Hayalet Yapıyla Mücadelede Can Simidimiz Diyanet

Mason Fetullah ve Hayalet Yapıyla Mücadelede Can Simidimiz Diyanet

Hayalet Yapıyla Mücadelede Can Simidimiz Diyanet

Mason Fetullah ve Hayalet Yapıyla Mücadelede Can Simidimiz Diyanet

30 Mart 2015 Pazartesi 18:06
Hayalet Yapıyla Mücadelede Can Simidimiz Diyanet


DiNiHABERLER.COM / öZEL
 
 
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: “Paralel Yapı ulusal güvenlik meselesi. Sadece AK Parti değil Türkiye düşmanlığı üzerine kurgulanmış bir model var. Bu nedenle düşman kategorisinde görmek lazım. Su uyur düşman uyumaz. Bunlar dış bağlantılarla başka bir amaca hizmet ediyor. Cumhurbaşkanımızın, bütün kurumların uyumlu bir şekilde mücadelenin parçası olması yönündeki kararlılığı çok önemli. Bu bir kavga değil, mücadele. Farklı alanlarda hukuk içinde mücadele etmek gerekir. Ancak dini olarak da mücadele önemli. Yapının çekirdek kadrosu o insanların dinini resmen esir almış. Bu insanları kurtarmak lazım. O insanlar adeta mahkûm olmuş. Oradan çıkarlarsa, bu yalan dünyaya tepki gösterirlerse, dinlerinin çökeceğini düşünüyorlar. İslam tarihinde bu tür sapkın anlayışlar çok görülmüştür. Diyanet bu hastalıkla mücadelede daha etkin rol almalı.”

 
Türkiye’de sınırlar ötesinde yıllarca faaliyet veren paralel yapı, insanların dini duygularını istismar etmiş mali açıdan da insanları  sömürme yoluna girmiştir. Devletin her türlü kadrolarna sızarak kemik bir tesisat haline gelmişlerdi. Okyanus ötesinden yönetilen çete, dini duyguları esir alarak parasal anlamda kendilerine mahkum etmişlerdir. Çoğu kez fakirlikten kıvrana kendi yetimleri berteraf edilerek cemaatin kasasına para aktarımına gitmişlerdir. Zekat, sadaka avında sınır tanımamışlar; gazetesi bir olan evlere iki, üç ve daha fazlasını yüklemişlerdir. Gazete, televizyon, dergi, eğitim kurumları, öğrenci evleri yıllarca saf Anadolu insanını sömürüp tertemiz inançları vakumlanarak Hocaefendi hayranlığı empoze edilmiştir. Dini inancaları referans alan sözde cemaat insanların mahrem odalarına kadar dinleyip, devlete vatana ,ihanette sınır tanımamıştır. Ama Türkiye Cumhuriyeti hukuk mahkemelerinde bir bir davaları görülmüş, tutuklananlar cezai müeyyideye tabi tutulmuştur.
 
Devletin vatan haini ilan ettiği ve işbirlikçilerini de sorumlu tuttuğu şebekede yüzlerce insan masum duygularla aldatılıp din hassasiyetleri istismar edilmiştir. Devlet bu noktada Diyanet İşlerinden açık bir yardım ve destek beklemektedir. Türkiye’de din hizmetlerinde otorite olan Diyanet İşleri’nin   bu hayali yapıyla mücadelede gerekli desteği vermesi bekleniyor. Yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren dev din görevli kadrosu din istismarına uğrayan vatandaşlarımıza her konuda kucak açmaya hazırdır. Müftülüklere, aile-irşat bürolarına, vakıf bünyesine büyük iş düşmektedir. Diyanet İşlerine devlet büyük umut bağlamakta.  Dolayısıyla Bu konuda Diyanetin yol haritası kamoyunda merakla beklenmektedir.NOT: Değerli Okurlarımız....

Dinihaberler.com
 olarak ülkemizde ve dünyada gerçeğin sesi olmaya, ileri demokrasiyi, meritokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz. 
 
Biz hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan, gücünü tamamen özgürlüğünden alan, sivil, bağımsız, tarafsız ve özerk bir siteyiz. Bize bu teveccühü gösterek kısa zamanda internet haberciliğinde ilk sıralara yerleşmemizi sağlayan siz değerli takipçilerimize de en derin selam, saygı ve hürmetlerimizi arz ediyoruz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 2015-03-30 19:13:58

bir büyümüzün dedigi gibi bu işler 3-5 gün sonra unutulur hele ki tarafsız olan bir sitede yayınlanıyorsa

Avatar
abiniz 2015-03-30 20:14:33

"Diyanet İşleri’nin bu hayali yapıyla mücadelede gerekli desteği vermesi bekleniyor." hayali yapı ne demektir? Aslında olmayan, bizim hayalimizden uydurduğumuz demektir.. Bravo doğrusu.. İnsan ancak bu kadar merd-i kıptilik yapabilir...

Avatar
Birisi 2015-03-30 20:41:44

diyanet bu yapıyla bu kadrosuyla mücadrle edemez. Eğer devlet diyanetin mücadrle etmesini istiyorsa a dan z ye şu anki yönetim kadrosunu değiştirmelidir. Daha fazlasını söyletmeyin

Avatar
SSEKO 2015-03-30 21:41:38

O RESİM KABENİN ÖRTÜSÜNÜN PARÇASDIDIR HAYA İMANDANDIR

Avatar
cahil imamlarımızlamı 2015-03-31 00:31:04

mücadele ediceksiniz

Avatar
imam 2015-03-31 06:30:17

Diyanet imamlarına daha fazla yetki vererek ve onlara yardımcı olarak ve haklarını savunarak yardımcı olabilrsiniz yoksa diyanetin şuanki imamları ancak dertleri ile meşguller(rotasyon nakil vs.)

Avatar
avam 2015-03-31 13:58:45

her şey beklenir bu masondan

Avatar
imam sadık 2015-03-31 22:42:05

bu konuda diyanet açık destek verirse hem hutbelerde ve hem de daha etkili olan ikili sohbetlerde bu yapının gerçek yüzü ifşa edilebilir.