Diyanet İşleri'ni ve çalışanlarını meşgul etmeyin...

Bu sarık leke götürmez...

Diyanet İşleri'ni ve çalışanlarını meşgul etmeyin...

Bu sarık leke götürmez...

25 Aralık 2014 Perşembe 00:02
Diyanet İşleri'ni ve çalışanlarını meşgul etmeyin...
EYMEN NEZİR / DİNİHABERLER.COM

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 24.06.2014 tarihinde yaptığı değişikler sonucuyla zorunlu yer değişikliği uygulaması olan ROTASYON yürürlüğe girmiştir. Buna göre 25 yılını dolduran cami görevlileri rotasyona tabi tutulacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne göre cami görevlileri, illerde il müftülerince oluşturulan beş kişilik komisyonca değelendirilerek yer değişiklikleri yapılacak. Sosyal ve çevre değişikliğine bir anda maruz kalan cami görevlilerinin aile bütünlüğününün olumsuz etkilendiği gözlenmekte.

Başkanlık, İletişim Merkezi (BİMER) Vatandaş ile devlet arasındaki iletişimi sağlayan bu kurum, atılan binlerce rotasyon gönüllüsü maillerin değelendirildiğini belirtmişlerdir.


Bu duruma yağmur gibi gelen rotasyon istiyoruz diyen maillerin sebeb olduğunu söyleyen Başkanlık, "Rotasyonu biz değil personel istiyor" şeklinde açıklıyor. Yalan mı? O yorum ve mailleri Militan Fetullah veya Diyanet'in içindeki zındıklar yollamadı ya!

Olaylara geniş boyutlu baktığımızda köye yeni atanmış bazı imamların, BİMER'e bir fiil attıkları mail saçmalığının neden olduğu ve mesleki yönünden liyakat sahibi olmayan, yetersiz, tecrübesiz, deneyimsiz görevliler kendilerini başka alanda üstün göstermeye çalıştıkları gözükmektedir. 

1: Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan,
2: Başbakan Ahmet Davutoğlu,
3: BİMER
4: 
Diyanet İşleri Başkanlığı

Haber sitemizi yalancılıkla suçlayan deneyimsiz O İKİYÜZLÜ İMAMLARA sesleniyoruz! Bu 4 kurum şimdi yalan mı söylüyor? İspat mı istiyorsunuz? Yüreğiniz varsa arayın ve sorun. (İkiyüzlülük  kişinin sahip olmadığı duygu, düşünce, erdem, değer veya özellikleri, sanki sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir.)

Ayrıca, Diyanet-Sen "Rotasyona Karşı çıktığında" feryad ediyordunuz ve büyük hakaretlere varan yorumlar yapıyordunuz. (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız). Diyanet-Sen'in feraset sahibi olduğu gün yüzüne çıktı. Sizlerinde ne kadar basiretsiz olduğunuz tescillendi. Ne oldu da şimdi bir u dönüşü yaptınız. "Kılıçdaroğlu'na: Git Pensilvanya'da çiftlik kur! " diyen Tuğçe Kazaz, kadar yürekli olamadınız, siz de biraz delikanlı olabilseydiniz de söylediklerinizin arkasında durabilseydiniz.

Camilerin gruplandırılması

MADDE 11/A – Camiler hizmetin özelliğine göre aşağıdaki şekilde gruplandırılır: (A) Grubu camiler : Ülke düzeyinde tanınan sembol camilerdir.

(B) Grubu camiler: Bulunduğu bölge, il veya ilçede hizmet açısından önem arzeden özellikli camilerdir.

(C) Grubu camiler : İl, ilçe ve belde merkezlerinde olup günün her saatinde ibadete açık oluşu veya cami sayısı bakımından birer adet imam-hatip ve müezzin kayyımkadrosuna ihtiyaç duyulan camiler

(D) Grubu camiler: (A), (B), (C) Grubu camilerin özelliklerini taşımayan, bir imam-hatip kadrosuna ihtiyaç duyulan camilerdir

Taksim edilen bu sınıflandırma camilerin en güzel bir şekilde hizmet vermesini hedeflemektedir. Merkezde bulunan her meslek grubundan eğitimli camaata hitab eden camilerdeki din görevlisinin tecrübeli eğitimli muhatabını ve onların ihtiyaçlarını bilen onları sürekli canlı tutan görevliler olması gerekmektedir. Hal böyleyken mesleğe yeni atanan tecrübesiz kendini yetiştirememiş personelin kendini metropoldeki en gözde bir camide görmesi handikaptır. Köydeki vatandaşları tenzih ediyoruz.

Bu bilinçaltına sahip bazı bencil ikiyüzlü ve egoist görevliler milleti mağdur etmek pahasına BİMER'i mail yağmuruna tutmuştur. BİMER'e şikayetlerin de bir yeri olmalı. Her önüne gelen itfayeye gelen asılsız ihbar telefonları gibi  lüzümsuz olmamalıdır. Bu yolla bir çok müftünün, vaizin, murakıbın ve imamın yersiz soruşturmaya tabi tutulmasına şahit olduk.

Dolayısıyla eğri oturup doğru değil, doğru oturup doğru konuşun! suni gündem oluşturup Diyanet İşleri'ni ve çalışanlarını meşgul etmeyin...

NOT: Yaptığımız bu haberde görevini hakkıyla yapan şuurlu fedakâr ve ihlaslı eli öpülesi imamlarımızı ve din görevlilerimizi tenzih ediyoruz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatih eryetim 2014-12-25 06:50:15

Ya kardeşim kimi rotasyon olmalı kimi olmamalı diyor.yedi yıllık görevliyim 80 yıldır diyanet ye olmayan değişiklikler bizim dönemimizde oldu. , sanki yap Boz tahtası adam 40 yıldır bi camide hala gidesi yok 65 yaşını doldurunca yaşını küçültmeye çalışanları dahi gördük iyi bir yere yerleşen çöreklenmiş duruyor rotasyon olmalı ama biz göreve yeni başlayanların suçu ne 8 yıl çocukların eğitimi yarım kalıcak zaten iki yılda cemaate ve çevreye yeni alışıyosun. Kimi dağ başında Adam fatih ayı okuduğu zaman 10 yanlışı var rotasyon diyor. Çok istersen münhasıran kadroları gir istediğin yeri kazan kazanamaz. Kimisi çöreklenmiş rotasyon iptal olsun diyor. Rotasyon olsun mahkeme kadıya mülk olmaz.ama biraz şu dini kurumda adalet namına bişey olsun.8 yıl değilde en az 10 12 yı olsun diyen yok.

Avatar
ASİL İMAM 2014-12-25 00:58:18

ROTASYONDAN DERHAL DÖNÜLMELİDİR!BEN 16 YILLIK BİR İMAMIM VE BULUNDUĞUM CAMİ 5NCİ CAMİ.HEPSİNEDE SINAVLA GELDİM.EĞER BİR CAMİ GÖREVLİSİ SORUN YAŞIYORSA ZATEN KURULDA BU GÖRÜŞÜLÜYOR.GÖREVE ATANAN TÜM DİN GÖREVLİLERİN EN AZ 5 YIL KURRA DAHİ OLSA KIRSALDA GÖREV YAPMA ZORUNLULUĞU GETİRİLMELDİR.ADALET,ADALET ADALET

Avatar
vesselâm 2014-12-25 01:42:13

Diyanet önce içindeki çürümüş kökleri Söksün personeline sahip çıksın.Torpilsiz Mağdurlari bi görsün buna mani olsun zaten gerisi kolay.kurum icinde böylesi adaletsizlik olursa imam hutbede hangi adaletten bahsetsin...

Avatar
imam 2014-12-25 06:50:15

rotasyon meselesi gündeme geldiğinde özellikle kıyıda köşede görev yapan imamlar bu uygulamayla il veya ilçe merkezlerine gidebileceklerini umuyorlardı ama olmadı, itiraz da burada başladı. pek de haksız değiller. bitişik mahalleye becayiş yapan, bir köyden diğerine gönderilen, bir çok hizmet yaptığı yerden gönderilip, her şeye yeniden başlamak zorunda bırakılan, emekliliği geldiği halde yerinden edilip mağdur edilen vs. yetkililer meseleye bir de bu açıdan baksa ne olurdu. adalet ve hakkaniyet sağlanacaksa rotasyon tabi ki olmalı. ama bu şekliyle ancak personeli küstürürsünüz, bu da başarıyı sıfırlar.

Avatar
vatandaş 2014-12-25 07:30:46

rotasyon şu an 8yillik ben 5e. düşmesinden yanayim nedenmi şimdi düşünün kimi hocalar konuşması yetenkli oluyor kimide pasif veya ugrastigi halde kendisinde gelisme olmuyor iste bu hallerde imamlarin yeri değişirse yetenek li imamdan her 5 yil baska baska cemaat faydalanır sıkıntılı imamin da kahri o cemaat te 5yil sonra gidecek diye sabredip sorun cikarmaz bence rotasyon gerekli ve cok iyi olur ancak torpil kalkarsa alo bu camiyi ayarla kalkarsa

Avatar
THE İMAM 2014-12-25 10:51:07

bulunduğu yerde sorun çıkar mayan ,görevinin bilincinde olan,toplum tarafın dan kabul gören bir din adamını fikri ve görüşleri alınmadan ben seni aldım falanca yere verdim derseniz o sorunsuz arkadaş ,sizin için en büyük sorun oluverir mazallah,.uzak köylerde çalışan kardeşlerime gelince,,,,,bimeri ayağa kaldırmaktansa kendileri ayağa kalksınlarda bir zahmet bilgi ve beceriler ini artırsınlar..ben 21 yıllık meslek hayatımın 11 yılında uzak köylerde hizmet ettim,hiçte gocunmadım, şuanki görev yerim kendi kasabam ve hemşehrilerime hizmet veriyorum, evimi yaptırmışım, düzenimi yeni yeni kurmuşum,cemaatımda memnun bende memnunum. rotasyonla bir başka yer gitmem demek, ailemden ayrı çalışmak demek olacaktır. her fırsatta görevin aksaması demek tir, özlük dosyamda birtek bile leke yokken vukuatlar birbirini takip edecktir,GÖLGE ETMEYİN NE OLUR BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ,

Avatar
rotasyon destekliyoruz 2014-12-25 11:05:28

Ben merkezde görev yapan Müezzinim ve köylerde imam olarak görev yaptım ben rotasyonu dogru buluyorum her kurumda vardiyanette olması neden bizi bu kadar rahaatsız ediyor müftülük memurlarından uygulanması nı isteriz

Avatar
İMAM081 2014-12-25 11:19:04

yorumlarda bütün arkadaşlar genelde adaletten ve torpilden bahsetmişler dini bir kurumun bu kadar çürümüşlüğü elbetteki kendi personelini rencide ediyor. yeterlilik puanının süresi geçtiği için atama imkanı olmayan bir torpilli için eğer diyanet yönetmelik değiştiriyorsa vay ki vay bizim halimize. neden yazılı sınav puanları baz alınmıyo da illa sözlü sınav diye 4-5 tane kişinin eline bu personel teslim ediliyo yatacak yeriniz yok sizin eyyyyyyyyyy üst kademede kiler. rotasyonun bir yılda kime faydası oldu ki dayısı olanların için çıkarılmış bir uygulama kimseyede faydası yok ve olmayacak. sevmediği yere gönderilen imam nasıl verimli olacak?