Diyanet'in Gülen Yüzü Özafşar'la Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Emin Özafşar, geçtiğimiz gün Diyanet-Sen seçimlerinde yaptığı unutulmaz konuşmasıyla kadim kurumumuz Diyanet İşleri'ni ve onun değerli çalışanlarını bir kez daha onure etti.

Diyanet'in Gülen Yüzü Özafşar'la Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Emin Özafşar, geçtiğimiz gün Diyanet-Sen seçimlerinde yaptığı unutulmaz konuşmasıyla kadim kurumumuz Diyanet İşleri'ni ve onun değerli çalışanlarını bir kez daha onure etti.

04 Mart 2015 Çarşamba 13:22
Diyanet'in Gülen Yüzü Özafşar'la Devam Ediyor
banner221
Erdi KARADENİZ / DiNiHABERLER.COM / öZEL


Diyanet'in Gülen Yüzü Özafşar'la Devam Ediyor
 
İçinde bulunduğumuz bu özel gün; 3 Mart 1924 Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluş yıldönümünü Sayın Özafşar, Diyanet-Sen'in Başkanlık seçimlerinde şu sözleriyle yad etti. " 3 Mart 1924 tarihi adını taşıdığınız Diyanet-Sen Sendikanın varlık sebebi olan Diyanet'in kuruluş tarihidir. Aslında bu tarih bir milletin en zor tarihsel kesitte kök değerlerine sahip olarak nasıl büyük badireleri atlattığı bir tarihsel kesimidir." Personele hitaben yaptığı bu coşkulu konuşma birleştirici ve bağlayıcı nitelikteydi.
 
Dinihaberler.com olarak gözlemledigimiz bu tarihi konuşma dinleyicilerinden büyük ilgi topladı. Sayın Özafşar, yaptığı bu samimi konuşmayı sıcak ruh halini Diyanet Personeline yansıtmayı başarmıştı. Bunu dinleyicilerin gözlerinden ve onay ifade eden mimiklerinden rahatlıkla anlayabildik. Sanıyoruz Diyanet Personeli, teşkilatın tavanını kendileri için önem arzeden özel günlerinde yanında görmek istiyor. Kaldı ki Sendika seçimi personelin önem verdiği belirleyici olduğu bir gün. Sayın Özafşar'ın kucaklayıcı konuşması Sendika üyelerini de bütün Diyanet personelini de memnun etti ve onları motive etti.


 
Başkan Sayın Mehmet Görmez'le dinamik bir kimlik kazanan Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni projelerle yeni yapılanmalarla hayat bulmakta. Bunda hiç kuşkusuz doğru güvenilir sağlam bir ekibin payı büyüktür. Bu anlamda Sayın Mehmet Emin Özafşar da kurumun mihenk taşlarından biri. Personelin fikirlerine değer verip istek ve görüşlerine önem veriyor. Zira daha önce verdiği demeçlerde " Fısıldayan fokurdayan Diyanet degil konuşan fikrini zikrini hür bir şekilde ifade eden bir teşkilat " diyerek söz konusu fikirlerin paylaşılması gerektigini ifade etmiştir. Zira Başkanlığın çalışanlarına verdiği birliktelik ve önemsenme mesajı çok anlamlıdır. Dinihaberler.com olarak kuruluşumuzdan buyana kendimize misyon ve vizyon edindiğimiz Diyanet'in bu birlik ve beraberliğidir. Bunları her fırsatta bu platformlarda sizlerle paylaşmaktayız. Personeline sahip çıkan bir kurum ve işini ihlasla yapan din görevlileri...


 
Sayın Özafşar'ın Diyanet-Sen'in Başkanlık seçimlerinde yaptığı kucaklayıcı konuşması, atmosferdeki havayı değiştirip personelin yanında olması açısından çok önem arzetmektedir. Diyanet, bu buluşmaları merkezin dışına da taşıyabilmelidir. Merkez-taşra buluşmaları din görevlilerinin nabzını tutacak ve şevklenmesini sağlayacaktır. Bu sıcak buluşmalarla personelin havası değişiyor ve kuruma olan güvenleri tazeleniyor.
 
Diyanet'in kalp atışlarının hissedildiği sitemize gelen beklentiler ve yorumlarda merkez-taşra buluşmalarının sıklıkla yapılmasına yönelik. Bu zamana kadar Taşradaki personel, Diyanet'i buz dağı gibi görmekteydi. Sayın Mehmet Görmez, bu imajı silerek personeli rahatlattı. Yine Başkan Yardımcısı Sayın Özafşar'ın düzenlediği proğramlarla da artık din görevlileri kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissediyor. Zira şirketlerde yapılan kurumsal sadakat çalışmalarına göre; etkili iletişimde iki unsur bulunmaktadır:
 
1- Kişinin kurumunu sevmesi,
 
2- Kişinin kurumda kendini güvende hissetmesi,
 
Kişinin kurumunu sevmesi ve güven duyması kurumu tanıyıp yönetimi sevmesiyle olur. Bu anlamda yapılacak buluşmalar personelin motivasyonuna büyük katkı sağlayacaktır kanaatini taşıyoruz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali emin 2015-03-04 13:53:25

ya arkadaşlar çok lüzumsuz yalama yapıyorsunuz
eski haberleri ısıtıp getip ....

Avatar
adem abdullah 2015-03-04 14:24:08

sayın başkan yardımcısı, diyanette başka sendikalar da, isterseniz o insanları da kırmayın. Bunlar hep bizim insanımız. Tevhit inancına sahip çıkan insanlar

Avatar
Personel 2015-03-04 15:28:00

Benim Hizmetim Sayın Özafşar'dan daha fazla bu teşkilatta. Kuruma bağlılık ve kurumu sevmeyi kendisinden öğrenecek değiliz. Biz ev sahibiyiz. Onlar misafir. Yarın Üniversitelerdeki kürsülerine dönerler biz bu teşkilatta kalmaya devam ederiz.

Avatar
ezilenler 2015-03-04 16:14:25

Bu kadar övgüyle bahsettiğiniz kişinin adını duyduğum zaman ben diyanette mağdur edilen şefleri hatırlamaktan kendimi alamıyorum. bu kadar y.... cılık yapmasanız ne olur. bunlardaesshtan böyleyiz sanıyorlar.

Avatar
Vekil imam 2015-03-04 16:16:31

RABBİM Diyanet İşleri Başkanı olmayı da nasip eder inşallah

Avatar
imam mustafa 2015-03-04 16:18:13

onların konuştukları ancak kürsülerde kalır tabanın derdinden hiç bir zaman anlamadılar bu gidişle anlayamayacaklarda bir kanun çıkarıyorlar bu kanun taşraya uyuyor mu uymuyormu hiç düşünmüyorlar hiç kusura bakmasın güven huşunda sayın başkan anket yaptırdı % 88 merkez teşkilatına güvensizlik çıktı güven hususunda kimse kimseyi kandırmasın şu anda en büyük sorun diyanette nakil sınavlarıdır buna bir çözüm getirmeleri lazım nakil sınavında şu personelin % 75 - 80 nin kreteri tutmuyor bumu adalet bu mu güven imam arkadaşların çocukları teog dan gayet güzel okulları tutturuyor ama sonuç imamın tayin hakkı yok

Avatar
vekil i 2015-03-04 17:36:20

sayın başkan yardımız.şuan vekil imamların yerinde siz olduğunuzu düşünün.lütfen .bu kişilerin psikolojisini düşünün.yardımcı olacağınızı düşünüyorum.

Avatar
DEĞER-GÜVEN 2015-03-04 23:48:20

Sn. Özafşar Hocamızın ilmi kariyerine de, görüşlerine de, sonsuz saygı duyuyoruz. Ama kişinin kurumda kendini güvende hissetmesi o kadar kolay değil. Bu öyle yaldızlı sözlerle olmaz. Güvende mi hissedelim kendimizi?: O halde Personeline değer veren ve genelde tebessüm sahibi olan Sn. Hocamızdan 17-25 Aralık operasyonunun hemen akabinde tabiri caizse ortalık toz duman iken Şube Müdürleri Mülakatı yapıldı. Haketmeyen hatta çoğunluğu Paralel Yapı mensubu olanlar kazandırıldı. Çünkü bazı komisyon üyelerinin beklentisi ve temennisi de hükümetin(Özelde''ERDOĞAN'IN'') alaşağı edilmesiydi. Yani ortam uygundu. Şimdi yapılan yanlışı düzeltmenin tam zamanı. ''MAHKEMENİN İPTAL ETTİĞİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKATLARININ'' YENİDEN YAPILMASI. Yani mahkeme kararının uygulanması. Bunu hem sendikamızdan hemde Sn. Bşk. Yardımcımızdan bekliyoruz. Bu kararın uygulanması aynı zamanda kurumumuzda ki ''Güven'' sorununun giderildiğinin bir başlangıcı olur.

banner274

banner273