Harici İmamdan Rusya çıkışı

Harici imam tıpkı yaveri Fethullah gibi çalışmalarına engel gördüğü Ak Parti’yi hedefine oturtmuş durumda…

Harici İmamdan Rusya çıkışı

Harici imam tıpkı yaveri Fethullah gibi çalışmalarına engel gördüğü Ak Parti’yi hedefine oturtmuş durumda…

10 Aralık 2015 Perşembe 16:18
Harici İmamdan Rusya çıkışı
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


TERÖRİST FETHULLAH GÜLEN'DEN SONRA HARİCİ İMAM ALPARSLAN KUYTUL


Oysa Ak Parti zaten Kuytul’un yapmak istediklerinin fazlasını yapmakta en azından tüm cemaatlerin önünü açarak Müslümanlara fırsatlar sunmakta iken Kuytul, sadece Ak Partiyi değil tüm cemaatleri vurduğunun farkında olamayacak kadar basiretsiz bir bencil…

Rus uçağının düşürülmesi ile birlikte eski Türkiye sevdalısı gruplarda bir sevinçtir başladı.

Nasuh Mahruki gibi Putin’e saygılarını ifade ederek Ak Parti’nin bombalanmasını isteyenlerden tutun da Kılıçdaroğlu gibi krizin iyi yönetilemediğini söyleyerek olayın ehemmiyetini tiye alanlar da eksik kalmadı.

En dikkat çeken ise uçağın düşürülmesi öncesi ve sonrasında serdettiği görüşlerle milletin alay konusu olan Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul idi.

KUYTUL SOLCULAR GİBİ PKK OPERASYONLARINI SARAYIN SAVAŞI GİBİ SUNMUŞTU

Kuytul, daha önce PKK’ya yapılan operasyonları sarayın savaşı gibi göstermeye kalkışmıştı.

“Diyanetin kaldırılması, geyler arası evliliğinin resmileştirilmesi ve çocuk edinmesini savunan, imam-hatipleri eleştiren, Kürt katliamlarına seyirci kalıp, Kobani’de Ezidilerin katledilmesi üzerine ortalığı ayağa kaldıran Ezidi, namazla alay eden, camileri-okulları ve Kur’an Kurslarını yakan PKK’nın hamisi…” Selahattin Demirtaş’ı iyi bir hatip ve geleceğin lideri diye savunma ahlaksızlığına düşmüş, Ak Partiyi de İslam karşıtı Demirtaş’ı engellemekle suçlamıştı.

HARİCİ KUYTUL CHP İLE HDP’Yİ ALLAH’IN HÜKMÜNE ÇAĞIRIYOR

PKK operasyonları devam ederken şaşırtıcı bir şekilde Alparslan Kuytul, “Hüküm Allah’ındır” ayetiyle tarafları tıpkı hariciler gibi Kur’an’ın hükmüne çağırmıştı.
Aslında hariciler, bu konuda Kuytul’dan daha akıllıydı. Çünkü Hariciler bozuk itikatlarına rağmen kendilerini Kur’an’ın hizmetkarı addediyorlar, Kur’an’ın hükmüne çağırdıkları tarafın Kur’an ehli Hz. Ali ve ordusu olduğunun bilincindeydiler.

Hariciler Kur’an karşıtı kafir ve münafıkları Allah’ın hükmüne çağırmayacak kadar akıllıydılar.

Kuytul’un Kur’an’ın hükmüne çağırdıkları ise CHP-HDP ve Ak Parti.

Kuytul, tarafları Kur’an’ın hükmüne çağırırken lafı da bağlıyordu. “Hepsi gelir Kur’an’ın hükmüne ama Ak Parti gelmez. Çünkü onlar Kur’an’dan rahatsızlar, onlar Kur’an’ın hükmünden rahatsızlar” iması ile CHP ile HDP’yi Kur’an ehli yaparken Ak Parti’yi Kur’an karşıtı yapıyordu.

Oysa ayette Allah’ın hükmüne çağrılanlar Müslümanlar, Kur’an’ın şuurunda olanlardı. Kafirler ve münafıklar ayetin kapsamı dışında idi. Çünkü Kur’an’da bir çok ayette Kafir ve Münafıkların sözlerinde durmadıkları, her an ihanet edebilecekleri gibi uyarılarla kendilerine asla güvenilmemesi gerektiği belirtilirken Allah’ın Müslümanları Kur’an’ın hükmünde birleşmesi için anlaşma yapmaları şeklinde hainlerin tuzağına çekmesi zaten akıl dışı bir yaklaşımdı.

KUYTUL EFENDİ, KAFİRLERLE ANCAK ANLAŞMA YAPILIR

Oysa kafirlerle sadece anlaşma yapılır. Kur’an’ın hükmünde birleşme veya anlaşma yapılmaz. Her ne kadar kafirler Kur’an’ın hükmünde anlaşmaya varsalarda bu anlaşma-mütareke olmaktan öteye geçemez.

Hal bu iken Kuytul cahilliğini bir kez daha ortaya koymuş, kuruluşu itibariyle Kur’an’ın ahkamına karşı olan CHP ile HDP’yi Allah’ın hükmüne çağırmakla kalmamış kendince de kafadan Ak Partiye gönül verenleri Kur’an’ın hükmüne gelmeyen taraf ilan etmişti.

Kuytul kadar ardında gidenleri de bir o kadar komik ve cahil. Kur’an’ın hükmüne çağrının ortamı, zamanı, uygulama alanının ne derece tutarlı ve tutarsız olduğuna bakmadan çocukça hocalarının reklamını yapmaları görülmeye değerdi doğrusu.

Güya Erdoğan ve Ak Parti hatta daha geniş anlamda diğer cemaatler Allah’ın hükmüne çağırmamakla büyük bir gaf yapıyor, milleti kandırıyor yada çok düşüncesiz oldukları için Allah’ın hükmüne çağırmayı bir türlü akıl edemiyorlardı. Ama her nasılsa bunu Kuytul dile getirmiş ilgili ayetleri görebilmiş ve büyük bir cesaretle bu ayetleri gündemine almıştı.

Bravo Kuytul’a!

Kuytul’un son çıkışı Rus uçağının düşürülmesinde olmuştu. Alay konusu olmasını yine büyük bir yüzsüzlükle çıkmış savunmuş. Bu işin hata olduğunu savunmuştu. Hem de sol söylemle etrafımızda bu gidişle dost komşumuz kalmayacak palavralarıyla…

KUYTUL’UN Kİ SİYASET DEĞİL ŞARLATANLIK

Kuytul’un bu çıkışları cemaatince “hoca siyaset konuşmasında kim konuşsun” şeklinde savunuluyor. Oysa hocaları siyaset değil şarlatanlığın daniskasını yapıyor.

Bölgede haritaların değişmeye başladığı bir yerde Amerika’nın boşalttığı bölgelere yerleşmeye başlayan Rusya’nın karşısında Amerika ve Batı’nın gizli anlaşmalarını Türkiye bilmiyor ama her ne hikmetse Kuytul bilebiliyor ve vatan kurtaran edasıyla yetkilileri göreve çağırıyor.

DAEŞ’in elinde esir kalan konsolosluk çalışanlarının kurtarılması ile Japon gazetecilerin kurtarılmasında büyük başarı gösteren Türkiye’nin bölgedeki gücünü görmekten aciz Kuytul, Türkiye’nin nokta atışı yaparak imha ettiği PKK-PYD-DAEŞ kamplarındaki istihabarat gücünü göremiyor.

Sanıyor ki herkes bölgede oyun kurucu ama Erdoğan ve Davutoğlu figüran…

İran şii yayılmacılığının devam ettiği bir yerde Rus uçağının düşürülmesi doğru mu yanlış mıydı, gibi tartışmaların elbette artıları ve eksileri olacak ve konuşulacaktır.

Herkes olumlu veya olumsuz görüşlerini ortaya koyarken Kuytul her zaman ki Erdoğan düşmanlığı ile çıkış yapmaya devam etti.

CEMAATİ DE KENDİSİ GİBİ ÇOCUKÇA DAVRANIYOR

Hele Rus uçağının vurulmasının doğru olduğunu savunan Kılıçdaroğlu’nun bile yanında Kuytulcuların Abdülkadir Selvi’nin “Tuzağa mı çekildik” konulu yazısını çığlık çığlığa büyük bir sevinçle paylaşmaya başlamaları amacın yol göstermekten ziyade karşıyı aşağılayarak kendi reklamlarından başka bir şey değildi.

Alparslan Kuytul komşularla ilgili sorunlardan duygusal tepkilerle tabanını uyuturken Türkiye’nin tarihte olmadığı kadar dost ülke staretejisi sürdürdüğünü, vizesiz geçişlerin bu dönemde hiç olmadığı kadar arttığını, dost ülke sayısına bağlı dış ticaret hacmimizin 45 milyar dolardan 160 milyar dolara çıktığını göremeyecek kadar art niyetli bir kimse…

Harici mantığı ile hareket eden Kuytul; hakkı, batıl niyetine kamufle ederken Türkiye’ye düşman olan ülkelerin Rusya, Irak, İran ve Suriye’den ibaret olduğunu ve her birinin Türkiye’yi şii kıskacına alma girişimleri olduğunu; Rusya’nın Türkiye dostlarını bombalamasına bağlı aramızın açıldığını görmek istemiyor. Şerefsizce Türkiye’nin kendisine oynanan bu tuzaklara rağmen dost kalmasını savunabiliyor.

Kuytul’un anlatımına bakacak olursanız memlekette enflasyonun düşmesini isteyen, ihracatın artması için alnının damarı çatlayan, seçmenine ekonomik refahı sunma derdinde olan Ak Parti ve Erdoğan’ın Kuytul kadar aklı yok. Öylesine akılsızlar ki önlerine gelenle kavga ediyor, ihracatçıyı bile bile zor durumda bırakıyorlar.

Veya memleketin askeriyesinden emniyetine, ithalatçısından ihracatçısına, tarım sektöründen turizm sektörüne kadar tüm taraflar aptal, ahmak, düşüncesiz ama sadece Kuytul memleketin tek düşünen adamı…

Alparslan Kuytul, herkes hem fikir ki

Sen siyaset yapmıyorsun…
Sen akıl vermiyorsun…
Sen hataları göstermiyorsun…

Sen, Kemalist rejimin kalıntısı eski Türkiye kafalı bir cemaatçi olarak sadece fırsatçılık yapıyorsun.

Fethullah Gülen’in Refah Partisi engelini aşıp büyüme isteği gibi sende yaptığın çalışmaları gölgede bırakan Ak Parti’nin gitmesi sonrasında zulme boğulan ortamda cemaatini büyütme planları yapan bir fırsatçısın…

 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
At gözlüğü cikarillsin 2015-12-11 09:19:51

Yahu bu adamin konusmalarindan ne mal olduğunu anlayamayacak kadar basiretsiz olamazsınız

Avatar
hayri hayırlıoğlu 2015-12-11 15:10:06

adam sokak kabadayısı gibi konuşuyor ilim desen Allah versin...satanistlerinde cemaati var ne diyelim...

Avatar
Melike 2015-12-10 18:41:44

Alparslan Kuytul Hocaefendi harici değil ehli sünnetdir.Iftiranın bu kadarı da olmaz.Artık yalanyanlış haber yapmayı bırakalım gerçeklere bakalım

Avatar
Imam 2015-12-10 19:57:41

Siz kimin uşaklarisiniz.. asıl hariciler sizlersiniz

Avatar
hayat 2015-12-10 23:44:53

Türkiye bir hocaefendi cenneti oldu çıktı nerde yamuk biri varsa hocaefendi pldu yada hocaefendi olunca yamuldu kibirli insanlar

Avatar
Merhaba 2015-12-11 07:45:14

Kinlerini kusuyorlar aşağılık kompleksi vatan haini bunlar

Avatar
Ömer 2015-12-11 09:21:56

Selamun aleykum böyle iftiralarla dolu bir yazı yazmanız Müslümanlığın neresinde? Söylediğiniz sözlerden anlaşılıyor ki menfaatiniz gereği böyle konuşuyorsunuz, öyle zamanlar gelecek ki bu laflarınızdan pişman olacaksınız. İsra 36. Ayeti okuyun lütfen....

Avatar
yıldıray şaşi 2015-12-20 18:07:26

içinin karanlığı yüzüne vurmuş bu pisliğe imam demeyin. zira imamlık şerefli bir görevdir.