Bunlardan başka müslüman yok!

EYMEN NEZİR / DİNİHABERLER.COM فقد ثبت في الحديث الصحيح أن النبي صلى الله عليه وسلم قال: افترقت اليهود على إحدى وسبعين فرقة، وافترقت النصارى على اثنتين وسبعين فرقة، وستفترق هذه الأمة على ثلاث وسبعين فرقة كلها في النار إلا واحدة، قيل: من هي يا رسول ال

Bunlardan başka müslüman yok!

EYMEN NEZİR / DİNİHABERLER.COM فقد ثبت في الحديث الصحيح أن النبي صلى الله عليه وسلم قال: افترقت اليهود على إحدى وسبعين فرقة، وافترقت النصارى على اثنتين وسبعين فرقة، وستفترق هذه الأمة على ثلاث وسبعين فرقة كلها في النار إلا واحدة، قيل: من هي يا رسول ال

01 Ocak 2015 Perşembe 19:42
Bunlardan başka müslüman yok!
banner283
EYMEN NEZİR / DİNİHABERLER.COM


فقد ثبت في الحديث الصحيح أن النبي صلى الله عليه وسلم قال: افترقت اليهود على إحدى وسبعين فرقة، وافترقت النصارى على اثنتين وسبعين فرقة، وستفترق هذه الأمة على ثلاث وسبعين فرقة كلها في النار إلا واحدة، قيل: من هي يا رسول الله؟ قال: من كان على مثل ما أنا عليه وأصحابي. وفي بعض الروايات: هي الجماعة. رواه أبو داود والترمذي وابن ماجه والحاكم، وقال: صحيح على شرط مسلم.

Ebu Davud, Müslim ve ibni mace'nin rivayet ettiği bu hadisi şerifte peygamberimiz şöyle buyurur; Yahudiler 71,hristiyanlar 72 bu ümmet ise 73 fırkaya ayrılacak. Bir fırka hariç tamamı cehennemde olacaktır.

Denildi ki;

- Kimdir o fırka ya Rasulallah?

Allahın Rasulu buyurdular ki;

- Benim ve ashabımın bulunduğu yol üzerinde olanlardır.

İbni Teymiye ve Cemalettin Afgani gibi fikirleri karmaşık şahısların şidddetle reddettiği, "kesinlikle uydurmadır, yalandır" dediği hu hadisde kurtulacak fırkayı aklı başında ulemanın kahir ekseriyeti "EHLİ SÜNET VEL CEMAAT" diye tarif etmişlerdir.

Bizim (dinihaberler.com) aile bu cennette olacak fırkanın içinde olmak için neredeyse kılı kırk yarmakta, ve mü'min kardeşlerimizin de bu yol üzere olması hususunda elinden gelen gayreti göstermektedir.

Son zamanlarda yaptığımız eleştirel haberlerde eleştirilen şahısların taraftarları (bu tabiri özellikle kullandık. Çünkü ne ümmetliğe ne de müslümanlığa yakışmayan, körü körüne bir hocaya bağlı olan, ne dediyse doğrudur benim hocam hatadan münezzehtir görüşüne sahip olan bir takım cahil cühelanın saldırılarını görünce başka tabir bulamadık.) Futbol fanatikleri gibi saldırıya geçmiş, futbol sahalarında bile yapılmayan küfürlerle sitemize çirkin saldırılar gerçekleştirmişlerdir. Ne Şiiliğimiz, ne Paralelliğimiz ne de Müslümanlığımız kalmış, hocasına yaptığımız eleştiriyi ilahlarına yapılmış gibi kabul ederek hocalarından almış oldukları eğitim doğrultusunda kin ve nefretlerini kusmuşlardır.

Biz,"cübbeliyi severiz ama hakikati daha çok severiz" diyerek yapmış olduğumuz yapıcı eleştirilere (Din,iman,aile, şeref,haysiyet,ana-avrat) küfürle karşılık veren bir cemaatin (imam, müezzin ve vaiz ağırlıklı) hangi öğreti ile yetiştirildiğini merak ediyoruz.

Bu haberlere yapılan yorumlar bize yaptığımız eleştirilerde ne kadar haklı olduğumuzu bir kere daha göstermiş, Ehl-i Sünnet savunucusu diye gösterilen şahısların değil Ehli Sünnete, islama bile yakışmayan bir tutum ve fikir içerisinde olduğunu açıkça meydana çıkarmıştır.

Bir yıldan beri neredeyse her gün Paralel İhanet Çetesi (PİÇ) hakkında yaptığımız yayınlar ve akebinde hakkımızda açılan yirmiye yakın dava varken bizi paralel ilan eden zihniyet paralel bile değil olsa olsa cahil bir yapıdır.

Kendini Ehl-i Sünnet fedaisi ilan eden şahsın sapık inanç mezhebi MÜCESSİME ye paralel bir görüşü vaazlarında açıkça anlatmaktan çekinmeyen bir hoca yı bu görüşü nedeniyle eleştiren dinihaberler.com'u küfür yağmuruna tutmak yerine hocalarını biraz araştırsalardı hem bilgi sahibi olacak hemde küfürbaz konumuna düşmüş olmayacaklardı.

Aslında ilimden irfandan bu kadar yoksun kimselere cevap vermek baş vurduğumuz bir yol olmamakla birlikte bu yazıyı yazmamızın gayesi saf Ehl-i Sünnet yolunun yolcusu olduğumuzu deklare etmektir. Okuyucularımız şunu bilsinler ki, beş milyon liralık villalarında oturup vaazlarına porshe cayenn marka arabalarıyla giden hoca müsbeddelerinin bir kaç stand up ( son günlerin moda vaaz şekli) izleyip kendini ehli sünnet savaşçısı sanan cühela taraftarı bize ana avrat küfür etti diye ne bu şovmenleri eleştirmekten vaz geçecek,ne bize dava açan PİÇ üyelerinden korkacak ne de Hz. Aişeye küfredip Hz. Ömere kafir diyen şia ve sevenlerine göz açtırmayacağız.

Ehl-i Sünnet'e eylem ve söylemleriyle zarar veren kim olursa olsun karşısında bizi bulacaktır.

Bu küfürlerin devamı halinde çok sevdikleri hocalarının vaazlarını nasıl tehdit ve şantaj aracı haline getirdiklerini ve kimden ne kadar rüşvet karşılığı vaazlarında tehdidi bıraktığını açıklamak ve Ehli sünnet adına üzülerek yayınlamak zorunda kalacağımızı bildirir küfürden uzak okuyucularımıza sevgi ve saygılarımızı bildiririz.

Anahtar Kelimeler:
Ebu Davud
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali sepetçi 2015-01-01 20:25:30

selamun aleykum bu yazıyı yazan kardesım eleştirilerin daha yapıcı olsaydı küfür yemek zorunda kalmazdın yanlsı anlasılmasın küfür edenleri savunmuyorum sen artist cübbeli haddini bil cübbeli gibi baslıklar atarsan avamdan o küfürlerin gelmesine şaşırmayacaksın ayrıca ehlisünnet vel cemaati savundugunu iddaa eden sen cübbeli ahmet hocanın dem babaya gayet halisane niyetle soru üzerine şükür secdesinin kıbleye dogru yapılacagını söylediğinde artist cübbeli baslıgı altında cübbeli ahmet hoca efendıyı eleştirende sen nasıl olacak bu iş ehli sennete göre rasgele şükür secdesi yapılır mı bunu öğren sonra kendine site kurup HOCA EFENDİYİ eleştirmeye kalkarsın...

____ADMİNİN YORUMU___DEMBA BA OLAYI BARDAĞIN BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU. SEN GİT CÜBBELİNİN HL-İ SÜNNETE NE KADAR AYRIKI HAREKET ETTİĞİNİN VİDEOLARINI İZLE SONRA GEL TEKRAR YORUM YAZ. ŞÜKÜR SECDESİ KIBLESİZ DE YAPILIR. GİT BUNU CÜBBELİ HOCANA SÖYLE...

Avatar
İSLAM İSLAMOĞLU 2015-01-01 20:43:03

HİÇ BİŞE ANLAMADIM AMMA KARDEŞİM UNUTULMAMALIKİ BAŞIMIZA NE GELDİĞSE BENİM HOCAM NE DERSE O DĞRUDUR SÖZÜNDEN GELDİ ..HER HOCAYI DİNLEMELİ AMMA SÜZGEÇTEN GEÇİRMELİ DOĞRUSUNU ALMALI YANLIŞINI ATMALI CÜBBELİDE OLSA BÖĞLE İSLAMOĞLUDA OLSA BÖĞLE DİĞERİNİ KATMIYOM ARTIK VATANA İHANET DAVASI SONUÇLANSIN ONA GÖRE KONUŞURUZ ...AMMA DİKKAT ETMEMZİ GEREKEN KİMSENİN İTİKADINA İMANINA DİL UZATMAYALIM HER NEKADAR ŞİRKE GİDECEK VİDOLARIDA OLSA DİKKAT EDELİM DERİM ..KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR ...

Avatar
İMAM FARKINDA 2015-01-01 20:46:17

HELAL OLSUN YAZI ÇOK GÜZEL...DAHA ÖNCEKİ YAZILARI VE ELEŞTİRİLERİ OKUDUM BÖYLE BİR AÇIKLAMA ÇOK YERİNDE OLMUŞ...EHLİ SÜNNET VE TASAVVUF ÇİZGİSİNDE GİTTİĞİNİ İDDİA EDEN BAZI ŞAHSİYETLER NASI OLURDA AĞZINDAN BU KÜFÜRLER ÇIKAR..KALP NE İLE MEŞGULSE DİLDEN O ÇIKAR..2 ALTERNATİF ORTAYA ÇIKIYOR 1-DEMEKKİ BU ARKADAŞLAR VAAZ DİNLEMİYORLAR HOCALARINDAN,2-YADA HOCALARI VAAZDA FARKLI MESAJLAR VERİYOR...ÇÜNKÜ BU VAAZLARIN SONUCU İÇLER ACISI OLARAK MEYDANA ÇIKIYOR..KÜFÜR EDEREK,HAKARET EDEREK ÇİRKİNLEŞEREK EHLİ SÜNNET SAVUNULMAZ...EHLİ SÜNNET RASULULLAHIN (S.A.V.) YOLUDUR...O İSE ASLA SİZİN GİBİ DAVRANMAZDI KENDİSİNE YAPILAN ONCA ZULME RAĞMEN NASIL DAVRANDIĞINI HOCANIZ VAAZLARINDA ANLATMADI MI??BEN ŞUNA İNANIYORUM Kİ CEMAATLERİN İÇİNDE NASI Bİ ENTRİKA DÖNDÜĞÜNÜ BAŞTA DEVLETİMİZ OLMAK ÜZERE O CEMAATLERİN GERÇEK MENSUPLARI (Kİ;''BUNLAR ORALARDA HAKSIZLIK VE ZULME UĞRAYIP YANLIŞI VE DOĞRUYU AYIRT EDENLERDİR'')BİLİYOR VE HERŞEYDEN HABERİ VAR VE ZAMANI GELİNCE GEREKEN YAPILACAK ALLAH'IN İZNİYLE...

Avatar
ali veli 2015-01-01 20:47:45

arkadaş insanlarla dalga geç sonra ispiyonla helal olsun ayıp size

Avatar
avukat.... 2015-01-01 21:09:47

____ADMİNİN YORUMU__Senin gibi avukatları çok gördük... Hadi işine.... Burası soytarılık yapacak yer değil...

Avatar
mahmut hoca 2015-01-01 21:19:54

____ADMİNİN YORUMU___Cübbeli sana böyle mi öğretti?

Avatar
Abdullah Sarıkaya 2015-01-01 21:21:15

Cübbeli vurgulamak istediği mesaj yönünden kısmen doğru söylemiş. Şöyle ki;
Bir futbolcu gol attığında çok sevinip sevincinden dolayı şükür secdesini kıbleye doğru değil de başka bir yöne kasıt olmaksızın yapsa bu, o kimseyi kafir yapmaz. Çünkü Yüce Allah, "Doğu da, Batı da (tüm yeryüzü) Allah'ındır. Nereye dönerseniz Allah'ın yüzü ( Allah'ın rahmeti, rızası ve nimeti) işte oradadır. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir." (Bakara, 2/115) buyuruyor. Gol atan futbolcu zaten sevincinden dolayı kıbleyi düşünemeyecek durumda ve sadece secde yapmak arzusundadır. Dolayısıyla bu futbolcu dinden çıkmış olmaz Lakin Cübbelinin burada vurgulamak istediği kasıtlı olarak kıble dışına yönelerek yapılan secdenin tehlikeli oluşudur. Bu kişi namaz kılsa farz (İstikbali Kıble) gerçekleşmediği için namazı kabul edilmediği gibi imanı tehlikeye girebilir. Zaten kim bilerek kıbleden başka bir tarafa secde veya namaz kılmak ister ki?

Avatar
erkan kangal 2015-01-01 21:28:54

____ADMİNİN YORUMU___Hocanızın ahlakı bu mu?