İki Nur-suz Müftü!

Aralarındaki Fark!

İki Nur-suz Müftü!

Aralarındaki Fark!

19 Nisan 2015 Pazar 18:50
İki Nur-suz Müftü!
DiNiAHBERLER.COM / öZEL


İki 
Nur-suz Müftü...
 
Düşüncesi içinde bir ruh ve bir nur taşımayan her söz yada fikir bir ăfetten ibarettir. Nursuz ve ruhsuz düşüncelerle, ruhu ve nuru olan düşüncelerin savaşı, beden kalıpların dan ve fikir kalıpların dan dışarıya çıkar. Artık gerçeği görme zamanı geldi hiç kimse gözlerini yummasın. Hak ve batıl mücadelesinin en derin yerlerindeki gizleri ve amaçları gün yüzünde ve gözlerimizin önünde. Zemin ve gelinen nokta ortada. Bu yüzden insanların fikirlerinin veyahut tercihlerinin hangi tarafa meyilli olduğu çok önemlidir.
 
Karşımızda iki nursuz müftü!
 
CHP'nin solcu emekli Müftüsü İhsan Özkes ve HDP'nin geniş mezhepli eski Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş...
 
Öncelikle bir şeyi itiraf edelim. CHP'nin nursuz müftüsü İhsan Özkes'e, kızıyorduk eleştiriyorduk ama Özkes, hiç bir zaman itikat konusunda haddini aşmamıştı. iftira attı, yalan söyledi, CHP'nin avukatlığını yaptı, hergün yepyeni polemiklere karıştı. Özellikle de Diyanet'in hutbelerine çok kafa yordu vs... kısaca politik alanda her türlü hüleyi yaptı kul hakkına ve devletin hakkına girdi. Ama Erdoğmuş'un yanın da sütten çıkmış ak kaşık gibi oldu. Allah-u alem  hem bu dünyada hem de ahirette çok çeker bu zavallı müftü ...
 
Gelelim diğer nursuz ve itikatı bozuk geniş mezhepli müftüye...
 
Hedeflerine ulaşmak adına geçmişteki islami kimliğini inkar edip, dinsizliğe hizmet eden karanlık zihniyetlere yol açıp onlarla aynı cepheyi kendine layık gören Erdoğmuş, geçmişine, değerlerine, teşkilatına ihanet etmiştir.
 
Nur-suz bir akıldan ve ruhsuz bir gönülden çıkan her fikir manasız ve itibarsızdır. Alıcısının çokluğuna aldanmamak, onlara inanmamak gerek..! İnsanlığa hizmet ediyormuş gibi görünse bile o düşüncenin sonu ifsadtan ve menfaatten başka bir şey değildir. Günü kurtarmak için söylenen her söz yada düşünce bir işin sonunu görmeden söylenmiş fikir ve eleştirilerden ibarettir. Hepsi unutulur gider. Dün o düşünceler yüzünden birbirleriyle kavga edenlerin içlerinde eğer vicdan varsa bir bakarsınız ki yarın bir afet sebebiyle, yahut bir pişmanlık sebebiyle korkularından birbirine sarılmış, ağlıyorlar..! İnsafı ne elden ne de vicdanımızdan bırakmamak gerek. Kötü düşüncelerin içinde ne bir nur, ne de bir ruh vardır. Ancak kin,kan ve kötü zan vardır.! Çünkü kötü düşünceler nefsin ve seytanılığin bütün kötülüklerini içinde saklar. Onların içinde katliam vardır... intikam vardır... Fesatlık, kibir, çekememezlik, kıskançlık ve ihanet vardır, bu saymakla bitmez..! Ama şu eleştiren çekemeyen, inkar eden zihniyetin içlerinde ne var onu bilemiyor ve anlamakta güçlük çekiyoruz...!
 
Bildiğimiz bir tek şey var o da erdoğmuş'un itikatını kendi elleriyle bozmuş olduğudur... Nur-suz ve ruh-suz düşüncelerin içi boştur. İçi boş olunca da artık onun içine ateşten yahut da nefisten gelen ilhamların dolmasına tabiki bir engel de yoktur. Boşalan ruhlarsa artık Zerdüşt'lere de hizmet eder, bebek katillerine de kucak açar. Ama HDP'nin taze Müftüsü unutmasın ki; kendi özünü kaybeden ve nefsani arzularında sınır tanımayıp önüne gelen fırsatları basamak yapıp çıkmaya çalışanların çıktığı yerden hızlı düşüşü de kaçınılmazdır. Zira ne çıktığı yerde değer görür, ne de gittiği yere bir hayrı dokunur... Bu anlamda diyebiliriz ki CHP'li İhsan Özkes'in hiç olmazsa aslınını inkar etmeyen sabit bir duruşu vardı. HDP'li Erdoğmuş ise eski kimliğini yerle bir etmiş özünü kaybetmiş, kaybettiği gibi de kendini tamamen farklı argumanların içene atmıştır ... Günübirlik hesaplarda gelinen nokta kanımızı donduruyor... Erdoğmuş'un bozulmuş zihin dünyası daha nelere gebe hep birlikte göreceğiz...


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haşıl cakır 2015-04-19 22:06:29

Sizden nurlurlular merak etmeyın

Avatar
İHANET Mİ? 2015-04-20 00:44:25

Çok kısa bir zaman içerisinde İlçe müftülüğünden Elazığ Müftülüğüne.. elazığda yaşadığı/yaşattığı problemler nedeniyle Kilis müftülüğüne kısa bir süre sonra Kilisten Diyarbakır gibi bir şehire müftü olarak atayanların da biraz düşünmeleri gerekmez mi? Hiç mi arşiv araştırması yapılmıyor? geçmişine hiç mi bakılmıyor? Bu düşünce içerisinde olan başka müftüler yok mu? sanıyorsunuz... Kanaat önderi olarak bilinen hatta melle olarak alınanlar ne kadar araştırıldı. Kılık kıyafetleri ile ne oldukları hemen anlaşılmasına rağmen apartman altlarında, köhne yerlerde medrese adı altında ne tür eğitim verildiğini kim kontrol ediyor? Tabelalarında Kur'an ilimleri veya İslam ilimleri yazması onların bu konuda eğitim verdiklerini doğrular mı? Bu eğitimi vermeye ne kadar yetkinler? Eğitim durumlarını bilen var mı? Hafızlık eğitimi yapılan resmi kurumlarımız, İmam Hatip Liselerimiz, İlahiyatlarımız yeterli eğitimi veremiyorlar mı? Her şehirde bahsettiğim izbe yerlerde, bodrum katlarında onlarca yer var.

Avatar
DEVAM 2015-04-20 00:49:08

Bu tür yerleri kim ne zaman denetleyecek. Bu tür merdiven altı dediğimiz yerlerde yetişenlerin ileride ülkemiz için ne tür problemlere, büyük bir kaosa sebebiyet vereceklerini bilmek için müneccim olmak gerekmez. Her türlü şiddet, radikalizm, taasup vs. gibi sonuçlar kaçınılmaz olacaktır. İnşallah bu tür yerlerin denetimlerinin yapılması için bir an evvel yetkililer harekete geçerler....

Avatar
Birbilen 2015-04-20 01:26:51

sayın diyanet işleri başkanımız görmezin medrese arkadaşı. İl müftüsü yapıldığında onun kefili benim demişti

Avatar
imam 2015-04-20 03:48:14

____ADMİNİN YORUMU___SENİN DİNİN İMANIN OLSA BÖYLE YORUM YAPMAZSIN...

Avatar
Abdullah 2015-04-20 06:09:33

Dini haberler artik hükumet gibi dusunmeyenleri cehenneme gongeriyor.allah afetsin..

Avatar
amedli 2015-04-20 08:30:55

Yüzleri meymenet abusen kamteriren amedi karıştıran puftu.baraj da bogulur

Avatar
melle 75 2015-04-20 09:43:11

Sizin gibi düşünmüyor diye bir insanı dinsizlikle itikadi bozuklukla itham edemezsiniz.insanlara iftira atmaktan ve karalamaktan vazgeçin.ayrıca sitenizin ismini değiştirin yandaş haber yapin.