Bırakında kimi öveceğimize biz karar verelim

Haber sitemizin arka planında çalışan Safiye SULTAN, Dinihaberler.com'a linç girişiminde bulunan, il müftüleri dahil olmak üzere Diyanet teşkilatında çalışan bütün personele tepeden bakan o görevliye veryansın etti. İşte o haber...

Bırakında kimi öveceğimize biz karar verelim

Haber sitemizin arka planında çalışan Safiye SULTAN, Dinihaberler.com'a linç girişiminde bulunan, il müftüleri dahil olmak üzere Diyanet teşkilatında çalışan bütün personele tepeden bakan o görevliye veryansın etti. İşte o haber...

29 Ocak 2015 Perşembe 03:25
Bırakında kimi öveceğimize biz karar verelim
Safiye SULTAN / DİNİHABERLER.COM

Afrika’nın içlerinde lastikli tekerlekli araç görmemiş, demir parçasına dokunmamış, haritalarda köylerinin ismi yazmayan, bütün dünyayı kendileri gibi zanneden nice masum Müslümanların duasını alan Recep Tayyip Erdoğan’ın “umut” olduğundan söz edelim. Bir de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den...


Evet, Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye’nin değil, nerede nefes alıp veren samimi bir Müslüman varsa, onların hepsinin umudu ve güvendiği bir insan.

Kim ne derse desin, sözlerimin arkasına nasıl bir kuyruk bularak olumsuz ifadeler takarsa taksın, Hacca ve Umreye gidenlerden tutun da dünyanın herhangi bir kara parçasına ayak basan “namuslu her insan” söylediklerime katılacaktır.

Ülkemiz Müslümanlarını bilmem ama Tayyip Erdoğan’a dünyanın dört bucağından edilen dualar yeter de artar.

Bu yıl hac ibadetini yerine getirmek için kutsal yolculuğa çıkan Diyanet'ten bir yetkilinin şahit olduğu kıssaya göz atalım. Yanına kimseleri almadan Mescid-i Haram da namaz kılmak isteyen yetkili, cami köşesinde ibadet eden bir ihtiyarın yanına sokulur. Selamlaşıp sohbete faslına geçerler. Yetkili, ihtiyar hacıya sorar. Nerelisin ya hacı? İhtiyar amca cevap verir, Sudanlıyım. Sen nerelisin der ihtiyar amcamız. Diyanet'ten yetkili, ben de Türkiyeliyim der. Sonra ihtiyar amcamız gözleri yaşararak konuşmasına şöyle devam eder. "Ülkemizde 15 tane cemaat var. 15 güne bir veya ayda bir toplanır Türkiye için dua ederiz" , "Bizler sizleri çok seviyoruz, Allah sizlerden razı olsun" der.


Yine aynı yetkili başka bir vakit yalnız başına Mescid-i Haram'ın yolunu tutar. Yalnız başına namaz kılan bir hacının yanına yaklaşır. Namaz bitiminde sohbete başlanır. Bu sefer karşısındaki hacı ise Cezayirlidir. Cezayirli hacımız Diyanet yetkilisinin bir Türk olduğunu öğrenince ağzından şu sözler dökülür. " Az önce Türkiye için dua ettim, Müslüman kardeşlerimizin sizlere çok ihtiyacımız var. Siz varolun yeter, siz ayakta kalın yeter. Bütün müslümanların gözü ve kulağı sizlerde" der. Vs.... Yetkili kişi sorar. Kendin için dua etmedin mi, kendi ülken için dua etmedin mi? Cezayirli hacı, evet ettim der. "Ama öncelik Türkiye, Önce Recep Tayyip Erdoğan'a yani Türkiye'ye, Türkiye'deki müslüman kardeşlerimize" der. 

Dua sadece bu dünya için edilmez. Esas olan, ebedi âlemdir ve hakiki Müslümanlar oraya iman eder. Tayyip Erdoğan’a da lazım olan ebedi âlemdir.

Bu gerçeğe samimi şekilde “iman eden Müslümanlar;” İslam âlemi için, Müslümanların zaferi için, kardeşliği için dualarına dualar eklemektedirler.


Bugün, tam veya yarı İslam ülkesi olan dünya memleketleri arasında, Türkiye’nin çok büyük itibarı vardır. Bu itibarın başında ise elbette Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan gelmektedir.

Özellikle yüzyıllardır sömürülen, ezilen, bizde olduğu gibi azıcık kendilerine geldiklerinde, içlerine hemen fitne ve fesat tohumları ekilen öyle mazlum milletler var ki, her birinin umudu yine Türkiye ve Erdoğan’dır.

Ya Balkanlar! Ki Balkanlar, diğer Afrika ülkeleri gibi değil, her biri Avrupa’nın dibindeki ülkeler olmasına rağmen, Müslüman halkların umudu Türkiye ve Erdoğan’dır.

Hangi birini saysam. Elinizi dünya haritasının üzerine koyup, halkı Müslüman bir ülke seçin, kesinlikle görülecektir ki, Türkiye’nin ve Erdoğan’ın güçlü olması için gözyaşları dökülmektedir.

Son aylarda yaşadığımız kaos, fitne, fesat ve kargaşadan yalnızca masum halkımız etkilenmedi, esas sınırlarımız dışındaki Müslüman halklar çok etkilendi.

Rabbim korusun! Müslüman milletlerin endişesi şu:

-“Türkiye azıcık tökezlese, batılı ülkeler, Afrika başta olmak üzere tüm İslam ümmetinin üzerine amansızca saldıracaklardır.”

Allah, ülkemizi ve dünyadaki bütün Müslüman milletleri, bu umudu zedeleyecek şer güçlerden korusun ve kollasın.


Osmanlının muhteşem dönemindeki yükselişi Erdoğan ile yakalamak üzere iken, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yükselişteki rolünün farkında olan zihniyetin saldırıları her zaman millete toslayacaktır. 

Türkiye’nin güçlülüğü, toplumumuzun dinamikliği, dünya Müslümanları için bir güven kaynağı ve umut pınarı gibi akmakta iken, bizler Cumhurbaşkamınız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Diyanet İşleri Başkanımız Prof.Dr. Mehmet Görmez'i övmeyelim de kimi övelim? Kimi öveceğiz? Tetikçilik buysa evet tetikçiyiz. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yy 2015-01-29 06:51:28

Ya Erdoğan tamam baba adam ama dib i hergün ovuyorsunuz ya en sonunda da yeriyor sunuz yermek zorunda kalıyor sunuz.

Avatar
sıtkı sadık 2015-01-29 14:05:35

övülmeye anılmaya şükredilmeye layık sadece allahtır. övülmek için övülmeye layıkolmak gerekir evvela. yalan övülmeye layık bir sıfatmıdır. hırsızlık övülmeye layık bir davranışmıdır. ithamlar, küfürler, hannaslıklar çokmu övülmeye layık hareketlerdir. hannaslık nedir biliyormusunuz. bilmiyorsanız nas süresini bir kere daha bir kere daha okumanızı tavsiye ederim. hannaslığı anladığınız an sizde müthiş bir fikir değişikliği olacak ve övme kriterinizi değiştireceksiniz. tabi bu arada önyargılarınızdan sıyrılacaksınız. yani hakikata alıcı nazarıyla bakacaksınız. allahümme erinel hakka hakka ve erzukna ittibaahu ve erinelbatila batilen ve erzukna ictinabehu......

Avatar
ahmet hoca 2015-01-29 15:49:33

kim diyanetin ekmeğini yiyip paralel yapıya hizmet ederse gözünün yaşına bakmayın o kişi ya emekli olsun yada görevine son verilsin hiç olmazsa diyanet nifakçılardan temizlenmiş olsun

Avatar
ALİ 2015-01-29 19:28:23

evet cumhur başkanımız için her şey doğru ancak diyanet işleri başkanı hep söylüyor fakat personele yönelik haksızlıklar dan haberi varmı varsa neden hiç düzelme yok? müftülerle bol toplantı yapıyor,sonuç değişen birşey yok .yine müftüler sultası devam ediyor.Adalet adalet adalet neredesin ya ömer (r.A.) lütfen yalakalar saldırıya geçmeden bir düşünsünler.