Memurlar-net'in Diyanet Düşmanlığı

Memurlar.net, Diyanet'i eleştireyim derken çuvalladı. Okurlarına yalan ve yanlış bilgi sunan malum sitenin foyasını ortaya çıkarmak elbette dinihaberler'e düşer.

Memurlar-net'in Diyanet Düşmanlığı

Memurlar.net, Diyanet'i eleştireyim derken çuvalladı. Okurlarına yalan ve yanlış bilgi sunan malum sitenin foyasını ortaya çıkarmak elbette dinihaberler'e düşer.

09 Eylül 2014 Salı 10:54
Memurlar-net'in Diyanet Düşmanlığı
Gün içerisinde "Diyanet, yine kıstas olmadan öğretici almaya başladı" haberiyle Diyanet İşleri Başkanlığını karalamaya başladı. Söz konusu "Geçici Öğretici Görevlendirme Kıstasları"nda Diyanet işleri Balkanlığı hiç bir zaman bu tür görevlendirmelerde KPSS şartı aramamıştır.
 
Memurlar.net'in okurlarını yanlış yönlendirme  ve Diyanet'i karalama politikası fazla uzun sürmedi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımlamış olduğu   "2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Kur'an Kursları Uygulama Esasları"nda geçici öğretici görevlendirme kıstaslarında şu ifadelere yer verildi.
 
GEÇİCİ ÖĞRETİCİ GÖREVLENDİRİLMESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
 
1. Müftülükler, geçici öğretici ihtiyacı olan Kur’an kursunun ismini ve ihtiyaç duyulan görevli sayısını belirleyecek, görevlendirileceklerde aranan şartlarla birlikte ihtiyaç duyulan sayı ve sınav tarihi, il müftülüğünün web sayfasında ilan edilecektir.
 
2. Geçici öğretici alımı ve sınav işlemlerinde, Başkanlıkça ilan edilen eğitim-öğretim takvimi göz önünde bulundurularak, birinci dönemin kayıt tarihinden bir hafta önce tamamlanmalıdır. Ayrıca bunun dışında ihtiyaç duyulması halinde diğer dönemler öncesi de sınav yapılarak geçici öğretici alımı yapılabilecektir.
 
3. Geçici öğretici olarak görevlendirilmek üzere ihtiyaç fazlası müracaatın olması durumunda, yeterlik sınavından en yüksek puanı olandan başlamak kaydıyla ihtiyacın iki katına kadar istekli, sözlü mülakata tabi tutulacak yeterlik ve sözlü mülakat puanının ortalaması alınarak puanı en yüksek olandan başlanmak üzere sınav sonucu ilan edilecektir.
 
4. Yukarıda belirtilen şartları haiz isteklinin bulunamaması durumunda ise, en az imam-hatip lisesi mezunu olmaları kaydıyla mesleki yeterlikleri bakımından il müftülüğünce yapılacak sınavda başarılı olanlar puan sırasına göre geçici öğretici olarak görevlendirilecektir.
 
5. Geçici öğreticiler, müftünün teklifi ve mülkî amirin onayı ile görevlendirilecek ve sınava giren isteklilerin tamamı, puanları ile birlikte müftülük web sitesinden duyurulacaktır.
 
6. İlk defa geçici öğretici olarak görevlendirilmesi planlananların hizmet içi eğitimi ise birinci dönem başlamadan önce yapılacaktır. Bu öğreticilere yönelik yapılacak hizmet içi eğitimde ekteki program uygulanacaktır. (EK-8)
 
7. Kur’an kursu öğreticiliğinde geçici olarak görevlendirilenler, (üzerinde resmi görevi bulunanlar hariç) 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.
 
Uygulama esaslarına dikkat edilirse Diyanet İşleri Başkanlığı Geçici Öğreticilerden Yeterlik Belgesi istiyor. Bu belgeye sahip olabilmek için öğreticiler daha önce yazılı ve sözlü sınav olmak üzere 2 sınava girdi. Bu eğitim Öğretim döneminde görev alabilmek için bir sözlü sınavdan daha geçecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda geçici olarak çalışabilmek için sadece ünüversiteyi bitirme şartı vardır. MEB'te ne yazılı ne de sözlü sınav olmamaktadır. Şimdi bunlara bakarakokurlarını yanlış bilgilendiren şaşkın Memurlar.net'e soruyoruz? MEB mi hiç bir kıstas olmadan geçici öğretmen görevlendiriyor yoksa Diyanet mi?

Diyanet bir defaya mahsus fahri öğreticileri kadroya almasını ısıtıp ısıtıp temcid plavı gibi gündeme getiren malum site, zamanında liselerden mezun olur olmaz öğretmenlik olup halen görevine devam öğretmenleri hiiiiiiç gündeme getirmiyor ve görmezden geliyor. Bu mudur sizin habercilik anlayışınız...

-İşte Memurlar Net'in Çuvalladığı Haber-
 
Diyanet İl Müftülükleri yine KPSS şartı aramadan geçici öğretici duyuruları yayınlamaya başladı.
 
Personel alımında en sorunlu kurumlardan birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığı, eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte yine kıstassız yine kayırmacılığa açık bir şekilde ilanlar yayınlamaya başladı.
 
Korkumuz o ki, KPSS şartı aramayan ve müftü referansından başka bir kıstası olmayan bu ilanlar ile işe girenler için, sonradan kanun çıkarılarak memur yapılmak istenmeleridir.

Memurlar.net'e sesleniyoruz. Diyanet ile ilgili haberler yaparken lütfen Dinihaberler.com'a danışın. Yoksa böyle çuvallamalara çoook devam edersiniz.
 
Memurlar.net'in Diyanet'e karşı olan bu tutumuna bir anlam veremiyor ve Diyanet hakkında yanlış bilgiler vermesinden dolayı KINIYORUZ.


 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet 2014-09-09 14:10:04

doğrudur diyanet torpilsiz alım yapmaz sizde hep savunursunuz diyaneti taklitçi olmayın tahkikçi olun dinihaberler sitesi

Avatar
i.h 2014-09-09 14:39:05

Dini haberler.com un diyanet yalakaliğı

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-09-09 14:43:57

ih. rumuzlu moloz yığını. adamlar kurumu rencide etmek için elinden geleni yapmış. Yavşaklık yapma. Lan inek sen kimin yalakalığını yapıyorsun puşt. Adamlar her zaman kurumu savunuyor olması gerekende bu.

Avatar
baran 2014-09-09 14:53:29

memurlar net'in bakış açısı çok doğrudur. diyanet her alanda kıstassız ve torpille iş yapıyor. bize örnek olması gereken müftüler islamın şiarından olan adaletin ''a''sını bile bilmezler. Allah onları affetsin.

Avatar
ankara 2014-09-09 15:11:45

Eğer bir daha bu siteye girersem ne olayım.Çok da tın dediniz biliyorum.Eyvallahhh...

Avatar
mağdure 2014-09-09 16:16:41

En yüksek puanmış.Bende inandım.Yeterlilik puanı en yüksek ben olduğum halde beni yedeklerin dördüncüsüne yazdılar.Hakkımı savunmaya kalktığımda müftünün inisiyatifinde denildi.Çünkü benim o müftülükte akrabam yoktu.İşte sistem bu.Daha ne diyeyim.

Avatar
ceyda 2014-09-09 22:57:09

meslegimi baska bir kurumda yapabilseydim diyanetin onunden bile gecmezdim. insaallah boyle kutsal bir kurum bu dustugu durumdan tez zamanda cikar.......:((((

Avatar
Dini haberleri ve diyaneti eleştirenlere soruyorum 2014-09-10 00:07:14

Meb 'de ücretli öğretmenler görevlendirilirken KPSS şartı aranıyor mu da diyaneti bu konuda eleştiriyorsunuz? memurlar net mebi bir kez bile bu konuda eleştirdi mi? konu diyanet olunca hemen torpil bilmem ne ? MEB'e bakın siz önce. Allah'a şükür ben kurumumdan memnunum. Meb de bir çalışın da kıymetini bilin diyanetin