Dünya Müslümanlarının Umutları, Başkan Görmez'le Yeşeriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Manavgat’ta din görevlileri için düzenlenen 44. Dönem Yüz Yüze Vaaz Becerilerini Geliştirme Hizmetiçi Eğitim Semineri 14.03.2015 tarihinde Başlıyor...

Dünya Müslümanlarının Umutları, Başkan Görmez'le Yeşeriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Manavgat’ta din görevlileri için düzenlenen 44. Dönem Yüz Yüze Vaaz Becerilerini Geliştirme Hizmetiçi Eğitim Semineri 14.03.2015 tarihinde Başlıyor...

13 Mart 2015 Cuma 20:05
Dünya Müslümanlarının Umutları, Başkan Görmez'le Yeşeriyor
DiNiHABERLER.COM / öZEL


Dünya Müslümanlarının Umutları, Başkan Görmez'le Yeşeriyor
 
Yaklaşık olarak nisan ayının ilk haftasına kadar devam edecek olan yüzyüze vaaz semineri 48. si ile kısa süreliğine bir ara verecek. Şimdiye kadar yüzyüze vaaz semineri katılan imam ve müezzin sayısı 24.300 oldu. Din görevlilerinin kaynaşmasını sağlayan bu program ülke genelinde özellikle Diyanet camiası tarafından takdirle karşılanırken din görevlileri de birbiriyle tanışma fırsatını yalakadı.
 
Elbette bu tür organizasyonlar kolay değildir. Projenin mimarı Başkan Mehmet Görmez, hizmet anlayışında sınır tanımıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. İslam dünyasının da artık gözü kulağı sınırları aşan hizmetleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nda. Dünya Müslümanlarının umutları Başkan Görmez'le yeşeriyor.
 
48. yüz yüze vaaz seminerinin ardından kısa süreliğine ara verilecek olan organizasyon amacına ulaşıyor.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da din görevlileri için düzenlenen “42. Dönem Yüz Yüze Vaaz Becerilerini Geliştirme Hizmetiçi Eğitim Semineri”ne katıldığı ve Ülkemizin farklı illerinden yüzlerce din görevlisini buluşturan seminerde Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yine kalpleri fethetti.
 
Seminerde yaptığı konuşmada Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yaşadığımız dönemin İslam’ın ve Müslümanların içinden geçtiği en zor dönemlerden biri olduğunu belirtti. Mihrap görevinin dünyadaki en yüksek makam olduğunu ve İslam’ın içinden geçtiği bu süreçte mihrap görevlilerine büyük vazifeler düştüğünü vurgulayan Başkan Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“İslam dünyasının içinden geçtiği bu süreçte, dünyada bütün Müslümanların umut bağladığı bir ülkede siz mihrapta görev yapıyorsunuz. Müslümanların umut bağladıkları konular sizin hizmet alanınızı oluşturuyor. Bize, demir veya çimento istemek için umut bağlamıyorlar. Bize, imanını ve İslam’ı yeniden inşa etme, çocuklarına dinini, imanını, ahlakını yeniden öğretme, Müslüman kimliğini yeniden inşa etme konusunda, umut bağladıklarını görüyoruz. O halde biz bu realiteyi bilerek çalışmak durumundayız.”
 
Diyanet İşleri Görmez konuşmasında şu konulara temas etti:
 
Diyanet’in hizmetleri ülkemizle sınırlı kalmadı, dünyaya taşındı ve taşınmaya da devam ediyor…”
 
Diyanet İşleri Başkanlığı, bu topraklarda İslam’a süreklilik kazandıran bir müessese olmuştur. Bütün eksiklerimize, kusurlarımıza rağmen, bu topraklara İslam’a süreklilik kazandırmada, bu toprakların semalarında günde beş defa ezan nimetini insanlığa duyurmada, Kur’an eğitimini vermede, insanlarımızın mümin kimliğini inşa etmede son derece büyük vazifeleri oldu. Cenab-ı Hak nasip etti, bu hizmetler ülkemizle de sınırlı kalmadı, Rusya’dan Asya’ya, Kafkasya’ya sizin Diyanet’in şahsı manevisi içinde inşa ettiğiniz hizmetler, Avrupa’da yaşayan 5 milyon kadar vatandaşımızın asimilasyonunu engelledi. İnşa edilen o şahsı manevi, bugünlerde yüz yıl boyunca sömürgeleştirilmiş Afrikalı kardeşlerinize, Mali’ye, Kongo’ya, Cibuti’ye, Çad’a, Zanzibar’a, Sudan’a ya da Haiti’ye, Latin Amerika’ya, pek çok ülke ve bölgeye gitti. Sizin görev yaptığınız bu müessese hizmetlerini dünyaya taşıdı ve taşımaya da devam ediyor.
 
Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez, din hizmetlerinde yeni ufuklar açtığı bu tür organizasyonlarla yalnız ülkesindeki din görevlilerinin değil tüm dünyadaki müslümanların umutlarını yeşertti.
 
Mihrapta Hz. Peygamber'in ruhunu canlı tutan bir BAŞKAN ve onun mihraba hakim olan din görevlilerini Dinihaberler.com olarak izlemeye aynı zamanda da sizlere yansıtmaya devam edeceğiz....
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
o.h 2015-03-13 22:13:16

DoğrÜ imamlık çok şerefli bir meslek ama malesef o büyük serefinin gereği olan itibarı yok keşke hak ettiği kıymeti bulabilse

Avatar
hafız 2015-03-13 23:24:07

FAHRİ ÖĞRETİCİLERİN SESİNİ FERYADINI NE ZAMAN DUYACAKSINIZ SAYIN BAŞKANIM GEÇMİŞTE YAPILAN HATANIN BEDELİNİ BİZE ÖDETMENİZ VİCDANINIZI SIZLATMIYOR MU!!!