Alparslan Kuytul haddini bilmez bir zavallı!

HOCAEFENDİLERİN ELİNDE PARÇALANAN ÜMMET TEVHİT SLOGANIYLA ÜMMETİ PARÇALAYAN SÖZDE BİR HOCA ALPARSLAN KUYTUL

Alparslan Kuytul haddini bilmez bir zavallı!

HOCAEFENDİLERİN ELİNDE PARÇALANAN ÜMMET TEVHİT SLOGANIYLA ÜMMETİ PARÇALAYAN SÖZDE BİR HOCA ALPARSLAN KUYTUL

08 Aralık 2015 Salı 04:42
Alparslan Kuytul haddini bilmez bir zavallı!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

CHP ZİHNİYETİNDE SESSİZ, AK PARTİ İKTİDARINDA MÜSLÜMANA CEBERRUT

Alparslan Kuytul’a göre siyaset Peygamberi metoda aykırı. Peki neden?
Peygamberimiz asla karşıdaki insanlara yalan söylememiş, hile yapmamış…
İslam evrensel bir din. Zaman ve mekandan münezzeh olan Allah’ın indirdiği bir din. Bu demektir her nerede olursa yaşanabilir bir dindir, İslam.
Siyaset kapısını kapatan Kuytul, alternatif olarak neyi sunuyor?
Güya peygamberi metodu…
Birbirinden farklı şekilde seçilen ilk dört halifenin seçimi peygamberi metoda uygun muydu? Denildiğinde Kuytul’dan ses çıkmıyor.

PEYGAMBERLER KUYTUL’A GÖRE SEÇİMLE İŞ BAŞINA GELMİŞ OLUYOR

 
“Peygamberi metot” kavramının ardına saklanan laf cambazı Kuytul, metodun ne olduğunu da bilmeyecek kadar cahil bir kimse.
Oysa “metod, sonuca varmak için takip edilen yol veya yollar”dır. Metot takip edilen yol olduğuna göre ortada bir sonucun olması gerek.
Peygamberlik Nahl Suresi 43 ve Enbiya 7. Ayete göre bir sonuçtur. Yani Allah peygamberleri erkeklerden seçmiş ve göndermiştir.
Hal bu iken iktidarlar konusunda hangi peygamberi metottan söz edilebilir?

Peygamberlik bir metot, takip edilen bir yol sonucunda elde edilen bir makam değil ki burada bir metottan söz edilebilsin. Peygamberler seçimle falan iş başına geldiğini iddia eden de yokken Kuytul’un akıllara durgunluk veren bu söylemi ukalalıktan başka bir şey değildir.
İslam fakihlerinin, Müslümanların başkanlarını belirlemeleri konusunda ortak bir kanaate sahip olmadıkları ortadadır. Yönetim şekli ve seçimler; zamana, yere ve şartlara göre değişiklik arz edebilir. Önemli olan kalben haramı helal kabul etmemek üzere mevcut şartlar altında Müslümanların maslahatına en uygun olan yöntemin anlık olarak tercih edilmesidir.

KUYTUL, CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK NİYETİNDE

Peki bir an düşünelim! Şu an Ak Parti ile sağ kesimin aldığı oy oranı üzerinden %60’lık inançlı bir kesim var. Bunun biz sadece %30’unun seçime katılmadığını varsayalım.
Sonuç ortada… En yakın parti, CHP iktidarı…
Ne diyordu CHP’liler. Kesintili eğitim kaldırılacak. Diyanet lağvedilecek. İmam Hatipler imam ihtiyacı ile sınırlandırılacak. Kur’an Kursları kapatılacak. Havuz medyası dedikleri milletin-inançlı kadroların sesi olan medyaya el konulacak. Hacca Arap kazanmasın diye gitmeye gerek yok. Türkiye şeyhler mollalar yeri olmadığına göre cemaat faaliyetlerine son verilecek. Cemaatlerin malları müsadere edilecek. İslami gelenekten gelen liderler Atatürk’e hakaretten, laiklik aykırı söylemlerden, rejime muhalefetten içeri tıkılacak…

Bu dediklerimiz hayal değil. Kenarda köşede CHP’li vekillerin ağzından bilerek bilmeyerek ettiği sözlerin izdüşümü.
Tarih CHP’nin kirli din ve millet karşıtı siyasetine yeterince zaten şahit.

CHP İKTİDARINDA ALPARSLAN KUYTUL PERVASIZCA KONUŞABİLECEK Mİ

 
Ak Parti’nin nazik kucağına oturup Ak Partiye ateş eden bu sözde hoca efendi, CHP iktidarında rahat rahat teşkilatlanacağını mı sanıyor?
Belki kendisine bir yerlerden icazet verilmiş, çalışmasına göz yumulmuş veya yumulacaktır. Zaten batının da istediği Kuytul gibi siyaset dışı yollarla adam devşirmeye çalışan cemaatler. Arayıp da bulamadıkları tipler Kuytulvari tipler.
Neden?

KUYTUL’UN AMACI MÜSLÜMANLARIN KANINI DÖKMEK

 
Siyaset yoksa… Mısır’da, Suriye’de ve yakın Türkiye tarihinde olduğu gibi inançlı insanların tüm istekleri yukarıda saydığımız gibi yasaklanacak. İstenilen özgürlüklerinin verilmemesi neye yol açacak. Tabi ki köprü altı silahlı cemaatlerin üremesine…
 
Kuytul gibi iki tevhitçi hoca da çıktım mı demeyin gavurun keyfine…
Ortalık kan revan. Ak Partiyle millete hizmet eden Devlet, Müslüman avında. IŞİD ve saire halt etmiş bizim Kuytulvari cemaatlerin yanında…

FURKAN VAKFI’NIN TABANI İLMİ DERİNLİKTEN YOKSUN

 
Cemaate dahil olan üniversiteli en fazla 2-4 sene arasında cemaatin gerçek yüzünü ve samimiyetsizliğini anlayıp kaçıyor. İlmi taban sıfır…

Doktor, mimar, mühendis, albay, avukat, hakim, makinacı, sanayici ve saire gibi ilmi kariyere sahip insanların tevessül etmediği sayılı birkaç zenginin ve sömürülen cemaat üyelerinin parasıyla tevhit ihtilali yapacağını zanneden bir hayalperest Alparslan Kuytul.

PKK ve FETÖ gibi uluslararası destek bulan güçlü örgütlerin karşısında devleti bırakın daha iktidar yolunda giden inançlı kadroların kurduğu partiyi İslam’a aykırı bulan Kuytul’un devlet karşısında başarı şansı acaba nedir? sorusu karşısında Furkan Vakfı müntesiplerinin verdiği cevap “Sizin dininiz size bizim dinimiz bize!”

CEMAATİN İÇİNDE KUYTUL’DAN BAŞKA SÖZ SAHİBİ YETKİLİ YOK

Kuytul’un kendisinden başka söz söyleyecek kapasitede cemaatin içinde yetkili elamanının olmaması cemaatin ayrı bir açmazı. Zaten kariyer sahibi insanların yanında olmaması siyasete dair yaptığı yorumlarda kendini hissettiriyor.
Köylü Mehmet efendi mantığıyla yaptığı siyasi ve uluslararası alana dair yorumları danışman sıkıntısı çektiğinin en bariz göstergesi.  

HADDİNİ BİLMEZ BİR ZAVALLI

Özellikle Rus uçağının düşürülmesi öncesi ve sonrası birbiriyle taban tabana zıt yaklaşımı palavracılığı, iki yüzlülüğü ve Ak Parti düşmanlığının gözünü karartmasına bağlı yaptığı mantıksız yorumların kişilik zaafiyeti içinde olduğunun apaçık deliliydi.

 
Ortadoğu’da Irak ve Suriye’nin bile derdine tüm kurumlarıyla çare bulamadığı bir ortamda İsrail, İngiltere, Amerika, Fransa, Çin, İran gibi köklü istihbarat ağına sahip, teknoloji devi, ileri düzeyde milletler sosyoloji ve psikolojisine sahip bürokratlar ile donanımlı devletlerin at koşturduğu bir alanda konunun uzmanlarını bile solda sıfır bırakacak TSK, MİT ve Emniyet’ten daha iddialı  bir şekilde Alparslan Kuytul’un Suriye meselesini 20 dakikada formüle etmesi tam bir komedi idi.

CEMAAT KAMUFLAJIYLA BÖLÜCÜLÜK

Kuytul’un en çok kullandığı argümanlardan biri de cemaatlerin varlığı.
Ama kendisinden başka hiçbir cemaati referans göstermeyen ve bir araya gelmesi mümkün olmayan bir insan Kuytul…
Devrin cemaat devri olduğunu ve Hilafet giden yolda cemaatlerin bir köşe taşı olduğunu iddia eden Kuytul’un Ak Parti ile başlayan ümmet birleşmesine neden karşı çıktığı ise kafalarda soru işaretlerini oluşturuyor.

KUYTUL’UN “HALİFELİK OLMADIĞI İÇİN CEMAATLER VAR” YALANI
Belki Alparslan Kuytul milleti kendi gibi ahmak sanabilir. Lakin Halife çıktığı takdirde Halifeye öncelikle savaş açanlardan birinin Alparslan Kuytul olacağına şüphe yok. Çünkü Halifelerin olduğu dönemlerde ortaya çıkan itikadi ve ameli mezhepler acaba neyin yokluğunda ortaya çıkmıştı, diye sorulacak bir sorunun cevabı ne olabilir Kuytulca…
 
Halife olmadığı için cemaatlerin var olduğunu iddia yalancı Kuytul, peki Hz.Ali ile başlayan haricilik ve halifeye rağmen var olan onlarca cemaat neyin nesi idi?
Kuytul ve cemaatinin söylemlerine baktığınızda olur olmaz insanın aklına İngiliz ajanları geliyor. Onlarda Osmanlıyı parçalama sürecinde “çoğunlukla tevhitçi, saray düşmanı, Müslüman karşıtı, Müslümanlardan olabildiğince uzak, kendilerini yegane kurtarıcı” görürlerdi.

Bakalım Fethullah Gülen’den sonra tevhit-birlik çağrısıyla yola çıkan Alparslan Kuytul kaç can yakacak, kaç ocak batıracak, kaç Müslümanı birbirine düşman edecek…
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
müslüman 2015-12-09 08:20:33

ilginç! ömrünü bu davaya adamış bir hoca Efendinin peygamberi metoda uymakla hata ettiğini söyleyen gazeteci. Bu şuna benziyor bir esnafın bir profesör teşhisinde hata yaptığını söyleyip ilaçları kullanmalarına benziyor hele peygamberi
metodu Allah belirlemişse nasıl hata yapar acaba SIZ MI DAHA IYI BILIYORSUNUZ YOKSA ALLAH MI

Misafir Avatar
Safa 2018-02-24 00:03:16 @müslüman

azılı dine şaşı bakan bir büyükşehirde cumhurbaşkanı ve başbakanın asılan resimleri hemen yırtılıp ortadan kaldırılırken ne hikmetse kuytul efendinin hiçbir afiş ve resimlerine zarar verilmemesine hayret ederdim ki şimdi daha iyi anlıyorun. taşlar yerine oturdu.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Melike 2015-12-10 18:54:29

Iftira atmak bu kadar kolay önemli olan hakkı cesurca söyleyebilmek Alparslan Kuytul Hocaefendi dogruları söylüyor buyrun dinleyin

Avatar
orhnctl 2015-12-09 13:20:03

Bigiden birikimden yoksun sadece chp nin yapmak istedikleri anlatılarak bunu Alparslan Kuytula yıkmaya çalışılan cokk cahilce ve saçma bi yazı olmuş. Ülkemizde bukadar cahil gazetecilerde var.

Avatar
garip 2015-12-08 15:16:31

Sakalla hocalık olsaydı papazlar, hocaların hocası olurdu. Hocalık itikad, amel ve ahlakla olur. Fitnecilerin şerrinden Yüce Allah'a sığınırız.

Avatar
avni ulaş... 2015-12-08 08:12:11

yahu iyide bu adam hoca değilki dört yıl okula giden adam dan hocamı olur...

Avatar
enes can 2015-12-08 20:48:21

ne hocası , ilahiyat bitiren hoca mı oluyor. kimin dizinin dibinde oturmuş, eğitim almış

Avatar
abdullah 2015-12-07 21:37:07

güldürmeyin ya ortada ümmetin parçası mı kaldı ümmet parçalansın..?

Avatar
mantık 2015-12-10 21:32:33

Yazı genel olarak makul değerlendirmelerde bulunur iken bazı kavramları '' tevhidçi '' aşağalayıcı bir uslup ile getirmesi yanlış olmuş. Çünkü benzer kavramları dengeli bir şekilde kullanıp ümmetin maslahatını esas alan ve bu noktada nasihat ve eylemde bulunan kişi ve kurumları aynı kefeye koymak doğru olmaz