Diyanet sonunda patladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP'nin Emekli Müftü vekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaretlere dayanamadı ve patladı! Hem de nasıl patladı...

Diyanet sonunda patladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP'nin Emekli Müftü vekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaretlere dayanamadı ve patladı! Hem de nasıl patladı...

13 Haziran 2014 Cuma 20:47
Diyanet sonunda patladı!
Eymen NEZİR / Çorum / Dinihaberler.com

"Gün içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in kurumla ilgili iddialarının, tamamen mesnetsiz bir itham ve iftiradan ibaret olduğu açıklandı. Açıklamada, Özkes'in seçildiği günden bu yana iftira ve karalamalarla Diyanet'i hedef aldığına yer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, Özkes'in "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'ye toplanan insani yardımları bölgedeki terör örgütlerine gönderdiği, bu sayede IŞİD ve El Nusra gibi terör örgütlerinin gelişmesine neden olduğu ve IŞİD militanlarının Diyanet yurtlarında kaldığı" şeklindeki iddialarının bazı medya organlarında yer aldığı anımsatıldı.

Özkes'in beyanatları üzerine açıklama yapılması gereği duyulduğu ifade edilen açıklamada, Özkes'in ortaya attığı iddialar tamamen mesnetsiz bir itham ve iftiradan ibaret olduğu vurgulandı."


Açıklamada, "Seçildiği günden bu yana söz konusu kişinin Meclis faaliyetleri dikkatle incelendiğinde bugüne kadar ürettiği çalışmaların ekseriyetle uzun yıllar içinde çalıştığı ve müftülük makamında da bulunduğu diyanet camiasını ve din hizmetlerini bir takım karalama, iftira ve itibarsızlaştırma maksadıyla hedef aldığı aşikardır" ifadeleri kullanıldı.

-İşte Dini Haberler'in de beklediği açıklama burasıydı-

Seçildiği günden bu tarafa Diyanet'i hedef tahtasına oturtmaya çalışan CHP'nin Müftüsü İhsan ÖZKES, Allah'tan önce Diyanet'in Gazabına uğradı!! Böyle giderse bir gün de Allah'ın gazabına da uğrar...

Yıllarca Diyanet'in ekmeğini yemiş birisi Milletvekili olduktan sonra dilini Diyanet'e uzatmıştı. 4 yıldır zehirli diliyle Diyanet'i sokmaya çalışan zat'a Diyanet, sesini dahi çıkarmamıştı.

-Peki neden Diyanet sesini çıkarmadı?-

Diyanet işleri Başkanlığı, bir siyasi partinin vekilini zannımca karşısına almak istemedi. Hatasını bir gün anlar düşüncesine hakim olmayı daima zihnininde yer etti.

Diyanet, ne kadar olumlu ve ılımlı yaklaşım sergilediyse CHP'nin müftüsü İhsan ÖZKES de, zıttını yaptı.

-Hakaretleri Havalarda Uçuştu-

CHP'nin müftüsü İhsan ÖZKES, çok büyük hataları da peşinden sürükledi. Diyanet'i eleştireyim derken işi hakaret boyutuna taşıdı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e hakaretlere varan açıklamalarda bulundu. Tevekkül ve Sabır Abidesi Sayın Görmez, bunları da es geçti. Hiç bir zaman basın açıklaması yapmadı, yaptırtmadı.

 Tabi, Dini Haber'de hakaretlerden nasibini aldı. Daha da ileri giderek "Haber sitemiz için "Tetikçi" tabirini kullandı. Dini Haberler için verilmiş 10'u aşkın mecliste soru önergesi var.

-Amaç Diyanet'i Yıpratmak mı?-

Diyanet'in itibarsızlaştırılmasına ve din hizmetlerinin hafife alınmasına yönelik bu tür tavır ve tutumların özellikle söz konusu milletvekilinin içinde bulunduğu siyasi geleneğin tarihi duruşunda karşılığı olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Kendisine ulaşan bilgilerin doğruluğunu kavrama konusundaki basiret, haksızlık ve zulüm karşısında alınması gereken tavırla ilgili feraset, açlık, sefalet ve mağduriyetler karşısında insani amaçlı yardımların gerekli yerlere ulaşmasını engellemeye neden olacak olan vicdan, ihtirasları uğruna uzun yıllar görev yaptığı camiaya yönelik mesnetsiz her türlü karalamayı yapan insaf yoksunu bu tavır, ilahi adalette ve milletin vicdanında karşılıksız kalmayacaktır." denildi.

-Diyanet Önce İkaz Etti-
 
Söz konusu şahsın ahlaki olmayan bu tavrının devam etmesi halinde kendisini muhatap alan başka bir açıklama daha yapılmayıp, gerekli hukuki sürecin başlatılacağı vurgulanan açıklamada, şunlara yer verildi:
 
"Bölgenin içinden geçtiği bu zor zamanlarda Başkanlığımız gerek yurt içinde gerek yurt dışında afet bölgelerine ve değişik nedenlerle mağdur olan insanlara din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın gerekli insani duyarlılığı gösterme ve mazlumların yanında olma konusundaki iradesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir."

Diyanet İşleri Başkanlığı hiç yapmadığı bir işi yani "Basın Açıklaması" yaptı. Hem de CHP'nin Müftüsü İhsan ÖZKES için. Muhatap aldı. Özkes de, bunu istiyordu. Özkes, istediğini aldı ve Diyanet'in gündemine girdi. Ama..! Tavrının devam etmesi halinde iş mahkemelerde devam edilecek ikazını alarak. Kısaca Diyanet, "Laftan anlayanı etmeli takdir, laftan anlamayanın hali mahkemeliktir" dedi.

Yerinde ve gecikmiş bir karar! Diyanet bunu yıllar önce yapmalıydı.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan 2014-06-13 23:03:04

adam cehape li tabi ki karalayacak onların işi bu başka ne yaparlarki

Avatar
woyager 2014-06-15 01:19:11

Lafa bakarız laf mi diye söyleyemem bakarız adam mi diye