Konaklama Merkezindeki Suriyelilere iftar yemeği

Suriyeli misafirlerin barındığı Osmaniye Konaklama Merkezinde iftar yemeği düzenlendi.

Konaklama Merkezindeki Suriyelilere iftar yemeği

Suriyeli misafirlerin barındığı Osmaniye Konaklama Merkezinde iftar yemeği düzenlendi.

11 Temmuz 2015 Cumartesi 15:20
Konaklama Merkezindeki Suriyelilere iftar yemeği
banner221
Grup Sayfamız için

İftar programına; Vali Kerem Al, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Müftüsü Ramazan Çortul, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri ve Kampta barınan Suriyeli misafirler katıldı.

Osmaniye Konaklama Merkezi’nde kendisini karşılayan Suriyeli misafirler ve çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Kerem Al, daha sonra iftar yemeğine katıldı.

Müftü Bestami Aksu Erkek Yatılı Kuran Kursu Hocası Hasan Akın ve Fetih Camii İmamı Mehmet Durmuş tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı, İl Müftüsü Ramazan Çortul’un konuşması ile devam etti.

Osmaniye İl Müftüsü Çortul, tüm mü'minlerin kardeş olduğunu ifade ederek, “Bu kardeşliğin bir gereği olarak, devletimiz, milletimiz, hayırseverlerimiz, sivil toplum kurumlarımız ülkemize gelen Suriyeli misafirlerimize kucak açmışlardır. Bugün bu sofrada Suriyeli kardeşlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz, Bu iftar programının hazırlanması talimatını veren ve şefkat elini devletimiz adına ihtiyaç sahiplerine uzatan Sayın Valimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Müftüsü Ramazan Çortul konuşmasının ardından Hatim duası yaptı. Hatim duasının ardından okunan ezanla oruçlar hep birlikte açıldı. Vali Kerem Al iftarın ardından Suriyeli misafirlerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Sorunların incelenmesi ve imkânlar dâhilinde çözülmesi için gerekli talimatları veren Vali Kerem Al, iftar programının ardından Osmaniye Konaklama Merkezinden ayrıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
Diyanet Dinihaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220