İmamına sahip çıkan müftüler!

Din Görevlileri Sizi Seviyor

İmamına sahip çıkan müftüler!

Din Görevlileri Sizi Seviyor

14 Nisan 2015 Salı 08:01
İmamına sahip çıkan müftüler!
DiNiHABERLER.COM / öZEL

 
Bilindiği üzere din hizmetlerinin omurgasını, camide ve cami dışında yaptığı her türlü hizmetle, sürekli insanlarla iç içe olan toplumun gönül doktorları imamlar teşkil etmektedir. Halkımıza namazlarında mihrapta rehberlik eden imamlardır. Minberinde insanımıza ilim ve irfanı anlatan yine imamlardır. Kürsülerinde onları sağlam bilgileriyle aydınlatan yine imamlardır. Minarelerinde ezan seslerini hiçbir zaman eksik etmeyen yine imam ve müezzinlerdir.
 
Dolayısıyla imama hak ettiği değeri ve ücret, adil, şeffaf, net ve en güzel bir şekilde ödenmezse o toplumda dine ve dini değerlere saygı giderek azalacak ve bu görev ya zayıf, korkak, pısırık, tembel, zavallı, çaresiz, başkasının eline bakan "yarım hoca"ların eline kalacak, ya da bir takım yetersiz kimseler bu görevleri ele geçireceklerdir. Zira tabiat boşluk kabul etmeyecek ve her zaman bir takım hoca geçinenler bu durumu fırsat bilerek bu boşluktan istifade etmenin yollarını arayacaklardır.
 
Onurlu bir şekilde görev yapacak, bilgisi ve ahlakı mükemmel, sağlam, güvenilir, nitelikli ve kaliteli imamlardan yana tavır koymak yerine, bu tür maaş almadığını söyleyen yarım hocalara ve cahillere meydanı bırakanların bu konunun sonuçlarını iyi değerlendirmeleri uygun olacaktır. Atalarımızın da dediği gibi "yarım doktor candan, yarım hoca da imandan" edebilecektir. Bütün dünyada kaliteyi, hayrı, erdemi, iyiliği ve takvayı teşvik etmeyen ve bunun için ciddi anlamda çaba sarf etmeyenlerin, bunların yokluğunun doğuracağı bütün olumsuz sonuçlarda veballerinin olacağını bilmeleri gerekmektedir. Çünkü hayırlı işlerde yarışmayan ama lafa gelince mangalda kül bırakmayanların yaptıkları işlerin kötü sonuçlarına hem dünyada hem de ahirette katlanmaları gerekecektir ve bu ilke kıyamete kadar değişmeyecek sosyal bir gerçekliktir. Konu ile ilgili ayetler üzerinde düşünülmesi gerekmektedir. (Ra'd, 13/11; Enfal, 8/53; Fetih, 48/23.)
 
Son zamanlarda müftülerimiz hiç alışık olmadığımız bir durumla karşılaşmış ve eski düzene son vererek personelini savunmaya geçmiştir.
 
Yakın bir zamanda Denizli il Müftümüz Veysel Çakı'nın imamını savunması Diyanet camiasında son derece güzel geri dönüşlerle karşılanmış ve herkesimin takdirini kazanmıştı.
 
Bir kaç gün önce  Faşist Aydın Doğan Medyası ve Mason Fetullah Gülen medyası tarafından linç edilmek istenilen imamımıza da İzmir İl Müftülüğü tarafından sahip çıkılmıştır. Müftülerin kendi din görevlilerini sahiplenip koruduğu bu şık haraketler, camida çok takdirle karşılanmıştır.
 
Artık o eski sert yüzlü resmi Müftü kimliğinin kalkıp, yerine personeline bir baba şefkatiyle yaklaşan onların dertleriyle hemhal olan yepyeni bir imaj çizen müftü profili ile zenginlik kazanmıştır camiamız... Ramazan Muslu, Veysel Çakı, Muharrem Gül ve daha niceleri gibi... Onlar din görevlilerinin kalbini ferheden morallerini tavan yapan kadirşinas vefalı insanlar olarak tanınıyorlar. Çalışanını ezmek yerine motive eden, rencide etmek yerine umutlandıran, hatalarında ise elinden tutup kaldıran bir anlayış ihdas olmuştur. Bu yapıcı anlayış personel tarafından da doğru okunmuş uyumlu bir çalışmayı da beraberinde getirmiştir. Zira bu birliktelik ruhu cemaate de yansıyarak toplumda topyekün bir senkronizasyon oluşturmuştur. Birini tamamlayan halkalar dini mubinin yayılması adına da bir yol haritası olmuştur.
 
Diyanet camiasında bu tür güzel birlikteliğin yaygınlaşması din görevlilerinin huzur ve refahına hizmet eden Dinihaberler.com ailesi olarak bizleri de memnun etti. Personeli tarafından teveccüh ve takdirle karşılanan müftülerimize okurlarımızın duygularına tercüman olmak dileğiyle diyoruz ki:
 
Teşekkürler Ramazan Muslu... Teşekürler Veysel Çakı... ve Teşekkürler Muharrem Gül...
 
Din görevlileri sizi ve bu minvalde gidenleri seviyor...

 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muzaffer 2015-04-14 08:47:32

müftülere yalakalık yapmayın.

Avatar
DİNGÖNÜLLÜSÜ 2015-04-14 09:24:10

GERÇEKTEN MÜFTÜLERİMİZİ TEBRİK EDERİM.SAHİP ÇIKIMAZSA İMAMLARIMIZ KORKAK HAKLARINI SAVUNAMAZLAR,PISIRIK CESARETSİZ ÇALIŞIRLARLAR,SENDİKALRDA BOŞ BOŞ OTURURLAR,YAPMASI GEREKENLERİ YAPMAZLAR,PARA ELDEN SU GÖLDEN OTUR BAKALIM.ÖZELLLİKLE ÜYESİ ÇOK OLAN DİYANET SEN DEN HİÇ HAYIR YOK.DİYANET SENDEN İSTİFALAR OLURSA HİZAYA GELİR,BU DÖNEME KADAR İMAMLAR AŞAĞILANMADI,SORUŞTURMALARLA KARŞI KARŞIYA GELMEDİ.SORDUĞUMUZ ZAMAN.MAAŞLAR DÜZELDİ,BAŞKA YAZ MEVSİMİN DE ÇOCUK OKUTMA PARALARI KAZANDIRDIK.HEP BUNLARI SÖYLÜYORLAR.BAŞKA YOK.ONURUN OLMADIĞI YERDE PARA BİR ŞEYE YARAMAZ.ÖNCEDEN YAZ TATİLİNDE ÇOCUK OKUTUYORDUK.HEMDE SAMİMİ OLARAK OKUTUYORDUK.ALIN PARANIZIDA İMAMLARA SAHİP ÇIKIN

Avatar
imam 2015-04-14 12:06:53

bu çokgüzel bir haber.biz bir aileyiz.aile bireyleri haklı konularda bir birimize sırt dönmek veya birbirini imha etmemek olmamalıdır.eğer bir kardeşimiz yanlışta yapsa bu (müftü,vaiz,imam .müezzin vs.)bu hatasını kendi aramızda çözmeliyiz.bazen bu böyle olmuyor.görevli ile daire arasında sıkıntı olunca maalesef cemate aktarılmakta.hele birde küçük bir yerde görev yapıyorsan.çözüm değil çözümsüzlük başlıyor.hele bu sıkıntılar medyada yansıyorsa daha çıkılmaz hal alıyor.müftülerimiz ve diğer görevli kardeşlerimiz bir çatı altında yaşayan bir aile gibi birbirimizi dinleyerek.anlayarak sıkıntıları çözmeliyiz.sorunu olan kardeşlerimize yardımcı olununca camia çok farklı konuma gelir.huzur ve güvenin olduğu yerde başarıda gelir.aksi takdirde birbirimizle uğraşarak birbimizi yer bitiririsekb üstlenmiş olduğumuz kutsal göreve zarar veririz.kol kırılır yen içinde kalır.kaleyi koruyalım,kaleyi içerden yıkmayalım.

Avatar
Her yerde görebileceğiniz imam 2015-04-14 13:10:42

Bir de görevlisine sahip çıkmayan müftüleri haber yapsanız. Kendi istikbali ve ikbali için görevlisini harcayan, anında soruşturma açan, aklı sıra ateşi maşayla tutan. Çok uzağa gitmeyin, yine ege bölgesinde arayabilirsiniz. Çokça mevcut.

Avatar
hızır ali kabadayı 2015-04-14 14:32:22

Adapazarı ilçe müftümüz görevlilerine her zaman sahip çıkmıştır.biz onun kadri kıymetini anladık.allah ondan razı olsun.

Avatar
kırıkhan 2015-04-14 14:56:47

mekki solmaz ın eline hiç bir müftü su dökemez imama sahip çıkmakta aileyi birleştirmekte anca yaşayan bilir bir müftü anca bu kadar bilir imamın kıymetini allah sayılarını çoğaltsın arttırsın eksiltmesin

Avatar
İMAM 2015-04-14 15:03:58

başta ankara il müftüsü olmak üzere imalara sahip çıkmayan bir sürü müftü var elmadağ müftüsü sincan müftüsü bunların başından gelir bunlar derneklere uşak olmuş müftüler hele ankara ili sincan ilçesi müftüsü sırf imamın hakkında soruşturma açmak için derneklere imamların hakkında nasıl şikayet edileceğini gösteren bir müftü imama en ufak bir iftira atıldığı zaman imamın hakkında soruşturma başlatıp imamın sicilini bozan müftülerdir.zatan mürakıplarda soruşturmayı başlatmak için can atıyorlar.onlara en azında bir meşguliyet olmuş oluyor.bunlarda adalet ne arar bunlarda müftüyüz kuran ehliyiz din adamıyız adaletliyiz diye geçiniyorlar.konuşmaya gelindiği zaman biz bir aileyiz derler hadi ordan aile olmak sadece toplantılarda mı geçerli oluyor camiye gelmeyen kuranı bilmeyen kişiler bunlardan daha adaletlidir.ALLAH aşkına türkiyeyi bir dolaşında imamlara sorun bakim imama sahip çıkan kaç tane müftü var % 1 ancak çıkar ki öyle zaten o imamlarına sahip çıkan müftüleri tebrik ediyoruz.

Avatar
konyalı 2015-04-14 15:26:12

Konya Selçuklu müftüsü Ali OKUTAN unutulmasın