Diyanet perosneline İLİTAM geliyor...

Diyanet'in kalp atışlarını Dinihaberler.com'da Hissetmeye Devam....İLİTAM Grup sayfamız İçin

Diyanet perosneline İLİTAM geliyor...

Diyanet'in kalp atışlarını Dinihaberler.com'da Hissetmeye Devam....İLİTAM Grup sayfamız İçin

11 Ocak 2015 Pazar 22:37
Diyanet perosneline İLİTAM geliyor...

İLİTAM Grup sayfamız İçin   


Dini haberler olarak şu hususların altını bir kez daha çizmek istiyoruz. Dinihaberler.com sitesi bağımsız ve özgür bir sitedir. Hiç bir sendika ile yakından uzaktan bağı yoktur. Hangi sendika, din görevlilerinin hakları için çalışıyorsa haber sitemiz o sendika ile işbirliği içerisine girer ve din görevlilerinin haklarını savunur. Biz Dini Haberler olarak, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'in "Sendikalar Farklılıklarını Korumalı" sözünü önemsiyor ve bazı sendikaları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Kısa bir açıklamadan sonra konumuza dönecek olursak;

Bir kaç gün önce Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, İLİTAM ile ilgili sorunları Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'e iletti.

"Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak hastanelerde din görevlisi talebi gibi diğer söz konusu taleplere de gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirten Görmez; Lisans tamamlama teklifinizin dışarıya kapalı sadece Diyanet çalışanlarının talebini karşılayacak şekilde uygulanmasını istiyoruz ifadelerini kullandı."

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda "gülen yüz" Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile başladı. Ve bu gülen yüz Reis ile devam edecektir. "Diyanet'te bütün personel İLİTAM'a Sınavsız Geçiş Hakkı istiyor". Şimdiye kadar İLİTAM konusunda hiç görüş beyanında bulunmayan Reis, Diyanet-Sen ile görüşmesinde "Diyanet çalışanlarının talebini karşılayacak şekilde uygulanmasını istiyoruz ifadelerini kullanıyor" Yani açıktan desteklediğini kamoyuna duyurdu. Başbakanlığı bağlı olan bir Diyanet, Reis-i Cumhur Erdoğan'ın, çalışmalarını takdirle karşıladığı bir Diyanet ve Başkanı'na kimse yok diyemez.

Dinihaberler.com olarak bir adım daha ilerisini söylüyoruz. Bu haberimizi tarihe not ediniz. 1 yıl içerisinde Diyanet Personeline İLİTAM'a Sınavsız Geçiş Hakkı Verilecektir. Çok yakında sürpriz haberlere hazırlıklı olun. Tabi şunu da hatırlatmamızda fayda var. DGS'ye çalışmalarınızı sakın aksatmayın.

Din, insan hayatının her safhasında ve ömür boyu ilişki içerisinde olduğu bir müessesedir. Dinin bu özelliği onun eğitimini de önemli kılmıştır. Bu eğitimi verecek olan Din Görevlilerinin eğitimi ise çok daha büyük önem arz etmektedir.

Yaptıkları görev itibariyle her türlü kültürden, eğitim seviyesinden, ve her türlü mizaca sahip kişilerle muhatap olan ve onlara dinimizi anlatmaya çalışan din görevlilerimizin eğitim seviyelerinin imkanlar ölçüsünde yükseltilmesi topluma örnek ve önder olan, kanaat önderi konumundaki din görevlilerimizin bu konumlarını hakkıyla ifa edebilmeleri için bilgi, tecrübe, eğitim olarak hitap ettikleri toplumdan daha üst bir konumda olmaları gerekmektedir. Toplum üzerinde etkin, iyi eğitim almış bir din görevlisi toplumu da değiştirecek ve dönüştürecektir.

Yetkili sendika Diyanet-Sen, daha önce YÖK Başkanı Çetinsaya'ya İLİTAM konusunda görüşlerini bildirmiş ve bu konuda çalışmalarının yapılmasını istemişti. YÖK Başkanı Çetinsaya, gerekli alt yapı çalışmalarını yapacaklarını bu çalışmalar neticesinde Diyanet personelinin de sınavsız lisans tamamlama hakkının verileceğini dile getirmişti.

Alt yapı çalışmaları tamamlandı. Diyanet personeline de Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı’nda olduğu gibi sınavsız lisans tamamlama hakkının tanınmasının zamanı geldi.

Dini Haberler olarak altını çizerek iddia ediyoruz. Bir yıl içerisinde Diyanet personeline Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı’nda olduğu gibi sınavsız lisans tamamlama hakkı verilecektir.

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN...


İLİTAM'A açıktan destek veren Diyanet'in "Gülen Yüzü" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e ve  Diyanet personeline İLİTAM sevincini yaşatma yolunu tercih eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar'a Şükranlarımızı İletiyoruz.

Fi-Emanilah....İLİTAM Grup sayfamız İçin   

Diğer haberimiz için resme tıklayınız


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kadir 2015-01-10 22:09:33

İns.. hayata gecer..sabirla bekliyoruz...konuyla ilgili haberleri merakla takip ediyorum

Avatar
cemal yurtlu 2015-02-27 23:50:31

Yorumunuzniçin sadecediyanet personeline ilahiyat önlisans mezunlarının hepsine verilse kime ne zararı olur

Avatar
ayse 2015-01-10 21:58:45

DiyaneT çalışanlarına tek olmasi haksizlik

Avatar
bşra 2015-01-10 21:58:47

fahrilere gelme ihtimali varmı acaba cevap verirsnz sevnrmm

Avatar
Ayşe 2015-01-10 22:00:16

Zaten onların işi var bizim daha çok ihtiyacimiz var

Avatar
ilahiyat 2015-01-10 22:06:01

Keşke diyanet örgün eğitim gören ilahiyat ogrencisi görevlilerinede biraz sahip çıksa .. ne zorluklarla hem okuyoruz hem görev yapıyoruz bu konuda da hickimseden destek göremiyoruz maalesef.. herzaman görevlilerinin seviyesini yükseltmesi gerektigini soyleyenler bu ugurda çaba harcayanlara en ufak destek vermiyor

Avatar
ayse 2015-01-10 22:06:38

Kaç yıldır bekliyoruz atanamadik lütfen bu hak tüm ön lisans ilahiyatlara verilsin

Avatar
İmam 2015-01-10 22:08:37

bir diyanet çalışanı ve dgs ye hazırlanan biri olarak böyle saçma 1 durum olmaz diyorum.bu benim personelim dgs yi geçemeyecek kadar beceriksiz onlara avantaj sağlayalım demek oluyor.Diyanet personeli küçük düşürmekten başka bişey değil