Hürriyet Yalan Haberini Ana Manşetten Vermedi!

Hürriyet gazetesi bundan bir süre önce Diyanet için ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ manşet bir haber yaptı.

Hürriyet Yalan Haberini Ana Manşetten Vermedi!

Hürriyet gazetesi bundan bir süre önce Diyanet için ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ manşet bir haber yaptı.

02 Mart 2015 Pazartesi 19:27
Hürriyet Yalan Haberini Ana Manşetten Vermedi!
banner283
Erdi KARADENİZ / DiNiHABERLER.COM
 
Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasından verdiği, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ve Başkanlık merkezindeki yetkililere Diyanet Vakfı bütçesinden lüks makam aracı alındığı şeklindeki asılsız haberi için tekzip yayınlanmasına karar verildi.
 
HÜRRİYET TEKZİP YAYINLADI AMA!!!

Hürriyet gazetesi tekzip metnini yayımladı ama kimsenin görmeyeceği bir bölümde, kimsenin bakmayacağı bir sayfada. Yalan haberlerle kök salmış Hürriyet gazetesi,  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ve Başkanlık merkezindeki yetkililere Diyanet Vakfı bütçesinden lüks makam aracı alındığı şeklindeki asılsız haberi için tekzip metnini 12. sayfadan verdi.  ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ diye ana manşetten haber yapan Hürriyet Gazetesi, yine ana manşetten haberimiz "YALANDIR-ASILSIZDIR-OKURUMUZU ALDATTIK" diyemedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı , Hürriyet Gazetesi'nin 12. sayfadan vermiş olduğu tekzip metni için mahkemeye müracaat edip ana manşetten vermesini sağlamalıdır. Ayrıca Diyanet'in, Hürriyet Gazetesi'ne tazminat davası açması bekleniyor.

Hain paralelcilerin uydurma haberiyle gaza gelen  Hürriyet gazetesi'nin canı fena yanacağa benziyor.-HÜRRİYET GAZETESİ'NİN 12. SAYFADAN VERDİĞİ TEKZİP METNİ-
 
Hürriyet’te ‘Makam Aracı 1 Milyon TL’ başlıklı asılsız habere ilişkin, Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzeltme ve cevap metninin yayınlanması yönündeki talebi üzerine, Ankara Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğine tevzi edilen dava Hürriyet’in aleyhine sonuçlandı.
 
Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 2015/129 D. İş Değişik İş No’lu ve 09.01.2015 tarihli kararı şöyle;
 
“Düzeltme ve cevap dilekçesi, ekleri ve ilgili yazının incelenmesi sonucunda düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına konu Hürriyet Gazetesinin 13/12/2014 tarihli nüshasının 1. sayfasında yayımlanan yazıda, gerçeğe aykırı bilgiler verildiği anlaşıldığından, dilekçe ekinde bulunan düzeltme ve cevap metninin yayınlanmasına,
 
5187 Sayılı Kanunun 14. Maddesi uyarınca, talepte bulunan vekili tarafından ekte sunulan düzeltme ve cevap metninin 13/12/2014 tarihli Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasında, aynı puntolarda ve aynı şekilde yayınlanmasına karar verildi.”
 
KARARA İTİRAZ ETTİLER AMA...
 
Hürriyet Gazetesi Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarihli kararına ilişkin itirazı ise  Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.
 
Hürriyet’in itirazına ilişkin red kararı şöyle;
 
“Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 09.01.2015 tarih ve 2015/129 D. İş sayılı düzeltme vecevap metni yayınlanması talebinin kabulüne dair kararının gerekçesinde hukuka aykırı herhangi bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından reddine, inceleme sonunda CMK 271/4 maddesi uyarınca kesin olarak karar verildi.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.