Nurcular Kur'an'dan Böyle Uzaklaştı!

Kur’an’a hizmet adıyla Nurcu olarak yola çıkarılan zavallı Müslümanların nasıl Kur’an’dan uzaklaştırıldığını gösteren ibretlik bir video… 

Nurcular Kur'an'dan Böyle Uzaklaştı!

Kur’an’a hizmet adıyla Nurcu olarak yola çıkarılan zavallı Müslümanların nasıl Kur’an’dan uzaklaştırıldığını gösteren ibretlik bir video… 

10 Kasım 2017 Cuma 23:04
Nurcular Kur'an'dan Böyle Uzaklaştı!
banner283


Nurcu bir velet, okuduğu kitaplarla kendini alim sanıp oturmuş sohbet veriyor. Veled boyundan büyük laflar ediyor. Tabi dini, risalelerden ve abilerinden öğrenince ne büyük gaflar ettiğinin de farkında değil. 

Farkında olması da zaten imkansız!

Zamanında bu tür cemaatleri oluşturan şer unsurlar, Müslümanları birbirinden habersiz farklı yerlerde toplayıp kendi görüşlerini hak bilip başkalarını batılda görerek parça parça etti.

Bu parça parça edilen grupların birine müntesip olan bu delikanlı da kendini hak, başkalarını batılda görüp Risale-i Nur talebelerinin kabre imanla gireceğini iddia ediyor.

Diğer bir Vatikan cemaatinin mensubu da Cenneti Dingo’nun ahırı ile karıştırmış olmalı ki, “Nakşibendi tarikatının Halidiye kolundan olanların cennete gireceğini..” iddia etmişti. 

Elbette bir Müslümanın cenneti arzulaması, birbiri hakkında cenneti temenni etmesi güzel bir ahlaktır. Lakin haşa Allah’ın hükmüne ortakmış ve Allah’tan alınmış bir yemine sahipmişçesine Allah adına hükümler vermesi Müslüman değil Yahudi-Hristiyan ahlakıdır. 

Bu konuyla ilgili olarak şu iki rivayet Müslümanın haddini bilmesi açısından önemlidir:

1. Allah Resulü’nün kızı Fatıma’ya, “Ey kızım Fatıma! Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap! Eğer Allah’tan nefsini satın alamazsan vallahi ben bile senin namına hiçbir şey yapamam…” nasihati ortada iken bir Müslümanın kendini bırakın hem de cemaat olarak cennete girecekleri iddiasında bulunmaları aldatıltıklarının en açık delilidir. Risale okuyanların kabre imanla gireceklerine dair sözü söyleyen müntesip güya Kur'an'ı anlamak için risale okumaktan alnının damarı patlamış bir kimse... Oysa ettiği sözler Kur'an'dan ne kadar uzakta olduklarını göstermeye yeter de artar bile...

2. Yine bir başka rivayette Allah Resulü vefat ettikten sonra kendisine dahi nasıl muamele edileceğini bilemediğini söylemektedir: 

Osman b. Maz'un öldüğünde, hanımı “Cennet sana mübarek olsun.” manasına gelen bir ifade kullanınca, Hz. Peygamber (as) ona ters ters baktı ve:

Sen onun cennetlik olduğunu nereden biliyorsun?” diye sordu. 

Hanımı: “Ya resulallah!  O senin süvarin ve arkadaşın idi.” diye cevap verdi. 

Bunun üzerine Hz. Peygamber: “Vallahi ben, benim hakkında nasıl bir muamele yapılacağını bilmiyorum (diğer bir rivayette; ben Allah’ın Resulü olduğum halde, bana nasıl bir muamele yapılacağını bilmiyorum)” dedi. 

Bu hadisler ışığında nurcu veledin açıklamalarını hep birlikte okuyalım: 

“Risale-i Nur, Kur’an’dan süzülen nurlardır. 33 ayet risale-i nurdan söz ediyor… Risale-i Nur talebesi olanlar kabre imanla girecekler. Cennet-i Firdevs’e dahil olacaklar. Bunu asrın imamı diyor… Bu unvanı sadece Hz. Allah verir. Bu mehdiyetin davasıdır. İsa (as)’ın programı bunlardır. İsa gelecek. İsa (as)’ın küfrü mutlak’ı bunlarla ortadan kaldıracaktır. Bediüzzaman hazretlerinin de manevi olarak Allah’tan aldığı ışığı var. İmamı Rabbani gibi bir zat buyuruyor ki: Mehdinin makamı sahabeden önce gelir. Üstadımız sahabe ve mehdi diyor. Sonra diğer imamlar gelir.” 

Dikkat ederseniz tüm Vatikan cemaatleri Hz. İsa ve mehdi beklentisi içerisinde…

Tüm işleri Hristiyanların ki gibi sırlı, tüm bağlantıları ışıklar içinde gerçekleşiyor. Tamamı Peygamberi aradan kaldırarak doğrudan Said Nursi’de olduğu gibi Allah’tan ışık alıyor. 

İmamı Rabbaninin de buyurduğu gibi bekledikleri İsevi Mehdi ise sahabenin önünde…

Ve tüm bu pisliklerine rağmen bunlar Ehli Sünnetçi ama bunların hatalarını ortaya koyanlar ne ilginçtir ki, "Reformist, vahhabi, İrancı, Şii, selefi..." oluyor. 

Ahmet Şimşirgil ve saz ekibi bu konuşmaları yapan, Allah Resulü'nü ikinci plana atan ve her sözünde güya Kur'an'ı açıklayan Said Nursi ve talebelerine de "Kur'an'cı, sünnet inkarcısı" deyip bir laf edecek mi, merakla bekliyoruz.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 11.11.2017 00:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2017-11-11 15:43:06

Bu cemaatin içinden birkaç kişi sapıtmış diye bütün cemaati suçlayamazsın,verdiğin bilgilerin çoğu yanlış,..

Avatar
i̇ki̇ ayrik bi̇r bi̇ti̇şi̇k derler... 2017-11-11 01:09:01

zaman alimlerin asıldığı gerçeklerin susturulduğu , doğruların bastırıldığı zaman...doğruyu söyleyen i̇slam alimleri asılıyor asılmayanlar ise kendilerinin doğrularını doğru kabul ediyor.
mâlum said nursi de o zamanın bir ferdi lakin asılmıyor.
said nursi, mustafa kemal tarafından sürgünlere gönderilip hapislere atılıyor.sebebi ise said nursiyi temize çıkarmak.
dindâr müslümanlar bunu görünce said nursiye itimâd ediyorlar.
i̇timâd kazanınca da dinler arası diyaloğ ve kafirlere hoşgörü ve islam ılımlılığı fitnesini yaymaya başlıyor.

[sabri mahmud hocazâde]

Avatar
Ahmet 2017-11-11 16:30:20

Nedir bu nurcularla alıp veremediğiz kardeşim amacınız ne? sen çok mu dogrusun ki eleştirme hatta hakaret etme curettinde bulunuyorsun

___ADMİNİN YORUMU___ ŞİRKİN İÇİNDEN ÇIKIN... TAPTIĞINIZ O İLAH KENDİSİNİ KURTARAMAYACAĞI GİBİ SİZİ DE KURTARAMAZ.

Avatar
i̇brahim şirin 2017-11-11 01:08:05

sai̇di̇ nursi̇ni̇n kendi̇si̇ zaten di̇nsi̇z...i̇slam kilifi altinda hai̇nli̇k yapan bi̇r sapkindir...

Avatar
Gülay 2017-11-11 00:16:12

Risaleyi devlet bastırdı diyanet tab etti.sayın cumhurbaşkanımız imzaladılar yani risale köyümü bunu anlıyalım

Avatar
Mehammed 2017-11-11 09:38:40

Fetö’yü doğuran zihniyette bu Mehdiyet zihniyeti değilmiydi..
İslam dünyasının geri kalmasının en büyük sebeplerinden biride israiliyat kaynaklı bu uydurma hadisler değil mi..?
Yüce kitabımız Kur-an bizi şu ve benzeri ayetleriyle bir kurtarıcı beklemeyin diye uyarmıyor mu..? "وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى" (İnsan için çalışıp çabaladığının karşılığından başka hiçbir şey yoktur.) Necm/39.
İslam dünyası 14 asırlık tarihinin en dip noktasında bir tükenmişliği bir kepazeliği yaşadığı bir dönemde 30-40 yıl sonra nasıl olurda dünya lideri olur..? Baksan bu çocuk birde Üniversite okuyordur..? Nasıl oluyorda neslimizi bu kadar beyinsizleştirebiliyoruz..? Yazık, VAllahide çok yazık şu halimize..!

Avatar
Abdullah Kasım 2017-11-11 16:14:35

Kme ait olduğu belli olmayan yazıya yorum olmaz....

Avatar
abreg 2017-11-11 10:46:10

kesinlikle yıllardır söylüyorum diyanetin biran önce bunları toplayıp imha etmezse sıkıntı olur