Necmettin Nursaçan iyice saçmaladı

Haram Para ile hacca gidilir diyen Necmettin Nursaçan’a Yazarımız Müftü Bıyık’dan bombardıman

Necmettin Nursaçan iyice saçmaladı

Haram Para ile hacca gidilir diyen Necmettin Nursaçan’a Yazarımız Müftü Bıyık’dan bombardıman

29 Haziran 2014 Pazar 23:28
 Necmettin Nursaçan iyice saçmaladı
banner221
Şöyle kanalları bir geziyordum. Kanal 7’de eski Kayseri Müftüsü sonraki  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın fecaat açıklamasını duydum. Programcı zat, Deniz Feneri diye bilinen derneğin sunuculuğunu yapan Uğur Arslan’dı. 
 
Bir izleyici bir içki şirketinde çalıştıklarını, ekmeğini orada kazandıklarını bunun günah olup olmadığını sordu. Necmettin Nursaçan, başka yerde iş baksın buluncaya kadar orada çalışsın gibi bir açıklama yaptı. Esas yüzbinlerce izleyiciyi şok eden beyan biraz sonra geldi. “Haram parayla hac olur ama sevabı eksik olur”. Yanlış mı duydum diye facebook üstünden yayınladım durumu ve herkese sordum. Evet hocam aynen öyle dedi deyince yanlış anlamadığıma kanaat getirdim.
 
“HARAM PARAYLA HAC OLUR AMA SEVABI EKSİK OLUR”

Maalesef bu cümleyi il müftülüğü yapmış, hatta siyaseten terfi ettirilip Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı yapmış bir din hocası bu show ekranlarında söyledi. Geçtiğimiz hafta bu hoca ve diğer birçok ekran fatihi kapitalist sistemin hocalarına İslamı yozlaştırdıkları için bir yazı yazmıştım ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı.

 
Ne hale geldik görüyor musunuz, adam 80 yaşına gelmiş hala vitrinleri oynuyor. Haram para ile hac yapılmaz, Allah böyle bir haccı paçavra gibi hak yiyicinin suratına çarpar diyemiyor.  Bu nasıl bir ekran tutkusudur, bu nasıl bir hırstır, bu nasıl bir şöhret meraklılığıdır. 
 
Kendi tabiriyle ona seslenmek istiyorum. “Ey Sâbık Kayseri Müftüsü“ Sen hiç mi Allah'tan korkmuyorsun, beni ekranlara çıkarsınlar diye İslam Dini ile böyle oynama hakkını sana kim verdi, bu sözlerinle yerin altında helal para çocuklarına kazanabilmek için can veren babaların yüzüne ahirette nasıl bakacaksın?  Allah'ın dinine yaptığın bu bühtan sebebiyle seni zebanilerin ve de helal lokma için mücadele eden milyonların peçesinden kanal 7'de kurtaramayacak, aynı sistemin (fıkhın)  şürekası dostların da…
 
 Sen milletin hakkını ye, hukukunu çiğne, işçinin teri kurumadan hakkını verin diyen bir peygamberin ümmeti olarak yetimin malını zimmetine geçir sonra da hacca git, haccın kabul olsun ama sevabı az bir hac olurmuş…. İşte bu söz, koca bir İslam mirasına ihanettir. Seninle aynı mesleği paylaştığım için hicab ediyorum.
 
Allah böyle bir haccı kabul eder mi? Bu mübarek Kâbe sizi ve sizin gibileri çarpıp çarpıp böylece gönderiyor. Bir de Ahiretteki  hesabınız varya işte o hakkınız da mahfuzdur. Orada kaçacak bir tv ekranı bulamayacaksınız.
Yazıktır günahtır bu inançlı milleti yıllarca ekranlardan uyuttuğunuz ve uyuşturduğunuz… Bu halk sizden Allah'ın huzurunda davacı olacak.
 
Kutsal topraklar, zimmetine yetimin, biçarelerin, gariplerin hakklarını geçiren pisliklerin aklandığı ve de paklandığı yerler değildir. Dolayısıyla haram para ile mübarek Allah evine gitmek caiz değildir. Buna izin veren bir fıkıh da o fıkhı yazanlar da günahkardır. Bu nasıl bir anlayış ki bir yandan  kamuya ait bir eşyayı zimmetine geçiren adamın cenaze namazını kılmayan bir dinin fıkhı diğer taraftan hacca gidebilirsin diyor…
 
İslam’ı para karşılığında satanlara yüce Mevlanın bir ayetiyle seslenmeyi vazife addederim. “Ayetlerimi az bir menfaat karşılığında satmayın. Benden (azabımda korkun) Bakara -41
Adnan Zeki Bıyık
 
Kırklareli İl Müftü Yardımcısı
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İbni Hanbel 2014-06-30 13:49:21

Allah sizi fıkıh kitaplarına göre değil Kurana göre hesaba çekecek beyefendiler, Kuran da derki yetim malını yemeyin....Nasıl oluyor da sizn fıkhınız yetim parasıyla hacca gitmeye izin veriyor. Adnan Hoca fıkhın söylediklerini biliyor. Akıl verip durmayın. Bu fıkhın görüşünü eleştiriyor. İmam Ahmed bin hanbel alim değil miydi . Oda Adnan Hocanın söylediğini söylüyor . Haram para ile hac olmaz diyor. Bardakoğlu alim değil mi. o da Adnan Hoca gibi olmaz diyor. Bırakın bu Adnan Hoca düşmanlığını da Allaha dönün. Kurana ve sağlam sünnete uyun

Avatar
yusuf 2014-06-30 00:21:01

Böyle açıklama size yakışmadı dini haberler, Necmeddin hocam o para ile hacca gidilir dedi ise yalan mı söylemiş bence hayır gidilir ama sevap olarak eksik olur demiş. Bir karalama politikası hiç hoş değil

Avatar
imam 2014-06-30 00:43:42

haram para ile hac olur ama sevabı eksik olmaz yani hiç sevabı olmaz hatta allah ondan bunu da sorar

Avatar
murat cengiz 2014-06-30 00:45:05

ne o haramla hacca gidilir mi diyecekti yazar yusuf bey,...sizin mantıla gidilirse,o halde çal milletin hakkını parasını onunla zekat da ver..aynı mantık.Adnan Bey islamın ruhuna uygun olanı söylemiş

Avatar
Kayserili 2014-06-30 00:52:16

Kayseride herkes Necmettin Hocanın nasıl zengin olduğunu bilir..Vakıf, hak, hukuk, helal, haram hak getire..Böyle birinin bu tarz konuşması normal, yadırgamayın..

Avatar
merdane 2014-06-30 01:05:51

bütün kötülüklerin basi cehalettir.herkes iyi okusun dogru anlasin,gerektigi gibi yasasin...

Avatar
bıyık efendi 2014-06-30 01:19:41

kendini dev aynasında görmeye devam et bakalım nereye kadar.herşeyi bildiğini sanıyorsun değil mi?

Avatar
İMAM OSMAN 2014-06-30 01:27:54

DEV AYNASI MI O DA NE...SEN DE HARAM PARALARLA HAC YAPMAYA ALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZDAN MISIN YOKSA BIYIK EFENDİ RUMUZLA YAZAN HAK YİYİCİ.
ADNAN HOCAM TANIDIĞIM EN YİĞİT HOCAMIZDIR. HAC GÖREVİNİ GARİBANLAR GİTSİN DİYE REDDEDEN TOK GÖNÜLLÜ BİR MÜFTÜ.

banner220