Selehaddin Eyybi'nin Torunlarına ÇAĞRI!

SELEHADDİN EYYUBİ’NİN TORUNLARINA ÖZEL ÇAĞRI!

Selehaddin Eyybi'nin Torunlarına ÇAĞRI!

SELEHADDİN EYYUBİ’NİN TORUNLARINA ÖZEL ÇAĞRI!

04 Haziran 2015 Perşembe 17:13
Selehaddin Eyybi'nin Torunlarına ÇAĞRI!
DİNİHABERLER.COM / öZEL / MUHAMMED HOCA

 
Bizler bu ülkenin Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Abazasıyla ve bütün etnik gruplarıyla bir vücudun azaları bir binanın bünyan-ı mersus misali birbirine kenetlenmiş tuğlalarıyız, bir kilimin desenindeki motifleriz. Biz Türkiye’yiz. Biz Filistin’iz. Biz Kahire’yiz, bilad-ı Şam’ız, Mekke’yiz, Medine’yiz ve biz Çanakkale’de koyun koyuna yatarız.
 
Ey Doğu ve Güney Doğulu kardeşlerim!
 
Tarihimizin en önemli seçimlerinden birinin arifesindeyiz ve biz bugün yalnızca ülkemizin yöneticilerini seçmeyeceğiz biz bu seçimlerde dünyadaki mazlumların, mağdurların ve yurtlarından yuvalarından kovulup muhacir durumuna düşürülenlerin hamisini seçeceğiz. Mescid-i Aksa’nın zincirlerini kırıp hürriyetine kavuşturma operasyonu yapacağız. Muhammed Mursi’yi ipten alacağız. Abdulkadir Mollaların hesabını soracağız. Ülkemizin bir Irak bir Suriye bir Afganistan olmamasının mücadelesini vereceğiz.
 
O diyarlarda görev yapmış ve görev yıllarını hep özlemle, sitayişle anan, sizin dillere destan misafirperverliğinize şahit olmuş, imanınızın ve Müslümanlığınızın derununa vakıf bir kardeşiniz olarak ‘Hatırlat! Zira hatırlatmak müminlere fayda verir.’ İlahi mesajı gereği bazı hususları hatırlatmak istiyorum.
 
Dostlarım!
 
Seçim meydanlarında ağzında her türlü yalanla, iftirayla, hakaretlerle dine ve dindarlara dil uzatan Kur’an’ın ve sünnetin peygamberin temsilcisi bir makama bir arabayı çok gören, fiyatını aslının hilafına abartarak yalan söyleyen bir adama oy verecek misiniz? Şayet vereceksiniz bunu Kur’an’da yalanı ve iftirayı birçok ayetle yasaklayan Allah’a ve hadisleriyle bunları yasaklayan peygambere bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Kan akan musluk reklamlarıyla sizin yalnızca kanınıza ve gözyaşınıza talip olduklarını ilan eden size mutlu ve huzurlu bir hayatı çok gören bu kan emici vampirlere oy vermenin hükmü nedir? Caiz midir? 
 
Bu ülkede her türlü vandallığın, vahşetin, yakmanın, yıkmanın, her fırsatta inanca kin kusmanın merkezi olan Taksim’i, yeryüzünün ilk mabedi, müminlerin yüzlerini döndüğü kıbleyle Kâbe’yle denk tutan bir zihniyete ehl-i kıble nasıl oy verir, destek verir?
 
Kâbe ile Taksim bir arada telaffuz edilecek mekânlar mıdır? Böyle bir kıyası hangi mümin vicdan kabul edebilir? Eğer bugün bu sapkın zihniyete oy verirsen yarın Kabe’nin Rabb’inin ve Kabe’nin banileri Hz. Âdem, Hz. İbrahim, Hz. Muhammed’in yüzüne nasıl bakacaksın? 
 
Peygamberler diyarı olan etrafını Allah’ın mübarek kıldığı, ulu Nebimin ve ashabının ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün Yahudilerin kutsal mekanı olduğunu söyleyecek kadar ihanet ve cehalet içinde olan birine Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları nasıl oy verir? O Selahaddin Eyyubi ki Kudüs’ü tekrar fethedinceye kadar evindeki mumu söndürmemiş, uyku uyumamış, yüzü gülmemiştir ve sen bugün bu SelahaTTin’e oy verirsen yarın deden Selahaddin-i Eyyubi’nin yüzüne nasıl bakacaksın? Ona nasıl hesap vereceksin? Ben Kudüs’ü Yahudilere teslim edesiniz diye mi fethettim derse ne cevap vereceksiniz? Kudüs nasıl peygamber katillerinin mabedi olabilir? Hz. Zekeriya’yı, Hz. Yahya’yı katleden Hz. Aşiyan’ı testereyle ikiye biçen bir milletin kutsal mekanı olabilir mi? Peygamberimizin peygamberlere namaz kıldırdığı Aksa. Bugün bu zavallı cahile ve de haine oy verince nasıl bakacaksın Hz. Zekeriya’nın, Hz. Yahya’nın yüzüne? Nasıl bakacaksın peygamberimizin ardında namaz kılan peygamberlerin yüzüne, Mavi Marmara şehidi Diyarbakırlı Ali Haydar Bengi’nin yüzüne? Sahi Mescid-i Aksa Yahudilerinse Diyarbakırlı Ali Haydar Bengi neden gitti oraya Mavi Marmara’da!? 
 
Veda hutbesinde “Siz kadınlarınızı Allah’ın emaneti olarak aldınız” diye haykıran Peygamber Efendimize meydan okurcasına “biz kimsenin emaneti değiliz” yazılı pankartlar asan bir zihniyete peygamber sevdalısı bir millet nasıl oy verir? Oy verirse yarın Liva-ül Hamd sancağına ve şefaatine muhtaç olacağımız sevgili peygamberimize bunun hesabını nasıl verir? Kurban bayramını zehir eden 50 kişinin ölümüne sebep olan fakirlere kurban eti dağıtan melek yüzlü Yasin BÖRÜ’yü katledenlerle nasıl aynı safta durursunuz? Gül yüzlü Yasin’in yüzüne nasıl bakarsınız? Sizin çocuklarınıza silahın, adam öldürmenin ve dağın yolunu gösteren kendi çocuklarına ise Amerika’nın Avrupa’nın ve Kıbrıs’ın yolunu gösterenlerin niyetlerini anlamıyor musunuz?
 
Bugüne kadar bölgeniz ve bölge halkının hayrına hiçbir hizmeti olmayanları bölgenizi duble yollarla, köprülerle, havaalanlarıyla donatanlara tercih mi edeceksiniz? Biz medreselerde ilim halkalarında çalışanlarla çalışmayanların, hizmet edenlerle etmeyenlerin eşit olmadığını Kur’an’dan öğrenmedik mi? El insan abidul ihsan değil miydi? Yönettikleri belediyelerde bile size hiçbir hizmet sunmayan şehirlerinizi temizlikten bile aciz olan insanları niçin destekleyeceksiniz? Hakkâri’ye Yüksekova’ya havaalanı yapılacağı kimin aklına gelebilirdi? Onların tüm engellemelerine rağmen bütün bu hizmetleri yapanlara hiç değilse bir şükran borcunuz yok mu? Allah aşkına yıllardır siyaset yapıyorlar bölgeniz için yaptıkları bir tane hizmet gösterebilir misiniz? Şu da onların eseri diyebileceğiniz yol, köprü, hastane, okul, çeşme var mı? Kan akan musluklardan başka neleri var. Olmadığı gibi bütün bunları yakma, yıkma, talan etme peki yakan yıkan katleden terör estiren bir partiye oy vermek bütün bunlara rıza göstermek manasına gelmez mi? Rabbimiz bize ‘Zalimlere meyletmeyin aksi takdirde size ateş dokunur’ buyurmuyor mu? Sevgili peygamberimiz ’Kişi sevdiğiyle beraberdir’ buyurmuyor mu?
 
Sevgili dostlarım bu kıblesizlerle, secdesizlerle, keşke bütün Kürtler Hristiyan olsaydı diyenlerle, dağda namazla alay edenlerle bu dünyada beraber olmanın sonu Allah korusun ahirette de onlarla beraber onların olacağı yerde olmak değil midir? Bütün bu yanlışlara rağmen onları yalnızca Kürt oldukları için desteklemek imanı ve İslami yönden problem değil mi? Mesele Kürt olmaksa Ak partideki alnı secdeli dinine diyanetine bağlı Allah ve Resulüne saygılı Kürt kardeşlerimizi de destekleyebilirsiniz. Ömrü ırkçılıkla mücadele ile geçmiş bir Peygamberin ümmetine kafatasçılık yakışır mı? Ömrünün son yıllarında veda hutbesinde ‘Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap olana, sarı tenlinin kırmızı tenliye, kırmızı tenlinin sarı tenliye hiçbir üstünlüğü yoktur. Üstünlük yalnızca takvadadır’ buyuran bir peygamberin ümmeti nasıl ırkçılık yapar.
 
Siz kökleri ve ipleri kimlerin elinde olduğu belli olmayan selahaTTinlerin değil, köklerinizin dayandığı Kudüs Fatihi Selahaddin-i Eyyubi’nin torunlarısınız.
 
Ey Peygamberler diyarının sakinleri,
Ey Hz Süleyman ve yirmi yedi sahabenin komşuları, 
Ey Amidinin, Ahmet’i haninin evlatları,
Ey Kudüs fatihi Selahaddin’i Eyyubi’nin torunları gelin hep beraber Türkümüzle, Kürt’ümüzle, Arap’ımızla, Laz’ımızla, Abaza’mızla Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde Çanakkale’de olduğu gibi bir kez daha içinde Amerika’nın, Avrupa’nın, İsrail’in ve onların maşası paralel ihanet çetesinin, onların kuklası partilerin olduğu bu küresel oyunu, küresel projeyi bir kez daha bozalım. Onlara özledikleri Osmanlı tokadını bir kez daha atalım. Memleketimizin ve vatanımızın imar ve ıslahı, muhabbet ve kardeşliği, birlik ve beraberliği için gece gündüz koşturan Tayyib Erdoğan ve arkadaşlarına sahip çıkalım ve unutmayalım ki Tayyibler (temizler) Tayyiblerle beraberdir. Habisler (kirliler) habislerle beraberdir. Şunu da unutmayalım ki 7 Haziran akşamını yalnızca biz değil Iraklı, Suriyeli, Afganistanlı, Doğu Türkistanlı, Arıkanlı, Myanmarlı, Gazeli, Filistinli, bütün dünyadaki mazlum ve mağdur Müslüman kardeşlerimizde merakla, sabırsızlıkla ve heyecanla beklemektedir.
 
Ve inanıyorum ki biz hep beraber bu oyunu Allah’ın inayeti ile bozacağız ve bir kez daha tarih yazacağız İNŞAALLAH.
 
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selami Şahin 2015-06-04 17:39:28

Bir defa selahattin eyyübi Kürt değil, Türk'tür. Çoğrafyada bir çok soy olduğu için herkes onun başarısını kendisine mal etmek için kendi soyuna çekme çalışmışlardır. Çocukları isimleri dahil Selahattin Eyyübi Türk'tür. Tarihçilerde bunu dillendirmektedirler. Ama işine gelmeyen duymak istemez. Onların ekmeğine yağ sürerler, Değerli bir ,insanımızı övünç kaynağımızı kürt diye gösterilmesini doğru bulmuyoruz demiyorlar. İlginç

Avatar
bir. türlü kk öğreticisi olamayan kdrl imam 2015-06-04 20:04:03

Güzel nutuk atıyorsunuzda peki hep hafızlığa önem veren dib niye hiç ehli medreseye sahip çıkmıyor. İmam alımı oluyor hafızlık müezzin gene hagızlık kurum içi kk öğreticisi alınıyor hafızlık. 10 yıldır imam hatibim kk öğreticisi olmaya çalışıyorum olamadım niye hafız değilsin yahu getirin kuranı hadisi dini bilgiyi kim daha alim görelim niye hiç arapça ya önem verlmiyor. Ondan sonra neymiş kardeşmişiz eşitmişiz. Hani eşitlik. Bu Medrese lerin hali ne olacak. Adalet adalet .....

_____ADMİNİN YORUMU____ SİZİ BU KAFAYLA DİYANET GÖREVDEN ALMADIĞINA DUA EDİN. HABER NE, İÇERİK NE, KONU NE ÇAPSIZ ADAMIN YAZDIĞI YORUMA BAK! REZİL.... ŞU ADAMLA YOLA ÇIKILIR MI?
.

Avatar
Mamuste 2015-06-04 20:16:10

Vampurler nakadar kurnazsınız .seçım arafası var.turunlar uysal değıl.

Avatar
Kkö adayı 2015-06-04 20:54:49

İlk öncelikle bu yazıyı yazandan ALLAH bin kere razı olsun.Sonsuz bir teşekkür ediyorum. Bu tür yazıların seçime kadar gündemden düşmemesini rica ediyorum. En azından birileri tarafından etki altında kalan kardeşlerimizin etki altından kurtulmasına vesile olacaktır. Vesselam...

Avatar
Halit 2015-06-04 20:57:03

Selami bukadar ırkçılık yeter birazcık olaya müslüman güzüyle bak Allah aşkına isami şahsiyetlerin ırklarına bakılmaz yoka derine inersen Resulüllah araptır yoksa dinmi değiştirmen gerekece selmi ırkçılığın sonu yoktur.

Avatar
Muhammed 2015-06-04 21:54:44

nefis bir yazı Allah tesirini halkeylesin kaleminize yüreğinze sağlık