Diyanet'in İçindeki ve Dışındaki Baronlara!

Erdi KARADENİZ Diyanet İşleri Başkanlığı'nın toplumun aynası olduğu, güvenilir ve saydam duruşuyla toplumun taktirini kazandığı Başkanlığın zirvesinde olan isimlerin, insanüstü hizmetleriyle yapılan ankette dahi, 1. sıralarda yer aldığı, gözlerden kaç

Diyanet'in İçindeki ve Dışındaki Baronlara!

Erdi KARADENİZ Diyanet İşleri Başkanlığı'nın toplumun aynası olduğu, güvenilir ve saydam duruşuyla toplumun taktirini kazandığı Başkanlığın zirvesinde olan isimlerin, insanüstü hizmetleriyle yapılan ankette dahi, 1. sıralarda yer aldığı, gözlerden kaç

01 Aralık 2013 Pazar 11:36
Diyanet'in İçindeki ve Dışındaki Baronlara!

Erdi KARADENİZ

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın toplumun aynası olduğu, güvenilir ve saydam duruşuyla toplumun taktirini kazandığı Başkanlığın zirvesinde olan isimlerin, insanüstü hizmetleriyle yapılan ankette dahi, 1. sıralarda yer aldığı, gözlerden kaçmamıştır.

Bizler dinihaberler.com olarak bu mutluluğu canı gönülden paylaşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığının genel yapısı değerlendirildiğinde, büyük insanlar olmadan büyük işlerin başarılamadığı yaşanarak öğrenilmiştir. Devrin cümlesidir. İnsanı büyük yapan kendi azmi ve sabrıdır. Hak edilenlerin şans değil, Diyanet İşleri Başkanlığında canla başla çalışan zirve isim yani Prof.Dr Mehmet Görmez'in ve personelin sağ duyulu tavrı ve geceyi gündüz bilenlerin emeklerinin karşılığıdır.

Meyve veren ağaç taşlanır dedik her defasın da. Müsaadenizle burada durup düşünelim, geçmişe dönük beyin fırtınası yapanlara, ağzı dolu dolu konuşanlara, iftira boyutunda karalama politikası güdenlere verilecek en güzel cevap, bakış açılarınızı değiştirin, dünyaya toplumun gözünden, toplumun yargı ve önyargılarından bakmayı deneyin diyoruz.

İşte bu bağlamda, bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını, yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç. Bizlerde dinihaberler.com olarak, geçmiş olmadan geleceğe uzanmanın mümkün olmadığı bilincini taşımakatayız.Ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki en başta Prof.Dr.Mehmet Görmez ve 129 BİN 376 personeli dünü bugüne taşıyan fikir ve maneviyat dinamikleri olduğunu belirtiyor. Çalışan emek gösteren tüm isimlerin dinihaberler.com olarak dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi yarınlarda da yanlarında onların topluma yansıyan aynaları olacağımızı belirtiyoruz.

Gerçek akıl dünle bugünü buluşturup yarınlara yol olmak geçit olmaktır. Unutmayalım, sağduyu aklın kapıcısıdır. Görevi, Kuşkulu fikirlerin içeri girmesine engel olmaktır. Bir değerlendirme yapılacak olursa, Diyanet İşleri Başkanlığının zirvedeki ismi Prof.Dr. Mehmet Görmez'in emanetini teslim aldığı günden itibaren, hayırda yarıştığı apaçık bir gerçektir. Bugünkü başarı ibresi bu durumu göstermektedir. Şimdi soruyoruz sizlere değerli okurlarımız; İnsan, armağanını kalbi ile birlikte vermezse ne değeri vardır.

Ve Hiç hata yapmayan insan genellikle hiçbir şey yapamayan insan değimlidir? İşte bu noktada, sahip olup yaşamayı öğrenmek bir süreç, emanete sahip çıkmakta ve o emaneti zirvelere taşımak da ayrı bir süreçtir. Bu süreç, bir katılım, yani yaşamımızın yoğrulmasıdır. Şuan karşımızda duran Diyanet İşleri Başkanlığı bu süreci gönül mimarları olarak, temsil etmiş yegane örneklendirmedir. Devletimizin manevi güzelliklerine çığır açan toplumun aynası olan bu kurum başarılarının arkasında gizli, adı konulamayan özverili fedakarlıklarıyla saklıdır. Bugünümüzden yarınlarımıza baktığımızda, Diyanet İşleri Başkanlığı devir teslim zamanında, gelecek yıllar adına toplumun varlığını zenginleştirecek bir kurum bırakmıştır. Düşünelim bir kere daha yaşanılmış olumsuzluklara, sindirilme politikalarına dönüp baktığımızda keşke diyoruz, herkes bir başkasına yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı o zaman bin yıl sonrasına değil milyon yıl sonrasına yani geleceklere daha da güvenilir zemin hazırlanmış olurdu. O zaman şuan geçmişte üzülünen şeylerin emaresi en aza, en azlara indirilebilirdi. Bizler dinihaberler.com olarak, her atılan adımı gölge gibi takip etmemiz hasebiyle, umutvarız. Çünkü, biliriz ki; En büyük zaman hırsızı, yaşadığımız kararsızlıktır. Başaramadığınız zaman düş kırıklığına uğrayabilirsiniz ancak, yeniden denemezseniz işte o zaman sizin için her şey bitmiş demektir.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığına düzenlenen iç ve dış komplolar ve düzeni bozma çalışmaları artık çok gerilerde kalmaya yüz tutmuştur. Nedeni ise bu kurum tüm kararsızlıkların olumsuzlukların üzerine gitmiş ve her defasında çözüm süreci üretmiştir
. Değerlendirme sürecine geri dönersek, Diyanet İşleri Başkanı ve vefa dolu personeli ile yaptığı her işte başarılıdır. Eğri oturup doğru konuşalım. Yukarıda üstün körü geçsek de, en son yapılan 2012 yılı memnuniyet anketinde yüzde 92,4'ü Başkandan memnun olduğunu ifade ediyor"

Şimdi soruyoruz sevgili okurumuz,
Diyanet tarihinde kaç başkan gönül diliyle hitap etti..?
Personele inceliği nazikliği ile gönül elçiliğinin adını koydu..?

Biz bu sürecin tohumlarının Prof. Dr. Mehmet Görmez de ekilmeye başlandığına şahit olduk ve gördük. Bundan sonrasında da bizler dinihaberler.com olarak, sadece Mehmet Görmez'i değil, bu akılcı mantıkçı toplumu her özelliği ile kucaklayacak gönül elçilerinin yanında durmaya çalışmalarını topluma duyurmaya devam edeceğimizi belirtiriz..

Dün başarıyı ve başarılı olanı sevdiğimiz ve taktir ettiğimiz gibi yarınlarda da başarıyı ve başarılı olanın yanında bulunacağımızı bir kere daha altını çizerek söylüyoruz. Çünkü bu kurum akılcı ve mantıkçı çözüm üreten bir kurum olma adına ciddi başarılar kaydetmiştir. Son olarak, Diyanet İşleri Başkanlığında durmak yok yola devam diyerek, emeğini yarınlara dönüştüren gönül mimarlarını fikir sanatkarlarını gönül elçilerine toplumumuz adına çok teşekkür ediyor. Bugün olduğu gibi yarınlarda da başarılarının devamını diliyoruz.

Haktan hakikatten ayrılmayan, doğru ile yanlışı gözler önüne serip örnek alınacak güzelliklere imza atan Dinihaberler.com, doğru ve güvenilir habercilik anlayışıyla, Diyanet ile Diyanet camiasına arasında köprü vazifesi görmeye devam ediyor...

Bizi izlemeye devam edin...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.