Fenerbahçe ve Galatasaray stadlarının ışıklandırma ücretini Diyanet mi Ödeyecek?

Her zaman söyleriz. Bu ülkenin genleriyle CHP oynar, Bu ülkenin iç huzurunu her daim CHP bozar. Safında imanlı şahısları zor bulursun. Allah CHP'yi ne iktidar etsin ne de bu ülkeyi onlara muhtaç etsin.

Fenerbahçe ve Galatasaray stadlarının ışıklandırma ücretini Diyanet mi Ödeyecek?

Her zaman söyleriz. Bu ülkenin genleriyle CHP oynar, Bu ülkenin iç huzurunu her daim CHP bozar. Safında imanlı şahısları zor bulursun. Allah CHP'yi ne iktidar etsin ne de bu ülkeyi onlara muhtaç etsin.

18 Ağustos 2015 Salı 22:12
Fenerbahçe ve Galatasaray stadlarının ışıklandırma ücretini Diyanet mi Ödeyecek?
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERİK


Dinihaberler.com
'un istihbarat servisine çok sağlam kaynaklardan ulaştırılan bir bilgiye göre, Galatasaray taraftarları ve kulüp ileri gidenleri ile Fenerbahçe taraftar ve kulüp ileri gidenleri Türk Telekom Arena Stadı ile Şükrü Saraçoğlu Stadının aydınlatma giderlerinin karşılanması için DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA baş vurmaya hazırlanıyorlarmış. 

 
Hatta bu haberi duyan Tophane'deki kardeşler kıraathanesi sahibi pala remzi de, "aynı başvuruyu ben de yapacağım" diye sağda solda konuşmaya başlamış. 
 
Haberi duyanlar klüplerin santrallerini kitleyip "ne alaka" diye sorunca kulüplerden şu açıklama gelmiş;
 
"TT Arena ve Şükrü Saracoğlu bizim futbol mabedimiz. Madem Yargıtay 3. Hukuk dairesi AİHM kararına dayanarak cemevlerini ibadethane olarak ilan etti, bizim mabedlerimizin de aydınlatmasını da Diyanet karşılasın."
 
Hele pala Remzi'nin açıklaması vardı ki, evlere şenlikti. Pala Remzi yaptığı veciz açıklamada aynen şöyle dedi;
 
"Bu kahvehane bizim mabedimiz sayılır. Müşterilerimiz evlerinden daha çok burada vakit geçirirler. Burada huzur bulur burada sükünete ererler. Hele okeye oturduklarında tam bir şuur içerisindedirler. Camide bile böyle huzur bulmazlar. Bu nedenle kahvehanemizin ibadethaneden farkı yoktur. Diyanet bizi de aydınlatsın".
 
Evet değerli dostlar şaka bir yana önce AİHM, sonra Yargıtay 3. Hukuk dairesinin almış olduğu karar, nihayetinde bu komediye katılan CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan YÜKSEL in verdiği teklif Pala Remzi'nin teklifinden daha ciddi olamaz. 
 
Biz de sayın vekile şöyle bir teklifte bulunuyoruz. 
 
Sayın vekil! Cemevi hangi dinin ibadethanesidir? Lütfen söyleyin! Biz de tüm gücümüzle verdiğiniz teklifin arkasında olalım.
 
Hatırlatmak gerekirse sayın vekile;
 
Hak ve tek din İslam'ın mabedi cami ve mescidler, 
 
Tahrif  edilmiş din olan hristiyanlık'ın mabedleri katedral ve kiliseler, yine muharref din olan yahudiliğin mabedleri de havra ve sinagoglardır. Bunların dışında, hinduizmin mabedi "vimona", şintoizmin mabedi "jinsa", budizmin mabedi " Pagoda", sihizmin mabedi " ise Gurdvara" dır. 
 
Şimdi söylermisin sayın Yargıtay ve sayın vekil. Cemevi hangi dinin mabedidir. Biz bulamadık da. Yardımcı olursanız seviniriz. 
 
İşte o haber.

 
 
CHP Eskişehir Milletvekili Av. Cemal Okan Yüksel, Yargıtay 3. Hukuk Dairesi'nin, AİHM kararına dayanarak “Cemevi ibadethanedir. Aydınlatma giderleri ödenmelidir.” kararını vermesiyle; mevzuatta yer alan ve içeriği muğlâk olan ifadelerin kaldırılarak mağduriyetin giderilmesi amacıyla Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi verdi. 
 
DİYANET İŞLERİ KARŞILASIN
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunulan Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nde, “…toplumun ibadetine açılmış ve ücretsiz girilen ibadethaneler olan cami, mescit, cemevi, kilise, havra ve sinagoglara ilişkin aydınlatma giderleri ise Diyanet İşleri Bakanlığı bütçesine konulacak ödenekten karşılanır” ibaresi yer aldığına işaret eden CHP'li Yüksel’in sunduğu teklifin gerekçesi şöyle: "Anayasamızda da yer alan ‘tüm vatandaşlarımızın din ve inanç özgürlüğünü düzenleyerek yasalar önünde eşit olduğunu’ belirtmesine rağmen, ülkemizdeki uygulamalarda aksaklıklar olduğu kamuoyunca bilinmektedir. Bu aksaklıkların uluslararası sözleşmelerde korunan 'din ve inanç hürriyeti hakkının' ihlali olarak görülmektedir. Bu kapsamda kanun teklifinde, yasada yer alan ibadet yeri ifadesinin cami, mescit, cemevi, kilise, havra ve sinagog olarak belirlenerek mevzuatta yaşanan mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir."

 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mumlar yanmasin!!! 2015-08-19 00:41:13

Beyoğlu kizilbas saz ekibi olarak bizde isteruuuuk. sadece elektrik değil Hem MUM da isteruuuk.

Avatar
mehmet 2015-08-19 10:57:53

bu haberi yapana yazıklar olsun.iyice haberciliğin içine ...tınız. be ne yaa

ADMİNİN YORUMU___ AZICIK AKLIN VARSA HABERDEN BİR ŞEYLER ÇIKARIRSIN...

Avatar
Müsellem 2015-08-19 15:51:12

Afedersin ama çüüşşşşşşş ..
Bu kadar da olmaz...
Bunlar Diyanet'i babalarının iş merkezi mi zannediyorlar..!

Avatar
tokmak 2015-08-20 10:16:24

çok güldüm çok :)))

Avatar
google 2015-08-20 11:20:53

ADMİNİN YORUMU___
Yorumunuz gerçeklikten uzak olduğu ve diğer okuyucularımızı yanıltabileceği görüşüne kanaat getirdiğimizden dolayı ONAYLANMAMIŞTIR.