Diyanet'te "Menekşe"ler Açtı

Durmak yok yola devam...

Diyanet'te "Menekşe"ler Açtı

Durmak yok yola devam...

01 Aralık 2013 Pazar 15:39
Diyanet'te

DİNİHABERLER.COM

Durmak yok yola devam diyerek, ardı ardına gelen başarılarının altına attıkları imzalar ile geleceğin karanlıkları aydınlatacak ışığı oldu Diyanet işleri Başkanlığı ve Başkanlığa bağlı olan Bilgi İşlem Merkezi…

Yarınları başarı huzur ve mutlulukla kucaklamak adına çıktılar yollara. Günü güne ayları aylara eklediler. Başlarını kaşıyacak vakitleri olmadı derler ya, 657 ye tabi memur zihniyetinin çok dışında Allah'ın Rızasını gözeterek koyuldular o kutlu kervanın yolcuları olma lutfuna..

Kuru kuru söz söylemediler hiçbir zaman, yapamayacakları cümlelerin yalanların arkasında olmadılar, ellerinden geleni değil olması gerekenin en iyisini yapabilmek adına rutin denilen kavramı rafa kaldırarak Türkiye adına, Ülkemiz adına sıvadılar kollarını gençliğin geleceğin İslam’ın ve imanın gölgesiz yüzü olmak için uğraştılar, tertemiz dupduru. "Eylem olmadı mı vizyon bir rüyadır diyerek kendilerinden vazgeçtiler.. Biz nasıl olsa bir yerlere geldik diğerleri düşünsün demediler hiçbir zaman.

Vizyon olmadan eylem vakit geçirmektir, diyerek yenilik neyse zaman ve şartlara uygun olan ne ise onun araştırmasını güttüler hiç durmadan ve devam ettiler… durmak yok yola devam diyerek, Diyanetin yüz akı girişimci personeli…

Başarıların eyleme dönüşmesi demek, eyleme sahip bir vizyon olmak, eyleme sahip vizyonunun ise dünyayı değiştirmek," olduğunu savundular. Gelecek bilinmeyendi pes etmekti belki de, belki de olmaz yapılamazın sebepler dairesinde haklı çıkmasıydı, ama onlar yılmadılar. Başlayacakları başarı yolculuğu çok uzun olsa da, uzun yolculukların yalnızca tek bir adımla başlayacağının farkında olarak Besmeleyle koyuldular yollara.

Kutlu kervana yetişmek gönül ehli olmaktan geçerdi, yapamassın, başaramasın, yetişemesin cümlelerini tebessümle karşılayıp sonunda ilahi rıza varsa talibim diyerek yollara koyuldular. Uykusuz geceler aç mideler ailelerine sevdiklerine ayıramadıkları zamanlar nöbetteydi, yılmadılar. Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir ,diyerek takılmadan devam ettiler yollarına. Kuyulara erişmekti sancıları çünkü o kuyu mücevherat doluydu, o kuyudaki mücevherat boynu bükük kalmış, aman canım deyip sallanılmış, Devlet dairelerini Devletin ve halkın hizmetine sunmak için canhıraş çaba göstermek, adı çıkmış söylemlerin yani referans torpil aracılığı güden sistemin tıpkı Efendimiz dönemindeki faizin ayaklar altına alınması ve Allah’ın rızasına gönül vermiş, işini Allah'ın emaneti olarak gören Diyanet işleri başkanlığı olabilmek halkı hakla buluşturmak için köprüler kurabilmekti tek amaçları.

Raflara kaldırılan duvarlara asılan Kur'an'ı Kerim'in hayatımızı aydınlatan nurunu çıplak gözle görebilmekti samimi ve ihlaslı çalışmaları. Özel hayatlarından vazgeçmeleri internetin topluma yararlı olarak kullanılabilmesi adına akılsal zeka işbirliği içersinde olup vizyon dediğimiz, geleceği şimdiki nesille harmanlayıp dinimizi gençlerle buluşturmak teknolojiyi onların seviyesinde yeniden şekillendirip ahlaklı imanlı yarınların temel taşı bireyler yetiştirebilmekti içsel ızdıraplarının kelimelere yansıyan hali ve sözlere kifayet edemeyen fedakarlıklıkları.

Netice dal budak vermeye başladı bir gelecek vardı bugünü kucaklayan, içinde menekşelerin hayat bulduğu, Ömerlerin ruhunun yeniden adalet terazisinde dirildiği, karanlık denilen gecenin gündüzlere nöbet teslim eylediği. Bir insanın davranışının evrensel ölçüsü, düşündüğü veya inandığı değil, yaptığıdır.Ve "Büyük insanların ulaştığı ve koruduğu yükseklik, ani bir sıçrayışla erişilmiş değildir. Onlar diğerleri uyurken geceleri azimle yukarıya tırmanmaya çalışanlardır. Tıpkı, Diyanetin Bilgi İşlem Merkezi’nin menekşesi Ömer Menekşe’nin takındığı tavır ve üstlendiği misyon gibi, geleceği kucaklayan vizyonu ile hayata aydınlık ve gelecek aralayabilmektir." Adı konmamış hikayeler hep adsız kahramanların eseridir. Bizler dinihaberler.com olarak Bilgi İşlem Merkezi’nin menekşesi Ömer Menekşe’nin fedakarlıklarını dillendirmek için gayret gösterdik ki Diyanet İşleri Başkanlığının isim isim her bir birimiyle Allah'ın hak ve adaletin temsilcisi olduğunu sadakatle vazife şuuruyla hizmetlerine var güçleriyle devam ettiklerinin artık her şeyiyle bilinmesi gerekiyor.

a haber izle Çünkü onlar Diyanetin Ankara dediğimiz Başkanlığı, ötekiler pes ettikten sonra dahi ipe asılıyor olsalar da. Vefa yolunun temsilcileriyle bu hizmete gönül vermiş bugün ve gelecekle ve Allah’ın rızasının ve başarının sırrının amaca sadakat duymanın bilinciyle durmak yok yola devam diyor…"Ömerler,menekşeler Diyanet İşleri Başkanlığı tüm birim ve personeliyle, başarılarıyla bir kere daha gönüllere taht kuruyor.."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.