İspiyoncular!

Paralel medya Diyanet hutbesinden kendine pay çıkardı...

İspiyoncular!

Paralel medya Diyanet hutbesinden kendine pay çıkardı...

17 Ocak 2015 Cumartesi 23:42
İspiyoncular!
Diyanet İşleri Başkanlığı bu hafta bütün camilerde okunmak üzere hazırlanan cuma hutbesinin arşivlerdeki bir hutbeyle sehven karıştırılması sonucu bazı basın yayım organları tarafından eleştiri konusu oldu. İddialara göre; "çok eskilere dayanan ve arşivde koruma altına hutbenin sehven yeni tarih atarak ve yeni hutbeymiş gibi il müftülüklerine" yollanmış. Sehven yapılan hutbe dağıtımı paralel medya gibi bir çok basın yayım kuruluşu bunu malzeme yaparak kendilerine pay çıkardı.

-İŞTE O PARALEL MEDYAYA ÇIKAN HABERİN METNİ-

Akşam saatlerinde ise ilk hutbenin okunmaması, yenisinin irad edilmesi talimatı geldi. İlk gönderilen hutbenin giriş paragrafındaki “Bizi namazdan alıkoydular. Allah da onların evlerine ve kabirlerine ateş doldursun.” hadis-i şerifinin ‘Fethullah'ın mülaanesini destekliyor’ gerekçesiyle hutbeden çıkarıldığı öğrenildi.

Sansürlenen cuma hutbesi, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çarşamba günü hatırlanarak il müftülüklerine e-posta ile gönderildi. Akşam saatlerinde ikinci bir hutbe gönderen Diyanet İşleri Başkanlığı, ilk hutbenin okutulmamasını ikinci gönderilen hutbenin irad edilmesini istedi. Alınan bilgilere göre 30’uncu İl Müftüleri İstişare Toplantısı için il müftüleri ile Edirne’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve bazı müftüler, hutbede yer alan Efendimiz’in bedduasının ‘Dinde beddua yoktur’ diye açıklama yapan başta Diyanet camiası ve dönemin başbakanı da dahil olmak üzere birçok siyasetçiyi açığa düşüreceğine dikkat çekti. Yine aynı şekilde meydanlarda ‘beddua ediyor’ diye yuhalattırılan Fethullah Gülen Hocaefendi’nin haklı görüleceği endişesini dile getiren bazı müftülerin ısrarı üzerine hutbeden o bölümün çıkarılması için merkeze talimat verildiği öğrenildi. Sansürlenen hutbeye şu paragrafla giriş yapılıyor: “Medine’nin etrafı düşman tarafından kuşatılmıştı. Hendek Savaşı’nın en çetin günlerinden biri yaşanıyordu. O gün, Kutlu Nebi (sas), öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılamamıştı. Bunun üzüntüsüyle mübarek ağzından müşriklere yönelik şu ifadeler döküldü. ‘Bizi namazdan alıkoydular. Allah da onların evlerine ve kabirlerine ateş doldursun.’” (Ebû Dâvûd, Salât, 5.)

Paralel medyanın haberinde bir çok şeyler ortaya çıkmış oldu.


Paralel medyanın iddialarına göre; "Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çarşamba günü hatırlanarak il müftülüklerine e-posta ile gönderildi. Akşam saatlerinde ikinci bir hutbe gönderen Diyanet İşleri Başkanlığı, ilk hutbenin okutulmamasını ikinci gönderilen hutbenin irad edilmesini istedi."  Alınan bilgilere göre 30’uncu İl Müftüleri İstişare Toplantısı için il müftüleri ile Edirne’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve bazı müftüler, hutbede yer alan Efendimiz’in bedduasının ‘Dinde beddua yoktur’ diye açıklama yapan başta Diyanet camiası ve dönemin başbakanı da dahil olmak üzere birçok siyasetçiyi açığa düşüreceğine dikkat çekti.

SORU: Bu olaylardan zaman gazetesinin nasıl haberi  oldu?

SORU: İddialara göre; il müftüleri  
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den hutbenin değişmesini istemiş. Zaman gazetesi böyle diyor. Peki böyle bir şey olduysa zaman gazetesi nereden biliyor?

SORU:  Yine zaman gazetesi, il müftüleri arasında geçen konuşmaya nasıl vakıf oldu?

SORU:  İl müftüleri arasında geçen konuşmalar zaman gazetesinde yayımlanıyorsa akıllara şu soruyu getirdi!

İl müftüleri arasında paralelci müftü mü var?Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Acaba 2015-01-18 00:55:30

Acaba başkanlıkta bahsettiğiniz şahıslar yok mudur?
şunu araştırın: (El kol Hareketi yapıp) ''Durmak yok! Yola devam'' diyen şahıs kim?
Bu şahsı araştırmak lazım!
Bakarsınız bilenler el kaldırır!!!

Avatar
o.h 2015-01-18 01:03:32

Muhakkak vardır

Avatar
kum taneleri 2015-01-18 01:39:58

Evet teşkilatın ve müftülerin (il müftüsü,yardımcıları,ilçe müftüleri dahil) % 20 radikal %25 sempatizan veya uyutulan hücreler olmak üzere 120.000 kadronun % 50 bunları hain görmüyor.tepeten başlayarak temizlenmesi şart.Bir sınavda 100 alanlar hep bunlardan çıktı.İdda ediyorum son şube müdürleride bunlardan atandı ve ...

Avatar
ahmed 2015-01-18 01:59:56

Hala şu sahtekara hocaefendi diye yazıyorsunuz ya aklım almıyor

Avatar
Şevki Şaban HACIİMAMOĞLU 2015-01-18 02:49:43

Bana anlatılana göre maalesef olduğu söyleniyor ve bana 2 kişinin ismi verildi. Ancak, bunu bazı Müftülüklerdeki personel yapmış olabilir!

Avatar
İdris erdemoğlu 2015-01-18 03:23:39

"Tebbet yedâ ebî leheb" ayetinin manası nedir?

Avatar
burhan 2015-01-18 03:34:19

günaydın,,,,müfettiş de var

Avatar
Bi imam 2015-01-18 06:28:46

il müftüleri arasında paralelci olmasaydı bu kadar paralelci imam nasıl imam olacaktı, paralelci imamlar yurt dışlarına hacca umreye nasıl gideceklerdi?