CHP'nin emekli müftüsü İhsan Özkes'e!

Visal Babayiğit / Ankara / Dinihaberler.com Âdemoğlu hayatı boyunca sürekli kararlar almakta, birileri ya da bir olay hakkında hüküm vermekte; genellikle “sığ bir bakış açısıyla veya mensubiyet duygusuyla” hareket ettiği zaman da çok yanlış kararlar

CHP'nin emekli müftüsü İhsan Özkes'e!

Visal Babayiğit / Ankara / Dinihaberler.com Âdemoğlu hayatı boyunca sürekli kararlar almakta, birileri ya da bir olay hakkında hüküm vermekte; genellikle “sığ bir bakış açısıyla veya mensubiyet duygusuyla” hareket ettiği zaman da çok yanlış kararlar

20 Kasım 2014 Perşembe 08:01
CHP'nin emekli müftüsü İhsan Özkes'e!
Visal Babayiğit / Ankara / Dinihaberler.com


Âdemoğlu hayatı boyunca sürekli kararlar almakta, birileri ya da bir olay hakkında hüküm vermekte; genellikle “sığ bir bakış açısıyla veya mensubiyet duygusuyla” hareket ettiği zaman da çok yanlış kararlar almaktadır. Bu itibarla, hayatının her anında karar vermek durumunda olan ve aldığı her karardan hesaba çekileceği aşikâr olan insanoğlu, doğru karar verebilmek için sağlıklı bir bakış açısına sahip olmak zorundadır.

Bazı kimseler, hasımlarına sürekli tuzaklar kurar, onları yok etmek için ellerinden geleni yapar ve asla mücadeleden vazgeçmezler. Mücadele esnasında eleştireyim derken haddi aşar ve hakaret yoluna girer.

CHP'li emekli müftü İhsan Özkes'in, il ve ilçe müftülüklerine yolladığı mail gibi. Bu mailin içeriğinde,"Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise “Hırsızlık kötü şeydir ama maneviyatı çalmak çok daha kötü bir şeydir” gibi fetvalar veriyor. Peki, Mahçupyan’ın kastettiği ‘İslami kesimin en az yarısı’ içinde Görmez yok mu?Yoksa, Görmez ‘İslami kesim’in ne kadarını temsil ediyor?" gibi haddi aşan saygısızca ifadeler kullanıyor. Yani eleştiri yapacağım diye koskoca kurumun başkanı'na hakaret ediyor. Görgü kurallarından uzak ve saygısız bir ifade tarzıyla.

Söyle 
CHP'nin emekli müftüsü İhsan Özkes?

Diyanet gibi güzide bir kurumun başkanına alaycı bir uslüp ile soyadını söylemek ahlaken ne kadar doğru?

Bir zamanlar el pençe divan durduğun, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, sizin askerlik veya çocukluk arkadaşınız mı? Beraber mi okudunuz?

Yıllarca müftülük yapmış birisi olarak öğrendiniz ilim, hayat akışınıza bu şekilde mi yansıyor?

Eleştiri ile Hakaret Arasındaki Farkı Anlamayan Sefihtir!

Kur’an ve Sünnet’in ilkeleri ışığında ve de ahlak kurallarına bağlı kalarak her insanın tenkit edilmesi mümkündür. Şahısları değil fikirleri eleştirmek gelişmeyi ve ilerlemeyi tetikler/güç katar.

Ey, CHP'nin emekli müftüsü İhsan Özkes!

Hatırlarsanız 13.06.2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı, şahsınıza bir cevap vermişti. Hani sizin her zaman yaptığınız hakaret ve iftira hadiselerinden birine...

Diyanet İşleri Başkanlığı, şahsınıza nasıl hitap etmişti?

"CHP İstanbul Milletvekili Sayın İhsan Özkes’in beyanatları üzerine Basın Açıklaması...

Bugün bazı medya organlarında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Sayın İhsan Özkes’in beyanatları üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür..."


Diyanet'in Basın açıklamasında görüldüğü gibi, CHP İstanbul Milletvekili Sayın İhsan Özkes, vekilliğiniz vurgulanmış, isminiz soyadınızla birlikte anılmış ve size hitap edilirken "sayın" kelimesine özen gösterilmiştir.

Erdemli İnsanlar Onurları İçin Yaşarlar! İslam dininin ortaya koyduğu genel hukuk ve ahlâk ilkeleri incelendiğinde “insan onuruna” ne kadar çok değer verdiği rahat bir şekilde görülür.

“Hakaret etmeden bir insanın fikrini eleştirmek, yanlışlarını söylemek, bunları onaylamadığını ifade etmek ve yeni tekliflerde bulunmak” doğru olandır. Bu; o insanları küçümsemek ve kötü göstermek değildir.

Bu itibarla, hakaret ve tenkit arasındaki farkı anlamayarak ya da anlamamakta ısrar ederek yanlış yapanları savunmak zulme ortak olmaktır.

Ey CHP'nin Müftüsü İhsan Özkes, Ruhuna mevlid okuduğun Atatürk bile seni o hesap gününden kurtaramayacak. Rotanı ve safını değiştir. Yoksa hayra alamet anılmayacaksın... Bilmem anlatabildim mi?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.