Görmezden gelenlere "Görmez" yeter!

Son dönemlerde Diyanet Teşkilatı üzerinde oynanan bizansvari oyunlar herkesçe aşikardır. Gün geçmesin ki ya bir Tv kanalı, ya bir sözde köşe yazarı, ya da kendi camia içinden sandığımız anti-diyanetçiler...

Görmezden gelenlere "Görmez" yeter!

Son dönemlerde Diyanet Teşkilatı üzerinde oynanan bizansvari oyunlar herkesçe aşikardır. Gün geçmesin ki ya bir Tv kanalı, ya bir sözde köşe yazarı, ya da kendi camia içinden sandığımız anti-diyanetçiler...

09 Nisan 2014 Çarşamba 10:20
Görmezden gelenlere
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL
 
Son dönemlerde Diyanet Teşkilatı üzerinde oynanan bizansvari oyunlar herkesçe aşikardır. Gün geçmesin ki ya siyasiler ya bir Tv kanalı, ya bir sözde köşe yazarı, ya da kendi camia içinden sandığımız anti-diyanetçiler...
 
Hepsi ağızbirliği yapmışçasına Diyanet'in olaylara sessiz kaldığı, hiçbir olumlu girişimde bulunmadığı gibi iftira atmaktan çekinmedikleri gibi yapılan hizmetlere de gölge düşürmek adına karalama politikası uygulamaktadırlar. 
 
Peki kim bunlar? Dertleri ne? Ve neden Diyanet... 
 
Durup değerlendirmeye çalışıyorum, bakıyorum, en solcusundan-en sağcısına, en ulusalcısından-en paralelcisine, en dindarından(!)-en sade halkına kadar herkes atıp tutmakla meşgul... Böylesine kutsal değerleri savunan bir kuruma böylesi bir saldırı ve yapılan olumlu icraatların üstünün örtülmeye çalışılması nedendir acaba?
 
''Din işleri devlet işlerinden tamamen ayrılsın, Diyanet sadece dinle ilgilensin, din örümcek kafalıların işidir'' diyen sözüm ona çağdaşların, Diyanet'in yaptığı icraatlar karşısında dillerini yutmak üzere olmalarından mı? 
 
Yoksa; '' herkes dinin içinde yaşasın, Allah bizim kalbimizi biliyor'' diyen ulusalcı bakış açısına sahip insanların, gerçeklerle yüzleşememe korkularından mı?
 
'' Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz bizi yargılayamazsınız'' diye düşünen birtakım aklı kıt zat-ı muhteremlerin Din'i bir kazanç kapısı olarak gördüklerinin farkına varılması korkusu mu?
 
'' Diyanet yalnızca bu ülkedeki müslümanlar içindir'' diye düşünen ve Diyanet'in evrensel bir büyüme göstermesi karşısında kendi örgütlenme girişimlerinin sekteye uğramasından korkan paralelcilerin dünyaya açılamama korkusu mu?
 
Belki hepsi.... Belki de daha fazlası... Çok dertleri var bu kendini bilmezlerin... Lakin derdi veren Rabbim dermanı da verir vesselam... Yapılan onca hizmeti görmezden gelenlere en güzel cevap ''Başkan GÖRMEZ' den'' ve ekibinden geliyor...
 
Yayınlamış oldukları faaliyet raporunda yer alan '' Temel politika ve Öncelikler'' e kısa bir göz atmak cevabın ta kendisi olacaktır, bu laftan anlamaz sözden utanmaz bazılarına.... 
 
İşte Diyanet Teşkilatının icraatlarından sadece bazıları; 
 
-Toplumu din konusunda aydınlatmaya yönelik irşat hizmetleri sadece dini kurumlarda değil, ceza.tevkif ve hükümevleri gibi çeşitli kurumlarda da gerçekleştirldi.
 
-Müftülük hizmetleri, Kur'an Kursu hizmetleri, Eğitim merkezleri, Cami hizmetleri ve Hac ve Umre hizmetlerinin desteklenmesine yönelik çalışmalarda bulunuldu.
 
Biraz da biz susalım bizim yerimize sayılar konuşsun;
 
-İslam aleminin ilk telif eseri olan '' İslam Ansiklopedisi'' ni yayınladı ve yayın sayısı 600' ü aştı -Orta Afrika'da ilk etapta 1400 aileye 1 ay yetecek, sonrasında dağıtılmak üzere 100 ton, Somali'ye 1640 ton, Suriye'ye 120 tır ve bunun yanında Filipinler, Haiti, Mali, Çad ve Arakan'daki müslüman kardeşlerimizeher türlü insani yardım ve ihtiyaç malzemeleri götürülmüştür.
 


- Eğitime % 100 destek veren Diyanet Teşkilatı, Suriyeli mültecilerin eğitimleri için başlatılan '' Farkındayım Yanı Başındayım '' sloganıyla başlatılan eğitim projesi kapsamında 10.000'in üzerindeki kişiye örgün eğitim ile meslek edindirme ve beceri kursları düzenlemektedir. 
 
-9 adet yüksek öğretim öğrenci yurdu hizmete girmiş, 40 ilde de yeni yurtlar için çalışmalar başlatmıştır. 
 
-220.000'in üzerinde öğrenciye burs tahsis etmiş, yurtdışında açtığı okullardan 4000 öğrenci mezun olmuştur. Bunun yanında ülkeye getirilen konuk öğrenci sayısı da 2073'e ulaşmıştır. 
 
Ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olmayı kendine vizyon edinmiş olan Diyanet Teşkilatı'nı ve bu Teşkilatın başı olan Reis-i Diyaneti yaptığı ve yapmakta olduğu ve burada sadece birkaçından bahsedebildiğimiz eşsiz hizmetlerinden dolayı kutluyor, teşekkürü bir borç biliyoruz...
 
Yedibaşlı ejderha misali saldırsanız da dört koldan , efsanedeki o çocuk gibi yine kazanan '' Hak Yolu'nda'' olandır. Sizin bu dört koldan hem içten, hem dıştan yapmakta olduğunuz saldırılar görüyorsunuz ki Teşkilatı bırakın bitirmeyi daha da güçlendiriyor... Başta da söylediğimiz gibi yapılanları görmezden gelenlere Başkan Mehmet GÖRMEZ yeter...

Anahtar Kelimeler:
DiyanetMehmet GörmezIcraat
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adnan YEKELER 2014-04-09 11:33:49

Bizim ülkemiz islam üzere var olmuştur.Peygamber efendimiz (sav)dan beri hiç bir ateist ve din karşıtı mihraklar bunda muvaffak olamayacaktır.Bu ülke Müslümandır,Müslüman kalacaktır taaaaa kıyamete kadar.Hiç bir güç bela olamaz bunu böyle bilsinler.