ona kıyam etseydim, mukaddesatıma hürmetsizlik yapmış olurdum. Onun için ben kıyam etmedim.” dedi.

Bediüzzaman’ın pervasız ve asil tavırlarından etkilenen Başkumandan Nikolaviç, onun yüksek bir iman taşıdığı kanaatine vardı ve idam iptal edildi.

İngilizlerin İstanbul’u işgalinde Anglikan Kilisesi Papazlarının sorularına altı yüz kelimeyle cevap vermesi istendiğinde: “Altı yüz kelimeyle değil, altı kelimeyle de değil, hattâ bir kelimeyle dahi değil, belki bir tükürükle cevap veriyorum...

Çünkü o devlet, işte görüyorsunuz, ayağını boğazımıza bastığı dakikada, onun papazı, mağrurâne üstümüzde sual sormasına karşı, yüzüne tükürmek lâzım geliyor. TÜKÜRÜN O EHL-İ ZULMÜN O MERHAMETSİZ YÜZÜNE!” dedi.

22 Kasım 1922’de TBMM’de resmi törenle karşılandı ve meclis kürsüsünden dua etti.

Yaşamı boyunca tam yirmi bir kez çeşitli yollarla zehirlendi.

Yirmi sekiz yıl şehir şehir dolaşarak sürgün hayatı yaşadı.

Risaleler bu çileli hapis ve sürgün yıllarının bereketli meyveleri oldu.

Hiçbir zaman şiddete başvurmadı.

Talebelerini de şiddetten menetti.

Hukuk içerisinde kalarak hak aramayı, daima müspet hareket etmeyi tavsiye etti.

Çünkü “Bir gemide dokuz cani, bir masum bulunsa yine o gemi hiç bir kanunu adaletle batırılmaz." prensibini rehber edinmişti.

Cemil Meriç kendisi için: “Ben, `Müslüman mütefekkir` deyince, celâdetiyle, cihadetiyle onu tanıdım, başka tanımadım.” dedikten sonra “Şayet kendisini önceden tanıyıp eserlerini tetkik etme imkânını bulsaydım, hayatımın akışı, yaşayış tarzım bambaşka olurdu.” der hayıflanarak.

Zaten bildiğiniz bu tarihi olayları şundan dolayı anlattım.

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Kilis’te, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ortaokulları kapsayacak “Peygamberimizin Mucizeleri” adlı bir kitap okuma yarışması düzenlenmiş.

Yarışmanın, Diyanet tarafından basılan, Said Nursi’ye ait “Mucizat-ı Ahmetdiyye” risalesini referans alması kararlaştırılmış.

Komplolarıyla meşhur Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, bu duruma skandal bir ifadeyle itiraz etmiş.

Ancak itirazı kitaba değil Takan’ın.

Said Nursi’ye…

Çünkü Takan’a göre “Said Nursi bir vatan hainiymiş.”

Said Nursi gibi bir insanın destansı hayatına, manevi heybetine böylesi adi bir tarzda sövmek için bir şeyler içerek kafayı bulmuş olmaktan fazlası lazımdır.

Bunun için Said Nursi’nin en veciz ifadesini hayatında bulan davasına düşman olacak kadar cinnetten kudurmak gerekir.

Helal süt emmiş hangi Türkiye vatandaşı vatan müdafaasında defalarca gazi olmuş ve esir düşmüş böyle bir alime “vatan haini” diyebilmeyi içine sindirebilir.

Dinine, mukaddesatına saygı duyan hangi Türkiye vatandaşı, ömrü iman davasıyla geçen, milyonlarca seveni olan böyle bir zâta, en adi bir suçlamayla dil uzatabilir.

Hadsizliği ilke edinmiş Takan işte bunu yapıyor…

Çünkü kendisi haysiyet cellatlığını, iftira atmayı ve dedikoduyu gazetecilik olarak görüyor.

Misafir Avatar
Bekir 2018-03-08 09:36:48 @Mehmet Öztürk

sizin gibi inanan kişiler genellikle, said nursi'yi sevmeyi, onu öğrenmeyi, kitaplarını okumayı bir ibadetmiş gibi kabul ediyorsunuz. onun görüşlerini kabul etmeyenin, doğru yolu bulamayacağını iddia ediyorsunuz. Allah'ın hangi ayetinde said nursi gibi şahıslar yüceltiliyor ki! siz, girdiğiniz yanlış yola insanların da girmesini veya söz söylenmemesini istiyorsunuz.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Birdost 2018-03-07 23:56:10

İsrâ sûresi (81)
وَقُلْ جَٓاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُۜ اِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقاً ﴿٨١﴾
meal
de ki: "hak geldi, batıl yok oldu. şüphesiz batıl, yok olmaya mahkumdur." (81)

Avatar
bülent 2018-03-07 17:01:14

Gördüğüm kadarıyla bu herif risale-i nur okuyan birisi değil. Fetö örgütüne mensup görünüyor. risale okuyan birisi böyle konuşmaz. dinihaberler.com bu heriften yola çıkarak Said Nursiyi vurmaya çalışmak abesle iştigaldir. Deaşa bakarak müslümanları vurmak tarzında olmuş bu haber.